armatrac 1104 dpf temizligi

0140936598fbd516c2591c19e5f0820a.jpg

dpf lambasi yandi sag taraftaki devir i 1500 e getirdim 5 dakika civarinda bekledim egsoz ve dpf cok asiri isindi duman yapti sonra lamba sondu sanirim temizlendi ama bu kadar cabuk yanmasi biraz garip geldi

Buna benzer mevzular dizel otomobillerde de oluyo mesela belirli bir muddet sonra filtreler egzos dumanindaki partikullerden tikanir ama bunlar yanicidir dolayisiyla biraz yuksek devirli kullanmak gerekir orn 80 km hizla giderken 4. Vitesi kullanmak gibi olusan sıcak dumanla bu partikuller yanar ve filtre temizlenir sizdeki durumda buna benzer bir durum olabilir benim kaanatim kullandiginiz yakittandir tanker, bidon vb yerden dolduruyosaniz deponuzu mozotu suzerek koyun yine ayni sorun oluyosa mozot aldiginiz yeri degistirin ama ilktn servislede irtibata gecmenizde yarar var

bende Euro 4 mercedes sprinter de var onda da dpf var 1 yildir kullaniyorum hic yanmadi lambasi benim traktor daha sifir 16 saatte gecen hafta aldim traktoru depoyu fulledim gazprom dan en iyib yakit orda benim anlamadigim lambanin cok cabuk yanmasi

Haklisiniz gecen hafta almistiniz paylasiminizi gormustum tekrardan hayirli ugurlu olsun belki filtrenin yapisindan dolayi boyle bir durum olmustur sanmam ama kucuk bir ihtimal sonucta uretilen her arac teste tabi tutuluyo biz her ne kadar 0 aldik ta desek saatlerce calistiriliyo bence filtrenin degisimini talep edin sonra gozlemleyin umarim tekrarlamaz