BAYBURT-ORGANİK KOYUNCULUK ve ÇADIR AĞIL

Ynt: BAYBURT-ORGANİK KOYUNCULUK ve ÇADIR AĞIL

Vekilimiz Ziraat Mühendisi ve sağolsun organik kurbanları görmeye geldi... Gölbaşı/ANKARA.

Çadır ağılın gübre temizliği... organik gübre olarak değerlendirilecek.

56.5metre uzunluk 8 metre ve 14 metre eninde olmak üzere iki ahırımız var bunların çatısını daha örtmedik çatısını bu brandadan yapsak olurmu sizce ? çatıda dayanıklı olurmu?fiyat ortalama ne olur? kaç yıl gider bu branda ? yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Sağolun daha güzeli sizlerin olsun...

Çatıyı bırak her tarafı olur, oldu zaten...

Maliyeti efesçadırla görüşün ama çok ucuza gelir, ömrü de düşündüğünüzden fazla olur... 5-10 yılda bi yüzünü değiştir o kadar...

Yalnız izolasyonlu olmasına (yoksa terleme yaparsa hayvanların sırtına, zemine damlar)ve çatıyı tam örtmeyip havalandırma bırakmaya dikkat edin derim...

UÖZKAN.77 link=topic=65189.msg789070#msg789070 date=1383054504' Alıntı:
Sağolun daha güzeli sizlerin olsun...

Çatıyı bırak her tarafı olur, oldu zaten...

Maliyeti efesçadırla görüşün ama çok ucuza gelir, ömrü de düşündüğünüzden fazla olur... 5-10 yılda bi yüzünü değiştir o kadar...

Yalnız izolasyonlu olmasına (yoksa terleme yaparsa hayvanların sırtına, zemine damlar)ve çatıyı tam örtmeyip havalandırma bırakmaya dikkat edin derim...
sac çatı yaptık 56,5 uzunluk 8metre enindeki diğer bi ahılımıza 20 bin para gitti..sacların altına tahta döşettik dediğiniz gibi terleme yapmasın diye..tek endişem brandanın çatıda çabuk yıpranması.çok aşırı paramız gitti daha fazla masraf yapmayalım diye bu yolu düşünüyorum

Hayırlı olsun...

SAC çatı döşenebilir zaten sonuna gelmişsiniz...

Ankaranın hava şartlarını biliyorum nem...vs o kadar çekinmeye gerek yok... ara sor için rahat olsun.

Biz geçen yıl 210 m2 çadırı 12 bin tl ' ye bu senekini 14 bin tl ' ye aldık...

Toplam 3 çadır 600 m2 ' den fazla... gayet memnunuz.

UÖZKAN.77 link=topic=65189.msg789084#msg789084 date=1383056413' Alıntı:
Yanlış anlama sakın...

14 bin TL 210 m2 sadece çadırın brandası-örtüsü DEĞİL! Alayı...

İçinin demir iskelet, izolasyon, branda!
şimdi abim doğrumu anladım senin şu kurdurduğun çadırın iç iskeleti izolasyonu falan hep beraber 14 bin tl ?

Durumunu TAM bilmediğimden;

Küçükbaşta al-kur HİÇ bişey lazım değil. 14 tl ver 210 m2 ağılın olsun 1-2 gün içinde :)

Büyükbaşta; ya 1,5 metre duvarın üstüne alıp kondur

Yada gene HİÇ uğraşma al kur... ama içini 1,5 metre tahta ve baklava telle dolan olsun bitsin :)

Her durumda maliyet betonun-klasik yapıların yarısının yarısına gelir, kurulumu 1-2 gün sürer, yüksek ve havadar...vs. Canın sıkılınca da söker satarsın doğumlar başladı biz alırız :)

Sağolun...

Organik tüm hayvansal faaliyetlerde normalde ne destek alıyorsan %50 fazlasını alırsın

Satışta ÇOK fark göremedik bu kurban, normal vatandaşa satıldı, tüketici henüz farkı fark edemedi :)

Sayı çoğalırsa organik marketler-lokantalar var onlara yönelmek mümkün...

Organik semt pazarları, marketler, lokantalar derken yemek fabrikaları var ama ÇOK az... bide olay halen anlaşılamadı yeterince...

Şu sentetik kimyasallar alayımızı hasta etti, ediyor... bizim tarım sektörü de başrollerde :)

İnsana olsun, hayvana olsun, bitkiye olsun dayan ilacı gitsin mantık bu!

Abiler aspirin dahil senelerdir ilaç almam... ha hastalamnadım mı hastalandım zaten insan hastalanır normali bu o da lazım :) Sahte tıpcılara inat ekmeği ekmekle (ama sarı, kepekli) ve tereyağını-zeytinyağını, iç yağını hep götürdüm :) dedem yarım kilo tereyağına 10-12 yumurtayı bi oturşta götürmüş gençliğinde henüz onun rekoru kıramadım ama yaklaştım :)

YAĞ kilo yapmaz ŞEKER kilo yapar (senelerdir çaya şeker atmam) kilom normal hamdolsun HİÇ sorun yaşamadım...

Olaya farklı bakanlar-bakmak isteyenler için bi kitap tavsiyesi...

http://www.gercektip.com/