Ben tarim bakani olsaydim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar elinizde tarım bakanlığı yetkisi olsaydı şunu yapardım deyip sizce sektörün kanayan yarasına bir parmak başın zahmet olmassa birde şimdi şöyle yapılıyor bence doğrusu bu deyin
Belki sesimiz bir yerlere varir

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Tüccara aracıya kısıtlamalar getirirdim. Denetlerdim. Her Üreticinin kalitesine göre malını aynı fiyattan satmasini sağlardim. Tüccarin kucağına itip kim kimi denk getirirse diye tarim ürünlerini serbest piyasaya bırakmazdim.

Bunlar olsa zaten yeter. Girdilerimiz de tüccarda malımız da tüccarda. Alırken de satarken de Terazi hep tüccara doğru kayıyor. Bu düzelse bana yeter bir üretici olarak.

Aracıları aradan kaldırır o sezon için en başında maliyetleri tek kalemde sabit fiyatta çıkarırdım ona görede ürün fiyatını belirler ve o sezonda tüketicinin o ürünü kaç liraya satın alabileceğini halka sunardım ama serbest piyasa ürünlerinde ne yapılır bilmiyorum

Her hasat zamanı ithalatı açardım
Para kazancağnızı anladığım an
Yandaşlarımada taşıttırırdım
Tarım arazilerini yol geçirip böldürürdüm
Ovalara termik santral kurulmasının önünü açardım

1.sınıf arazileri osb bölgeside yapardım
Destek verdim diye çiftçi olmayan kesimi kandırırdım
Deponuza ürün koyarsanız fırsatçılar sizi derdim basardımda deponuzu
Mazotu bir indirir iki çıkartırdım kafanız karışsın
Daha çok şey yapardım bunlar yeter şuan size
Mühür bende Sülüman benim

Çiftçinin derdini dinlemeden önce sıra üreticiye gelecek tabi mutlaka ama önce ne kadar müsteşar varsa bakanlıkta çalışan onlardan başlardım banka hesapları kendi ve aile bireyi mal varlıkları kazançları ve edinimlerini iyi bir teftisten geçirirdim bu ülkede canlı besi hayvanının ithalatının popüler olduğu dönemde sayın mustesarlardan biri ortağı olduğu firma Arjantin angusunu alıp macaristan kupesiyle Macar angusu diye bizlere çiftliklere sattılar bu iki tür arasında o dönem belki fiyat farkı iki katına yakın bir rakam ucuz olan türü siz tahmin edebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Her hasat zamanı ithalatı açardım
Para kazancağnızı anladığım an
Yandaşlarımada taşıttırırdım
Tarım arazilerini yol geçirip böldürürdüm
Ovalara termik santral kurulmasının önünü açardım

1.sınıf arazileri osb bölgeside yapardım
Destek verdim diye çiftçi olmayan kesimi kandırırdım
Deponuza ürün koyarsanız fırsatçılar sizi derdim basardımda deponuzu
Mazotu bir indirir iki çıkartırdım kafanız karışsın
Daha çok şey yapardım bunlar yeter şuan size
Mühür bende Sülüman benim
Oyumu sana veriyorum ,kac yildir oyle olmuyormu, ben olsam tek cekeri olandan ozel tüketim vergisi alirdim🥳🥳🥳

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...