BİLL GATES TRAKYA’DA 22 BİN DÖNÜM, KASTAMONU DAHİL TOPLAMDA 56 BİN DÖNÜM ARAZİ ALDI

Bu günde böyle haberler

h.png

Bill Gates’in Türkiye’de 56 bin dönüm tarım arazisini ülkemizin tanınmış bir iş adamı aracılığıyla topladığı ve dikkat çekmemek için arazilerin Türk şirketleri üzerine kaydedildiği öğrenildi.

İsmail abi NTV'nin haberini okudum. Ve Gates soyadıyla tapuda kayıt olmadığını söyleyerek çarpıtma yaptığını düşünüyorum.

Zaten paylaştığım haberde Türk bir iş adamının ismiyle arazi topladığı açıklanmıştı. NTV bunun gerçeğini araştırmak yerine "fiyatlar artsın diye haberler çıkıyor" demekte. Bu haberi karalamaya çalışmakta. Peki bu haberi baştan sona okuyan birisine böyle bir mesaj var mı yok. Milleti uyandıracak haberleri karalamak bu kadar kolay olmamalı.

MİCROSOFTAN TARLAYA!
Ergin KALINOĞLU
02 Mayıs 2021 - Pazar 19:50

20131108_843365.jpg

Bill GATES kim?
66 yaşında.
Dünyaca ünlü MİCROSOFT’un yaratıcısı ve sahibi.
Mart 2021 itibarıyla 139 milyar dolar net değer ile dünyanın en zengin dördüncü insanı. Şu anda aktif olarak şirketinin yönetiminde bulunmuyor. Onun yerine eşiyle birlikte kurdukları Bill & Melinda Gates Vakfı'nı yönetiyorlar.
Buraya kadar 139 milyar dolarlık servet hariç anlatılanlar çok normal.
Her şey bundan sonra 139 milyarlık servetten güç alan vakıf ve GATES’in ucu açık hayalleriyle başlıyor. Ve 60 yaşından sonra Bill GATES bambaşka sulara yelken açıyor.
Düşünceleri ve hayalleri çılgınca.
Onlardan biri sentetik et üretmek!
Duyunca insana tam bir çılgınlık gibi geliyor.
Ne demek yani derken o tezini hayata geçirmeye çalışıyor.
Şöyle ki, “artık laboratuvarlarda yapay et üretmek mümkün” diyor. Böylece insanlar daha ucuz ve daha kaliteli ete dolayısıyla proteine ulaşabilirler.
Bu olunca da hayvan çiftliklerine gerek kalmayacak, sonuç olarak hayvanlar daha doğal ortamda ve mutlu olarak yaşayacaklar. Ayrıca hayvan sayısı çok azalacağından karbon salınımı dolayısıyla hayvan çiftliklerinin atmosfere yani ozon tabakasına zararı olmayacak.

Ya; ne dersiniz.
Diğer ilginç bir tezi de dünya nüfusu ile ilgili.
Önce çok acımasız bir yorum yapıyor,
Afrika'daki "en fakir ülkelere" yardım edildiği zaman dünya nüfusunun 10 milyarla zirveye ulaşacağını söylüyor. Bu kadar kalabalık bir nüfusun da dünyanın sonu olacağını adeta ilan ediyor.
Yani sanki dünyanın gelişmiş ülkelerine adeta çağrı yaparak bu ülkelerdeki insanları açlıktan ölüme mahkum ediyor.
Sonrada günah çıkartırcasına "Ülkelerdeki sağlık koşulları iyileştiğinde ve buralar orta gelir düzeyine ulaştığında nüfus artışı neyse ki duruyor… Yani sağlık, eğitim ve iyi yönetimle nüfus artışının hafifletilmesini sağlamalıyız" diyor.

