5445 Ayçiçeği yerlerine tiller çekimi.

Harbiden Kazım, haftaya Ayçiçek ekeceğinize alışkanlıklarımdan dolayı inanamıyorum bende. Sizin köy bize göre ova kalıyor. Herhalde yerlerin tavı geç oturuyor.
Köyde dün ekenler oldu abi bende bugün tırmık çekmeye başlıyacaktım hava durumuna baktığımızda yağmur gösteriyor tırmık çektikten sonra yağarsa iyi olmaz belkide bir daha tırmık çekmek zorunda kalabiliriz

Kolay gelsin Şuayip abi. Canavarın fotolarda güzel çıkmış. Bizim yerler daha çizel çektiğim gibi duruyor.
Ben ekmeden önce önden mini tiller arkadanda bir poti çekip ekmeyi düşünüyorum.
Sağol İslam.Biz de toller çekip bıraktık.Üzerine merdaneli aysan çekip duruma göre halkalı tırmık arkası ekim olur.Yerler agir iken sakin poti çekme .

• Beğen
Tepkiler: islam doğan
Perşembe ve cuma yağışlı gösteriyor İsmail.
Bir gözümüz gökyüzünde, diğeri ise hava tahmin raporlarında Şuayip abi. Geçen yıl Nisan 5-10 gibi ekenlere gülüyordum, erken diye işi sıkı tutmadım Nisan 25 gibi idare eder bir tavda ancak ekebildim, bir daha da dikiş tutturamadım. Bu yıl havalar erken ısındı, işi sıkı tutmak istiyorum. Bizim köyde büyük çiftçiler (-onlardan değiliz-) hazırlığa başladı, Civarda eken bile var.

• Beğen
Tepkiler: şuayip bahçevan
Pöttingerle hazırlanan yer basık oluyor. O yüzdende tercih edilmiyor. Merdaneli aysanla daha yumuşak kalıyor yer.

Mustafa, Geçen yıl ilaçlayıp sonra aysan çekip birkaç gün sonra üzerine tırmık çektik, yer basık kaldı. Bu yıl ilaç atıp sadece aysan çekip ekeceğiz. Merdaneli aysan çektiğimiz yıllarda da tavdan memnun kaldık ama bu sıkışık zamanda merdaneleri takmaya zaten vaktim yok ve zor geliyor.

Mustafa, Geçen yıl ilaçlayıp sonra aysan çekip birkaç gün sonra üzerine tırmık çektik, yer basık kaldı. Bu yıl ilaç atıp sadece aysan çekip ekeceğiz. Merdaneli aysan çektiğimiz yıllarda da tavdan memnun kaldık ama bu sıkışık zamanda merdaneleri takmaya zaten vaktim yok ve zor geliyor.

O zaman yapacak birşey yok, pöttingere devam [emoji4]. Vakit yoksa mecbur.

Bu merdane işine bir kolaylık getiren çıkmadı. Bizde ceremesini çekiyoruz. Teknoloji merdaneden tarafa ilerlemiyor [emoji2]