5612 dyna4 effiecent aldık , kullanan ya da bilgisi olan arkadaşların yorumla...

Motor olarak 5455 te elektronik kumandalı mekanik enjeksiyon var.5612 de Comman Rail motor var.T5.115 de Comman rail motor var.Ad-Blue yok.Bana göre Ad-Blue gereksiz.
Zor soru soruyorsunuz.5455 ve 5612 yakıt,çekiş ve güç olarak 5612.5612 nin Ad-blue masrafı var bunuda unutmamak lazım.
T5.115 5612 arasında çekiş 5612 gibi yakıt T5.115 tarafında Ad-blue masrafı yok.
Katalog verilerine bakarsan böyle görünüyor.Tarla herşeyi söyler,sahaya bakmak lazım.Arz ederim.

• Beğen
Tepkiler: uLber06 ve MF_5450
Tork değerleri:
T5.115 461 n.m Yedek:%32 güç:115 hp
5455 556 n.m Yedek:%30 güç:105 hp
5612 502 lb-ft 680 n.m Yedek%30 güç:115 hp

lb-ft ingiliz tork birimidir.Mf sayfasında birim verilmemiş.Bayağı bir internet sörfü yaptık.:)

Beygir gücüde önemli ama çekişi sağlayan motor torkudur.
200 n.m 120 hp taksi motoruyla, 680 n.m 120 hp traktör motoru arasında fark var.
Çekişi sağlayan motor torkudur.Bakarsan ikiside aynı beygir. Bunların arkasına 10 ton yük atalım, taksi motoru stop eder.Anlatabildiysem ne mutlu bana.:)

Taksi motoru 120 hp ye 6000dd da ulaşır.traktör motoru 2000dd da ulaşır esas büyük fark burdan kaynaklıdır.ayrıca T5 ile MF nin o serileri arasında 1000CC lik motor hacmi farkı var :)

Bahsettiginiz 3 traktorude kullandim arkadaslar
Traktorun hası 5455
5612 farklı bi segment kullanıma doyum olmuyor.
Gelelim T5 e..tamamen hafif işcilik için üretilmiş bir traktör.ilaç atıcan balya yapıcan tırmık cekicen ekimde ehh işte..potinger pulluk aysan vs gibi işlerde traktör ilk kalkışta acaip siniyor sonra toparlıyor ama insanın tüm tadı kaçıyor.düşünün ki potinger çekerken bile sıradan cıkıp sıraya girince ileri geri manevrada stop eden bir mkine..bizim işimize gelmedi bin saat kullandık sattık. İyi bir yönü var çok iyi balya yapıyor gerisi de boş işler anlayacağınız:))

Traktorun hası 5455
Gelelim T5 e..tamamen hafif işcilik için üretilmiş bir traktör.ilaç atıcan balya yapıcan tırmık cekicen ekimde ehh işte..potinger pulluk aysan vs gibi işlerde traktör ilk kalkışta acaip siniyor sonra toparlıyor ama insanın tüm tadı kaçıyor.düşünün ki potinger çekerken bile sıradan cıkıp sıraya girince ileri geri manevrada stop eden bir mkine..bizim işimize gelmedi bin saat kullandık sattık. İyi bir yönü var çok iyi balya yapıyor gerisi de boş işler anlayacağınız:))

Sizinki electrocommand mıydı?

Motorlar zaten farklı segmentte, karşılaştır dedikleri için yazdım,tork(çekiş) değerleri açıktır.
5455 T6020 ye yakın 5612 Maxxum125 gibi yakın makineler.Yalnız arkadaşlar beygir gücüne fazla önem verdikleri için objektif karşılaştırma yapmamışlar.Arz ederim.

• Beğen
Tepkiler: uLber06

Traktorun hası 5455
Slm kardeş t5.115 ile saman balyası mı bağladınız. Bende case farmal 115 u serisinden aldım biçerin arkasından galignani saman bağlıycam yakıt ve performans nasıl yardımcı olursan sevinirim

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca