2020-2021 Mazot Gübre Destegi Ödeme Hk.

Selamün Aleyküm arkadaşlar..2020 yılına ait mazot gübre destegiyle ilgili
tarım destek ödemeleri ankara daire başkanlıgını 8-9 martta aradıgımızda 15 mart itibari ile ödemeler başlayacak denilmişti.
Ama geçen hafta herhangi bir ödeme yapılmadı..(Ödemeleri TC KİMLİK noya göre cuma aksam 18,00 baz aldık)
Sonrasında bugün ilçemizden çıkarttıgımız milletvekili ile görüşmeler yaptık...
Alınan karara göre Ödemeler ülke bazında 26martta başlayacaktı denildi..
Bugün Ankara tarım destek daire başkanlıgını gün içerisinde sürekli aradık ama hep meşgul..
Buna istinaden Bizlerde köylü olarak dün yaşanan ekonomik dalgalanmalardan dolayı ödemeler aceba askıya alınırmı diye tedirginiz..
Sizler bu ödemeler hakkında herhangi bir duyum aldınızmı düne kadar..bu dalgalanmalardan sonra nasıl olur diyorsunuz
fikir ve görüşleriniz nelerdir..ALLAH'a Emanet

Selamün Aleyküm arkadaşlar..2020 yılına ait mazot gübre destegiyle ilgili
tarım destek ödemeleri ankara daire başkanlıgını 8-9 martta aradıgımızda 15 mart itibari ile ödemeler başlayacak denilmişti.
Ama geçen hafta herhangi bir ödeme yapılmadı..(Ödemeleri TC KİMLİK noya göre cuma aksam 18,00 baz aldık)
Sonrasında bugün ilçemizden çıkarttıgımız milletvekili ile görüşmeler yaptık...
Alınan karara göre Ödemeler ülke bazında 26martta başlayacaktı denildi..
Bugün Ankara tarım destek daire başkanlıgını gün içerisinde sürekli aradık ama hep meşgul..
Buna istinaden Bizlerde köylü olarak dün yaşanan ekonomik dalgalanmalardan dolayı ödemeler aceba askıya alınırmı diye tedirginiz..
Sizler bu ödemeler hakkında herhangi bir duyum aldınızmı düne kadar..bu dalgalanmalardan sonra nasıl olur diyorsunuz
fikir ve görüşleriniz nelerdir..ALLAH'a Emanet
Devletin Tüm Parasını 5li Müteahhide Çeteye Aktarırlar.. Çiftçiye Geldimi iban gönder..!!!!
Biz Bu Durumu Fazlasıyla Hakediyoruz..
Çiftçi Kendi Hakkını aramaktan Aciz..
Bugün Pankobirlikten Gübre aldım (DAP) 4,350 lira.. Artı Vade Farkı..
Çiftçi Batıyor Beyler..
Verilecek Destekleme 2020 nin.
Destek dedikleri Bir Yıl Geriden Geliyor..
Oysaki Çok Değil Bir Ay Önce DAP Gübresi 3.75 Civarıydı..
Çiftçi Freni Patlamış Kamyon Misali Yokuş Aşağı Gidiyor..
Allah Yardımcımız Olsun..
Şu Saattrn Sonra Destekleme Verse ne olur vermese ne olur..
Bizimle Alay ediyorlar..
Yazık Çok Yazık..!!!

Destekkeride dolar kuruyla hesaplasınlar madem gübreden doların nokta yukarı çıkmasının acısını çekiyorsak desteğin destek olduğunu anlayalım belirli birimler üzerinden dolarla hesaplasınlar gerçi bunlar ödeme hesaplama dönemi gelince dolarıda düşürürler belki öylelikle bulurlar bir yolunu düşürmenin
Dolar kurunu gectim Verdiklerinden kesmeseler ... suan 4 milyar 79trilyon ödeme yapılıyor buna biz yuvarlak 4 milyar desek 4milyar × %4 =160 trilyon ediyor. Daha ciftcinin eline para gecmeden göz dikip bi sekilde tırtıklıyorlar. yuzde 4 vergi neyin nesidir abi destegin vergisimi olur...mesela bir eve yardim erzagi veriyosun adamin kapisini caliosun al sana yardim ediyorum diyorsun sonra adam kutuyu almadan sen kutuyu acip icinden salçayı yada ne bilim sekeri aliyosun.yapilan iş bence buna benziyor