Bill GATES hakkındaki en çarpıcı iddiayı ise ABD Başkanı Trump’ın bir dönem danışmanlığı yapan Roger Stone ortaya atıyor.
New York Post’ta yer alan habere göre Stone küresel bir soruna dönüşen corona virüs salgınının yaratılmasında Bill Gates’in parmağı olabileceğini iddia etti.
Bill Gates bu iddiaya saçma dese de Roger Stone, “Bill Gates'in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık” demekten çekinmiyor.
Salgının aşıyla kontrol edilmesi için Gates'in insanlara mikroçip takmakla olabileceğini iddia ediyor.
İyi de ne güzel diyebilirsiniz.
‘Mikroçiplerle aşıların etkinliğini görüp coronayı kontrol altında tutmak’, ne var bunda da diyebilirsiniz.
Ama kazın ayağı öyle değil bir adım sonra beyne takılan çiplerle sizi de kullanıp robot haline getirebilirler.

Bunları dinlerken TRAKYA 2000 gazetemiz manşetten “TRAKYA’NIN AĞASI BİLL GATES” deyiveriyor.
Haber çok sansasyonel!
Amerika ve Dünya’da 2 milyon 300 bin dönüm toprak satın alan BİLL GATES ülkemizde de başka firmalar adıyla binlerce dönüm tarla aldığı iddia ediliyor.
Hayda! “Nereden çıktı bu İzzet?” deyiveriyorum.
“Oğlum bu haberi kaynağını ve doğruluğunu açıklamadan yayınlama” desem de İzzet manşetten haberi vermekte kararlı ve manşeti atıyor. “TRAKYANIN AĞASI BİLL GATES.”

Haber birçok kimse tarafından gülümsenerek okunurken Edirne milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU’nun mecliste bu konu ile ilgili verdiği soru önergesi ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bill GATES ile görüşmeyi bir anda doğruluyor.

İklim, yazılım, yapay et, dünya nüfusu, corono ve beyne takılan çip derken BİLL GATES bu ne iş!

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar bu konuda kimse araştırma yapma geregi duymamış sanirim. Kanunlarimiza göre yabancilar ayni il de 300 dönüm (dekar) farklı illerde toplam 600 dönüm (dekar) dan fazla toprak satin alamaz bu yonetim sermayesi yabancılarda olan şirketler için de geçerlidir. Ayrica satun aldıkları toprak arsa vasfindaysa edinme tarihinden itibaren 5 yil icinde yapi inşa etmezse devlet bedelsiz olarak elimden alir. Ayrica bir ilçenin %10un dan fazlasi yabancilara satilamaz
Bu durum da bill gates in direk yada şirket araciligiyla binlerce donum arazi satin alması mumkun değil.
Ha Türk şirketlerine aldırıp hiçbir hak idda edemeyecegi bir riske girer mi?.. hic sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar bu konuda kimse araştırma yapma geregi duymamış sanirim. Kanunlarimiza göre yabancilar ayni il de 300 dönüm (dekar) farklı illerde toplam 600 dönüm (dekar) dan fazla toprak satin alamaz bu yonetim sermayesi yabancılarda olan şirketler için de geçerlidir. Ayrica satun aldıkları toprak arsa vasfindaysa edinme tarihinden itibaren 5 yil icinde yapi inşa etmezse devlet bedelsiz olarak elimden alir. Ayrica bir ilçenin %10un dan fazlasi yabancilara satilamaz
Bu durum da bill gates in direk yada şirket araciligiyla binlerce donum arazi satin alması mumkun değil.
Ha Türk şirketlerine aldırıp hiçbir hak idda edemeyecegi bir riske girer mi?.. hic sanmıyorum.
Kolay is, adamin bes sirketi varsa hepsine ayri ayri tapu alir yapar. Kotuler yolunu bulur.

