Arap yatırımcı "et" ve "süt" için geliyor

Birtek tarımı yabancı ülkelerin eline vermediğimiz kalmıştı onuda veriyoruz, maşallahımız var. Çok iyi olacakmış yok ülkenin et ihtiyacını karşılamayı hedefliyorlarmış. Türkiye çiftcisi boş bu işi yapamıyor araplara mı kaldı yani bizim et sorunumuzu çözmek. Nerde Dünyaya hükmeden osmanlı torunu anca laftayız. Gerçekten ülkede para kalmadı iyice açtık kapıları, ipleri başka ülkelerin eline veriyoruz. Türkiyede onlarca araba üreten firma var araba fiyatları ucuz mu ? Hayır değil neden ucuz olsun ki. Şimdi bunlar kuracak ahırları et üretecek sonra bunu kendi ülkelerine götürecekler burdan para kazanacaklar sonra bu paranın az bi kısmmmı bizim ülkeye kalacak o da çalışan ve burdaki yaptıkları yatırımdan dolayı kalanı yine arapların cebine gidecek sonrada biz yerli etimiz dünyaya satıldı diye reklam yapacağız. Alın Size arapların Türkiyeye yatırımlarının senaryosu.

Parca arazileri birlestirme, su kaynaklarini ozele kiralama gibi kanunlar sizin icinmi cikti sandiniz. Hepsi bu yabanci sermaye icin on hazirlikti. Aylar once yazdim boyle olacagini. 4-5 parca yer alip sonra birlestirme yapacaklar, komsu hazine arazileri kiralanacak, buyuk traktor ve ekipman gelecek, balyalayacaklar otu. Mera kiralanacak sirkete, ekip hayvan otlatacaklar. Siz cikan kanunlarin kucuk ciftci icin mi oldugunu sandiniz, birkac yandas bunlarla ortak olur tamam. Ithal dana getirip devlete satan zaten Yemenli arap, araya bir Turk ortak alip yaparlar.

Lanet olsun böyle düzene, böyle tarım politikasına!

Araplara satılan topraklar gelecekte ne olacak? Filistinliler gibi kendi ülkemizde mülteci olacağız bu gidişle. 1924 anayasasında, yabancılar bu ülkede 2.5 hektardan fazla toprak alamıyordu şimdi yatırım yapıyorlar diye ülkenin tapusunu araplara vereceğiz. Biz zaten mevcut toprak varlığımızı koruyamıyoruz birde sürekli yabancılar gelip alıyor.

Milli tarım politikası bumu oluyor? Her fırsatta yerli ve milli diye kendilerini yırtanların icraatlarına bak hele... Gıda gibi kilit bir sektör nasıl yabancıya bırakılır. Koca ülkede hayvancılık yapacak adam kalmamış arapları bulmuşuz.

Bizim üreticimiz yarın ne olacağını bilmediği bir sektöre nasıl yatırım yapacak?

Koskaca devlet kendi insanını korumak yerine araba kendi vatandaşını, kendi üreticisini yediriyor. Yazıklar olsun, siyaset yapmayayım diyorum ama bu kadarda olmaz arkadaş, bu kadarda olmaz...

Birtanesi 10 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyorum demiş hocam, 200 kişi gelmişler.

Çok büyük ülkeyiz ya, çok büyük ekonomiyiz, çok güzel milli tarım politikalarımız mevcut, bu nedenlerden dolayı ülkenin tapusunu araplara vereceğiz.

Bizim ülkede hayvan bakacak insan kalmadı. Yemin ederim nefret ettim bu ülkeden. Bugün 2 şeker fabrikası da satıldı daha çok nefret ettim.

Birtanesi 10 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyorum demiş hocam, 200 kişi gelmişler.

Çok büyük ülkeyiz ya, çok büyük ekonomiyiz, çok güzel milli tarım politikalarımız mevcut, bu nedenlerden dolayı ülkenin tapusunu araplara vereceğiz.

Bizim ülkede hayvan bakacak insan kalmadı. Yemin ederim nefret ettim bu ülkeden. Bugün 2 şeker fabrikası da satıldı daha çok nefret ettim.

Aynen kardeşim müslüman olmayı arap olmak zanneden kafa daha bize neler gosterecek bakalım.

Parası olupta çifçiliğe heves edene yatırımın bol bol yapılmasını desteklemiyorum lakin bunlara yapılan yatırımlar gerçek çifçilere verilse hem et fiyatları hem süt bende tarımın nasıl kalkınacağım görmüş olurlar bi hevesle gelip o kadar hibeyi alıp sonra bi hevesle çiftlikleri boş kalıyor ticaret yaptıklarını sanıyorlar lakin Türk çiftçisini tüketiyorlar