armatrac 1104 dpf temizligi

https://www.mobile.bg/61475856025535866 agromotor.mobile.bg bu firma da ne istersen hersey var hangi model traktor olursa olsun butun parcalar mevcut

hocam bu site bizler icin pek anlasilabilir dilde değil gibi.Boyle avrupa traktorlerin parca sıkıntısında dediğiniz gibi biz trakklup üyelerine yardımınız dokunursa çok iyi olur. Hassasiyetiniz için teşekkürler.

Yeni traktörde bu lamba yanması ilginç olmuş , ülkemizde birçok arkadaşımız yerli yerine daha kaliteli avrupa menşeeli markalars yönelmeye çalışıyor. Sizin tercih ettiğiniz ürün ile Bulgaristanda satılan eşdeğer güçteki modeller arasında ne kadar fiyat farkı bulunuyordu?

banada biraz garip geldi yanmasi normal ama bu kadar cabuk yanmasi sasirtti beni ben case maxum 140 anlasmisken vazgectim 2800 saat te ingiltereden gelmisti 24000 Euro fiyat a anlastik sonradan servis vs problem olur diye vazgectim

2e6cab17871e83e367c06137d97dd997.jpg
Hayırlı olsun bendede var aynı motordan 2000 saat oldu o lambanın yanması normal normal mazotta 10 saatte bir temizler kendini yuro mazotta 15 saati buluyo,bi sıkıntı olmaz .

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI İLYAS

Bizde de farmall 115c var bizde de 15 ile 20 saat arasında bu ışık yandı ve temizleme yaptı şimdi de arada temizlik yapıyor fakat ne sıklıkla yaptığını açıkçası bilmiyorum bence ışığın yanması gayet normal ayrıca birde traktör filtre yi manuel temizleme modu var gerektiğini de onuda çalıştırabiliyoruz

bende yeni aldim traktoru yaninca korktum acaba yanlis bisey mi yaotim diye ama normal mis tesekkurler

Yansın da bu lamba yansın hiç endişe etme Yalnız mümkünse Euro dizel kullan ve lamba yanınca bi müddet yüksek devirde kullan ya da çalıştır zamanla normale döner sıkıntı olmaz Ancak deponda az mazotla veya lamba yanarak is yapma Partikül filtre olayı yeni nesil tüm araçlarda var gibi Bu ikaz da hemen hemen hepsinde oluyo özellikle kısa mesafe kullanımda ya da dusuk devirde kullanımda oluyor Senin traktör de daha sıfır lambayı yakabilir zaten soğur dürüst kullanmamışsın Zamanla hiç bir şey kalmaz güle güle kullan Allah başka sıkıntı vermesin

insallah yorum icin tesekkurler

Merhabalar pekins crd ile ilgili bu konuda yetkili mercilerden bilgi aldım sizinle de paylaşayım.

1 - Öncelikle traktörünüzü serviste pc bağlatıp sorun nedir onu öğrenmek yazılımsal mı elektriksel mi birbirinden ayırmak.

2- Yazılımsal ise sorun serviste yazılım güncellemesi ile problem çözülecektir.

3- Elektriksel ise bunun sebebleri soket uç temassızlığı beyindeki pil temassızlığı vs.

4- ve en önemlisi ise temiz Euro dizel mazot kullanılmasıdır.

Not: Işık yanması çalışmasına etki edecek bir durum değil. Ama servise bunu en kısa sürede iletin lütfen.

tesekkurler ayni traktoru olan bi arkadas yorum yazmis iyi yakitta 15 saat te yaniyormus normal yakitta 10 saat diyor ben bir depo doldurdum 16 saat gitti 15 te lambasi yandi artik yeni yildan sonra servis gelicek zaten hidrolik cok kalkinca silecek su deposunu patlatti onu degistirmeye gelicekler o zaman baglaticam bilgilendirme icin cok tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
tesekkurler ayni traktoru olan bi arkadas yorum yazmis iyi yakitta 15 saat te yaniyormus normal yakitta 10 saat diyor ben bir depo doldurdum 16 saat gitti 15 te lambasi yandi artik yeni yildan sonra servis gelicek zaten hidrolik cok kalkinca silecek su deposunu patlatti onu degistirmeye gelicekler o zaman baglaticam bilgilendirme icin cok tesekkurler
mrb. Ne yaptınız? Sonuç ne oldu acaba? Tşk.

20 25 saat te devamlı Euro dizel kullanıyorum sizde de aynı sorun mu var
Evet. Traktörün ilk sizin dediğiniz saatte yolda giderken dpf açılıyor. Şöför hızda ve devirinde bir değişiklik yapmadan seyrine devam ediyor. Yine yolda kapanıyor. 10 km sonra rölatinde duruyor. Motorda yoğun duman çıkıyor.
Şöför yangın çıktığını düşünüyor. Motoru durdurup kaputu açıyor. Yanan birşey gözükmüyor. Bir süre sonra duman azalıp kayıp oluyor. 30 küsür saatte geldi birdaha açılmadı. onun için sordum.