Dolar kurunu gectim Verdiklerinden kesmeseler ... suan 4 milyar 79trilyon ödeme yapılıyor buna biz yuvarlak 4 milyar desek 4milyar × %4 =160 trilyon ediyor. Daha ciftcinin eline para gecmeden göz dikip bi sekilde tırtıklıyorlar. yuzde 4 vergi neyin nesidir abi destegin vergisimi olur...mesela bir eve yardim erzagi veriyosun adamin kapisini caliosun al sana yardim ediyorum diyorsun sonra adam kutuyu almadan sen kutuyu acip icinden salçayı yada ne bilim sekeri aliyosun.yapilan iş bence buna benziyor
Ağzına sağlık çok iyi anlattın sonra kalkıp şukadar destek verdik diyorlar desene bukadarıda geri aldık diye

Screenshot_2021-03-25-15-20-32-086_com.denizbank.denizdentopraga.jpg

Hadi inşallah bu sene alacaz galiba

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
vegi KATMA DEĞER VERGİSİMİ ? DAMGA VERGİSİMİ? ÖZEL TÜKETİM VERGİSİMİ? GELİR VERGİSİMİ?

ne vergisi adı altında kesiliyor?

yoksa vergi adıyla haraçmı?

yani ne vergisi diye kesiliyorda devletin neresine gidiyor takibi varmı yapılıyormu oda belli değil heralde...

sorma ver vergisi ise kimbilir nereye kanalize gidiyor, nasılsa arkasını arayan olmıycak paranın, gittiği yerde kim çökerse artık oda hesabını vermez herangibiryere oh ne güzel iş, benim bildiğim kesilen vergiye bir makbuz verilir, bir kaydı olur vergi verenin elinde, öyle bir fatura yada yazılı kağıt belge almadan vergi veren görmedim ben hiç, olmazda zaten çünkü o para nereye gider sonra takibi olmazda ondan, bu yüzde 4 vergi denen işte var bişey bence.

Çeşit çeşit terör örgütü var devlete sızmış, kitabına uydurur adam makbuz yok bişey yok kaydı yok kesilen vergiyi kanalize eder örgütüne al sana başına bela, çiftçi eliyle örgütmü besliyor ne oluyor kimse aramaz sormaz arkasını zaten, maliye böyle bir vergi geliri tahsilatı yapıyormu kasaya hakkaten hiç arkasını soran varmı bu işin. bence yok, o zaman bu destekten kesilen vergide bir iş var mutlaka...

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Çeşit çeşit terör örgütü var devlete sızmış, kitabına uydurur adam makbuz yok bişey yok kaydı yok kesilen vergiyi kanalize eder örgütüne al sana başına bela, çiftçi eliyle örgütmü besliyor ne oluyor kimse aramaz sormaz arkasını zaten, maliye böyle bir vergi geliri tahsilatı yapıyormu kasaya hakkaten hiç arkasını soran varmı bu işin. bence yok, o zaman bu destekten kesilen vergide bir iş var mutlaka...
Valla icmalde vergi kesintisi yaziyor,artik bunu banka işlem parasimi kesiyor kim ne kesiyorsa kesiyor bildigimiz yok yani

Valla icmalde vergi kesintisi yaziyor,artik bunu banka işlem parasimi kesiyor kim ne kesiyorsa kesiyor bildigimiz yok yani
iyide makbuz yok bişey yok değilmi, normalde askıda yazılan miktar para ödenmesi lazım, ne kesiliyorsada makbuzunu vermesi lazımki para nereye kayıtlı gitmiş bilinsin, terör örgütünemi gider nereye gider makbuzsuz kesilen para biz ne bilelim değilmi ama, bir resmi belge olmalı, maliyeye sorgulayınca ha tamam bu para oraya gitmiş diyebilmeliyiz, kesinti tamam nereye giden para bu varmı elimde bir belge yok... o zaman boş iş.

Kimi goruyozda kime soracagiz,bankamatikle muhatap oluyoz.
yani işte kimse sorgulamıyor, banka şubesindeki elemanlar toplu anlaşsa o ilçedeki o şubedeki destek alacaklarından kesinti adı altında para götürse kimse sorgulamaz para gidermi gider, vatandaşta kesinti oldu desin bankamatikten alsın parayı yürüsün...

yani bu para işlerinde kesinti vs. çok çetrefillidirki yardımlar bile makbuz karşılığı yapılıyor memlekette, ne vergisi verdinde nereye kayıtlı gitti paran sorgulamıyorsun, sonra bakmışın terör örgütü beslemişiz ne anladın bu işten değilmi? vebali var sorumluluğu var her yönden sakat işler.

• Beğen
Tepkiler: Stronger ve Efe38