Hocam merhabalar Adanada çiftçilik yapmaktayım ne yazıkki yahudilerin ve diğer gavurların arazi topladığı çok doğru son 2 yıldır Karataş ve Ceyhan bölgesinde tarla fiyatları Türk parasına göre belki 4 katı(120 bin TL/da) fiyatlara alıcı buluyor ve bölgede adını sanını bilmediğimiz Ankara istanbuldan taşeron şirketler bu arazileri alıyor, yakınımda 150 dekar bir arazi vardı bir bakmışız satılmış hiç haberimiz bile yok, sonra arazi sahibi mirasçılarla görüşüyoruz 18 milyon TL hesabına direk geçmiş. dile kolay geliyor adamın parası vardı aldı deniyor ama hiçbir sermaye sahibi kar etmeyeceği hiçbir şeye yatırım yapmaz 18 milyon TLyi 150 dekar dan belki de 100 yılda çıkaramazsın çiftçilik yaparak. ertesi yıl da hiç tanımadığımız birisi gelip araziye ya bahçe yapıyor ya da tarla olarak ekiyor.böyle böyle o kadar çok arazi var ki Hatay mersin Adana da satılan bizim duyduğumuz bunlar belki de duymadığımız Trakya, ege, güneydoğu Anadolu da neler var. devletin buna bir çare bulması lazım kesinlikle yoksa çiftçinin durumu belli, böyle giderse 10 yıla kalmaz dedelerimizin savaş ve kanla aldığı ve bizlere miras kalan biricik ve TEK olan arazilerimizi üç kuruşa bedavaya satmış olacağız. Yani kısacası yıllar önce Abdülhamit hana yapılan ve kabul etmediğümiz Osmanlı borçları karşılığında İsrail topraklarının verilmesi gibi bir ahlaksız teklif 120 yıl sonra gerçek olacak gibi görünüyor.

Hocam hiç de öyle değil o haberler çıkan haberleri bastırmak için yapılmış kontra haberler
Ben Adana da ikamet etmekteyim. Ne Bill Gates tanırım ne de haber yapan gazeteci veya tv sunucusunu. Nabolat isimli arkadaş yabancılara tarım arazisi satışı hakkında açıklama yapmış. Yani bu kadar arazinin yabanci uyruklu bir kişi veya kuruluşa satılması imkansız. Ama yinede herkes istediğine inanır. Umarım kırmamışımdır Teşekkürler.

Ben yazıyı ilk okuduğumda 'Aha bir emlakçı balonu daha ' dedim ve uzun bir yazı yazdım,yayınlamadan sildim.
Bii Gates boşanıyormuş.Trakya'da ki 22000 dekar (!) arazi hangisine kalacak acaba ?
Yoksa bu balonu uçuran emlakçılara mı?

toprak her zaman devletindir. bölge çiftçisi topraktan tatmin olacağı kazancı elde etseydi zaten satmazdı. devletimizin çiftçiyi daha fazla kalkındırması lazımki kimse toprağını satmasın. düşüncemi söyleyecek olursam bencede hainliktir ama çağımızda maneviyat adına bir şey kalmadığı için insanlar malesef çoğunlukla cebine girene bakıyor. köyde işleyecek arazisi olmayan garibanın çocuğu yarın hansa, corca yaraş olursa benim gibi herkesin zoruna gider.

MURAT AKAN'IN

BİLL GATES TÜRKİYE’DEN NEDEN TOPRAK ALDI?​

İsimli videosu önemli bilgiler içeriyor. İzlemek isteyenler için

Verdiği en önemli bilgi sanırım 14.00 'da geçiyor.

Bill Gates'in Türk Tarımını, Şirketlerin eline geçirme operasyonunu Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından engellenmesi. Bu konuda kamuoyunun bilgilenmesi çok önemli olabilir. Zira ileri ki bir tarihte Herhangi bir hükümet tarafından Türk çiftçisini bitirip Tarımı yerli-yabancı şirketlerin elinden yürütme riski hepimizi etkiler.

Bu kafayla acınacak hale düşeriz. Kanla alınan vatan toprağı parayla satılmaz. Şehitlerimizin ahı tutar. “Milli”geçinenler bu duruma ses çıkarmıyor. Yabancılara toprak satışı akp öncesi yasaktı. Akp bunun önünü açtı.
şu hobi bahçeleri filan hemen kaldırılmalı bu ne lan böyle çiftçiyi bitirecek hobi bahçeleri her tarla hobi bahçesi kardeşim bu ne ya böyle tarla çiftçi dışında kimseye satılamaz diye bi kanun çıkartsın tarlalar %100 değeri düşer ne güzel olur

• Beğen
Tepkiler: essess