4 tekerlekli damperli römork mu yoksa 2 tekerlekli damperli römorkmu?

Ynt: 4 tekerlekli damperli römork mu yoksa 2 tekerlekli damperli römorkmu?

yok pardon yanlış yazmışım dengeli bi şekilde yük koysam bile sağa yatıyor

tolga link=topic=23778.msg267059#msg267059 date=1270675179' Alıntı:
bence araba volkan tank gibi şase var hem sofralı 4teker hemde sofrasız 4 teker var ikiside taş gibi sağlam
gectiğimiz aylarda köyümüzden birisi aldı 5 tonluk volkan tek dingil şasede bişey yokta ilave direkleri baba dediğimiz profiller cok zayıf eğilmeler oldu irtibata gectik ilgileneceklerini söylediler ama ses seda yok

bence 4 terlekli yükü boşaltırken eğik bir yerde isen, yolda havali yük taşırken daha iyi
2 tekerlekli ise geri doğru yanaşırken, yolda bayır yukarı giderken traktörün arka tekerleklerine yükü basması ile daha avantajlı
kullanan kişiye göre değişeçek birşey ben 4 tekerleklisini kullanıyorum.

harunland link=topic=23778.msg237902#msg237902 date=1262040318' Alıntı:
yok pardon yanlış yazmışım dengeli bi şekilde yük koysam bile sağa yatıyor
kardes dedıgın sekıldekı remorka ne kadar dengelı yuk koysanda saga dogru yatar cunku ana sase ıle ust sasenın sagdan kulak baglantısı olmadıgı ıcın dıkkat et yukleyınce sagdan sola dogru saselerın arası acılır ve saga dogru yatar tam tersı soldan pompalı olsaydı bu kezde sola dogru yatardı bunu engellemek ıcın remorkun koselerıne seyyar pımlı kulak yaptırmalısın yuku bosaltırken pımı cıkartırsın yanı sol tarafa kılıt yapacaksın kı ana saseyle ust sase sen ıstemeden bırbırınden ayrılmayacak

:S arkadaşlar ben de bugün 4 teker römorku geri geri yanaştıramadım çok sinir oldum gerçi acemiyi daha ama en pratik olarak bu işin kolaylıkları yokmudur.traktörüm çift çeker

kesanlı22 link=topic=23778.msg459777#msg459777 date=1319395991' Alıntı:
:S arkadaşlar ben de bugün 4 teker römorku geri geri yanaştıramadım çok sinir oldum gerçi acemiyi daha ama en pratik olarak bu işin kolaylıkları yokmudur.traktörüm çift çeker
zamanla pratik kazanırsın en basiti traktörün önüne takmak

balyada 4 tekrlekliler daha iyi bizde 3 tonluk war kasa içi dolu dolu 10 tane alıyor ve arkaya doğru 8 sıra 2 teker 4 ton olmasına rağmen kasa içi dengesiz 9 tane üst sıra 7 tane alıyor tek sorun balyada harıç ileri geri oynuyor traktöre yük basmadığı için
3 tane römork um var. Biri 4 teker geriye yatma damperli. 4 metre boy, 2 en 1 metre yükseklik. 8 metreküp hacmi var7 ton civarı dökme buğday alır. 2 teker 3.10 boy 2 metre en ilave ile 90 cm derinlik yaklaşık 6 metreküp hacim yapar. Bu ayrıntıları yazmamdaki sebep karşılaştırma yaparken bir ölçü oluşsun diye. Sonuç,hasat zamanı tarladan çekip eve getirirken hızlı ve daha pratik olduğundan iki teker tercihim. Ancak uzun yola ürün götürürken tercih 4 teker, çünkü :iki teker yükte çırpıyor traktör, yolculuk yorucu oluyor. Fren konusuna gelince arka dingilde fren sistemi var. Hidrolik çıkışa bağlı. Traktörün frenine basmasam bile durdurabilir. Devrilme biraz kullanıma ilgilidir. 4 tekeri 2 teker gibi kullanmalısınız. Yine de 2 teker devrildiğide traktör de divirme şanşı daha fazladır. Döner oklu olanlarda daha az tehlike vardır.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı