2020 Asgari üçret belli oldu

23.04.2009
14,018
24,035
35
Bilecik

Hayırlı olsun
FB_IMG_1577369903323.jpg

Asgari ücret 2020 son dakika belli oldu! İşte Asgari ücret zammı AGİ dahil

Asgari ücret açıklamasını Alie, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklama ile duyurdu. 2020 yılında asgari ücret miktarı Bürüt 2.943 lira, net 2.324 lira olarak açıklandı. Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücret zammı kararının oy çokluğu ile alındığını açıkladı.

Hayırlı olsunEkli dosyayı görüntüle 43653
Asgari ücret 2020 son dakika belli oldu! İşte Asgari ücret zammı AGİ dahil

Asgari ücret açıklamasını Alie, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklama ile duyurdu. 2020 yılında asgari ücret miktarı Bürüt 2.943 lira, net 2.324 lira olarak açıklandı. Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücret zammı kararının oy çokluğu ile alındığını açıkladı.
Ben vercektim müjdeyi ayıp oldu.yılbaşından sonra bizim bağkur , ne olur göreceğiz.

Bakın burası yine cok önemli. Bakan hanım aynen dediki asgari ücrete enflasyonun cok üzerinde artış yaptık diye.
Bizim o yanda zamanın behrinde adamın biri demişki köyün altında bi yalan söyledim ,köyün üstüne cıktım söylediğim yalana nerdeyse bende inancaktım demiş.
Verilen zam birilerine göre enflasyonun üstünde gibi olsada gercekte enflasyonu vatandaş iliklerine kadar hissediyor .

Bak burası çokomelli. Asgari ücret belirlenmeden önce verecekleri fiyat 2300 2400 TL arası olur demiştim. Yanılmadım. Geçinmeye çalışanlara gerçekten ecir sabır diliyorum. Artık o kadar yoruldum ki diyecek bir şey bulamıyorum. Zaten asgari ücrete verilecek minimum tutar eski ücretin %15 dir.

2020 x 0.15- 303
2020 + 303 - 2323 TL

İşte o kalan 1 lira enflasyon fazlası yapılan zamdır. Daha doğrusu zamcıktır.