BİLL GATES TRAKYA’DA 22 BİN DÖNÜM, KASTAMONU DAHİL TOPLAMDA 56 BİN DÖNÜM ARAZİ ALDI

Adam pokunu dökecek yer bulamamış 500 M2 yerinde bizim tarlaya logar koymuş... Kaldırmasını rica ettim. Kaldırmaz ise tarlaya her hafta 1 römork tavuk gübresi dökeceğim onlar düşünsün.
bu hükümet geldikten sonra olan oldu zaten hobi bahçesiymiş sonrada adamlara ruhsat vermiş tapu vermiş yok yıkacakmış lan sen adama izin verdin öyle bir hakkın mı var elektrik vermişsin su vermişsin yıkacakmış kafa buluyor bizle

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kapağını açıp içini dolduracağım gübre ile 😅
tam onun yanına dök de aklı başına gelsin şerefsizin
bu hükümet geldikten sonra olan oldu zaten hobi bahçesiymiş sonrada adamlara ruhsat vermiş tapu vermiş yok yıkacakmış lan sen adama izin verdin öyle bir hakkın mı var elektrik vermişsin su vermişsin yıkacakmış kafa buluyor bizle
Devletin suçu yok bu durumda Eğer hobi bahçesi tarımsal sit alanı içerisinde ise yapı kayıt belgesi ise yaramıyor yıkarlar...

• Beğen

Bill Gates Trakya'dan Toprak Aldı Mı?​

Tarım yazarlarının duayeni Ali Ekber Yıldırım;Tarım Dünyası programında Bill Gates'in hayvancılığa açtığı savaşı, yapay et alanındaki girişimlerini ve Türkiye'deki arazi planlarını ele aldı.

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Tarım yazarı Yıldırım şunları söyledi; Gates çok uzun zamandır tarım arazilerine yatırım yapıyor. Geldiğimiz durumda ABD'de en çok toprağı olan iş insanı oldu bu nedenle kendisine 'Toprak Ağası' lakabı takıldı.

TÜRKİYE YATIRIMLARI

Bill Gates'in Türkiye'de binlerce dönümlük tarım arazisi aldığı iddia ediliyor. Fakat ben bunun tapusunu görmediğim için net bir bilgi veremiyorum. Bunun yanında Tarım ve Ormancılık Bakanlığı ile görüştüğü biliniyor.

HAYVANCILIĞA SAVAŞ AÇTI, YAPAY ET ÜRETİMİNE YATIRIM YAPTI

Son yıllarda iklim değişikliği konusundaki çalışmaları ile dikkat çeken Bill Gates, aynı zamanda yapay et üretimi konusunda yatırım yapan ve bu nedenle hayvancılığa özellikle de sığır yetiştiriciliğine adeta savaş açmış durumda.

• Beğen
Ziya Tarım da 517 bin dönüm yer toplamış Trakya'da. Bu nasıl bir meblağ böyle?

10 Milyar Türk Lirasından fazla eder değeri. Bu sermaye Koçta, Sabancı'da yoktur kenarda. Nerden buldular bunca parayı? Yokmu ülkemin toprakları birilerine peşkeş çekilirken bunları Soruşturacak Savcı, Hakim?
Ziya tarım ziraat ve vakıf bank hibeli alıyor arkadaş 10 döşüm satmaya kalktı alorız ama satıştan alırız devlet bize hibe veriyor demiş yüzde kaçını devletin bankası ödüyor bilen yok organik tarım olarak alıyor 3 sene işleyemedi kiraya verdi

Ben Adana da ikamet etmekteyim. Ne Bill Gates tanırım ne de haber yapan gazeteci veya tv sunucusunu. Nabolat isimli arkadaş yabancılara tarım arazisi satışı hakkında açıklama yapmış. Yani bu kadar arazinin yabanci uyruklu bir kişi veya kuruluşa satılması imkansız. Ama yinede herkes istediğine inanır. Umarım kırmamışımdır Teşekkürler.
Ziya tarım kime topluyor bunun gibi çok var emlakçı arıyor seni 12000 tl 1000m diyor mirasçılarda satıyor kardeşleri alamıyor satmadığı için bunun gibi çok var trakyada satılık köyler oluştu yerlisi şehre göçtü

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87