Ben Traktör Alsam

Ufuk kardeşim elinizdeki 285 ler size rahat yetmesi lazım o araziler için .
Şuanki piyasa ortamında zaten elindeki para nakitse vede kredi işi olmuycaksa paranı dövize veya altına bağla en azından bahara kadar bekle derim .
Yinede siz kendiniz bilirsinizde illaki alcaz derseniz avrupa almanızı tavsiye ederim . Hiç olmazsa değer kaybetmez vede satmak istediğin zmn satarsın .
Nevşehir Tek tekin ilanlarına bi bak modelli düşük saatte temiz mf 5430 vardı bi ara .
Onlar baba dostu abi de şöyle bakınca kıraç arazi koca traktöre hiç gerek yok onun var benimde olsun dan başka bişey değil güzelce ekiyor sürüyor bencede bulunursa tarla almak daha mantıklı

1 aydır traktor arayış icersindeyim
Bikac ilanla konuştum ya aynı gün yada ertesi gün satildı son 1 haftada konuştugum 5 ilanda satılmış bu aralar acayip bi satış var elini cabuk tut sezon başında kredi cekip 3 4 traktor alsaydik şimdi 1 traktorun kârı hepsinin toplam faizini karsılardı
Hangi birini alacaksın herşey bazen ucuz rast geliyor ama para olmayınca malesef bişey yapamıyoruz ama bu sene gerçekten çok arttı

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar ortalama hepiniz bizi tanıyorsunuz ortalama 600 - 700 dekara yakın kıraç buğday tarımı yapıyoruz bize bir çift çeker alsak sizler hangisi önerirsiniz ayrıca Massey 285 lik duracak satılmayacak şu anda 2 tane 285 var yalnız tarlaların yarısı kira bütçe ise 300 bin olabilir
John Deere ya da Class alabilirsin.

• Beğen

Trakyalı çiftçiler 750-1000 dönüm arazi ekenler Avrupa traktör alıyorlar ve onlar da kuru tarım yapıyorlar buğday ve ayçiçek
Neden olmasın siz de alabilirsiniz imkanlarınız ölçüsünde
Harbi, Trakyalı çiftçilerin traktörleri çok büyük. Bizim Kastamonu'da ortalama 100 beygire yakın ama, rahat ora 200 beygir vardır. Tarla büyük olur tabi...

• Beğen
Valla bizde ikinci traktörü aldık tercihi tr5 ecden yana kullandık seneye güç yetmez traktörlere 330a aldığım makina Aralık'ta 400 e yaklaşacak alacaksan elini çabuk tut
Vallaha traktöre ben hiç sıcak bakmıyorum ama büyükler belirliyor bazen böyle şeyleri yoksa bana kalsa bu zamana kadar en temiz yatırım olarak daire almak gıbı duruyor o paraya Bi daire alırım yılda 12 nin TL kira getirir tabiki her yatırımın artı ve eksi yönlerde olmakla beraber

Tarla almak mantıklı ama bence traktör almakta bir yatırım. İkinci eli bukadar pahalı olduğu bir dönemde bile traktör satışları hala çok hızlı. Ama traktör almakla da iş bitmiyor ekipmanda çok para bunu da unutmamak lazım. Bence alınan traktör 90 hp mümkün ise avrupa bir model tercih edilmeli. Hakkınızda hayırlısı..
Virüs geçip, fiyatalar inince de, Allah'ın izniyle miss.