2020-2021 Mazot Gübre Destegi Ödeme Hk.

Dolar kurunu gectim Verdiklerinden kesmeseler ... suan 4 milyar 79trilyon ödeme yapılıyor buna biz yuvarlak 4 milyar desek 4milyar × %4 =160 trilyon ediyor. Daha ciftcinin eline para gecmeden göz dikip bi sekilde tırtıklıyorlar. yuzde 4 vergi neyin nesidir abi destegin vergisimi olur...mesela bir eve yardim erzagi veriyosun adamin kapisini caliosun al sana yardim ediyorum diyorsun sonra adam kutuyu almadan sen kutuyu acip icinden salçayı yada ne bilim sekeri aliyosun.yapilan iş bence buna benziyor
Süper,👏👏👏👏
Ağzına sağlık çok iyi anlattın sonra kalkıp şukadar destek verdik diyorlar desene bukadarıda geri aldık diye
Buda güzel👏👏👏👏
vegi KATMA DEĞER VERGİSİMİ ? DAMGA VERGİSİMİ? ÖZEL TÜKETİM VERGİSİMİ? GELİR VERGİSİMİ?

ne vergisi adı altında kesiliyor?

yoksa vergi adıyla haraçmı?

yani ne vergisi diye kesiliyorda devletin neresine gidiyor takibi varmı yapılıyormu oda belli değil heralde...

sorma ver vergisi ise kimbilir nereye kanalize gidiyor, nasılsa arkasını arayan olmıycak paranın, gittiği yerde kim çökerse artık oda hesabını vermez herangibiryere oh ne güzel iş, benim bildiğim kesilen vergiye bir makbuz verilir, bir kaydı olur vergi verenin elinde, öyle bir fatura yada yazılı kağıt belge almadan vergi veren görmedim ben hiç, olmazda zaten çünkü o para nereye gider sonra takibi olmazda ondan, bu yüzde 4 vergi denen işte var bişey bence.
Ziraat odaları ne parası alıyorsa,buda o parası,
Yani ne parası,kimse bilmiyor,
Sadece verrrrr.
Ver babam verrr.

• Beğen
Tepkiler: Stronger ve Efe38
Süper,👏👏👏👏

Buda güzel👏👏👏👏

Ziraat odaları ne parası alıyorsa,buda o parası,
Yani ne parası,kimse bilmiyor,
Sadece verrrrr.
Ver babam verrr.
ustam ziraat odası hadi bi nevi makbuz veriyor.onunda güvenirliligi ayrı..
ama yaa sizleri bilmiyomda ben artık göz göre göre düdüklenmekten bıktım usta.inan çocugum olmasın bu işi bi dakka yaparsam namerdim..sende deki bu işi yapmıcanda ne bok yicen..sende haklısın...yani ne tarafa dönersen dön delik bize deliyor

ustam ziraat odası hadi bi nevi makbuz veriyor.onunda güvenirliligi ayrı..
ama yaa sizleri bilmiyomda ben artık göz göre göre düdüklenmekten bıktım usta.inan çocugum olmasın bu işi bi dakka yaparsam namerdim..sende deki bu işi yapmıcanda ne bok yicen..sende haklısın...yani ne tarafa dönersen dön delik bize deliyor
Ziraat odalarımahbuz veriyor diye,haklımı,
O zaman bende makbuz bastırayım,
Sizden para toplayayım. :)
Yazılacak o kadar çok şey varki,
Bır ülkenin tarım politikası nasıl yönetilir,
Ver 10 tane akıllı çiftçinin eline,
Kanun yazsın bıraksın.
Yoksa boş.
ben bunun ardına düşücem geriye dönük 5 yıl ödemelerden benden kesilen parayı önce ziraata soracam sonra maliyeye soracam sonrasında kimseden cevap alamayıp 4 bira alıp evime gelecem sonucu belli yani:))
Efe biraları alıp eve gitmek yok,
Erzurum Yol üzerinden geç,
Bakarsın biri el kaldırır. :)

• Beğen
Tepkiler: Stronger ve Efe38
bugün saat 18.den sonra 202 dekar yere 6.598 TL yatmış..Hani dekara 35 TL olacaktı? 7.070 TL yatması gerekiyordu? aradaki 472 TL fark nereye gidiyor? Banka mı kesiyor, devlet mi kesiyor? bir açıklama yapın yazık bu kadar sahipsiz mi içiftçi? yaklaşık % 7 kesinti..
o şekilde yatmıyor galiba, önemli olan neden eksik olduğunu kimse bilemeden hesaplara yatıyor kimsede sorgulayamıyor sanırım, hani sağlamasını yaparsın her bir alışverişin falan, bu desteğin yatması olayının sağlaması yok vesselam.

• Beğen
Tepkiler: Stronger
vegi KATMA DEĞER VERGİSİMİ ? DAMGA VERGİSİMİ? ÖZEL TÜKETİM VERGİSİMİ? GELİR VERGİSİMİ?

yani ne vergisi diye kesiliyorda devletin neresine gidiyor takibi varmı yapılıyormu oda belli değil heralde...

sorma ver vergisi ise kimbilir nereye kanalize gidiyor, nasılsa arkasını arayan olmıycak paranın, gittiği yerde kim çökerse artık oda hesabını vermez herangibiryere oh ne güzel iş, benim bildiğim kesilen vergiye bir makbuz verilir, bir kaydı olur vergi verenin elinde, öyle bir fatura yada yazılı kağıt belge almadan vergi veren görmedim ben hiç, olmazda zaten çünkü o para nereye gider sonra takibi olmazda ondan, bu yüzde 4 vergi denen işte var bişey bence.

Selamün Aleyküm arkadaşlar..2020 yılına ait mazot gübre destegiyle ilgili
tarım destek ödemeleri ankara daire başkanlıgını 8-9 martta aradıgımızda 15 mart itibari ile ödemeler başlayacak denilmişti.
Ama geçen hafta herhangi bir ödeme yapılmadı..(Ödemeleri TC KİMLİK noya göre cuma aksam 18,00 baz aldık)
Sonrasında bugün ilçemizden çıkarttıgımız milletvekili ile görüşmeler yaptık...
Alınan karara göre Ödemeler ülke bazında 26martta başlayacaktı denildi..
Bugün Ankara tarım destek daire başkanlıgını gün içerisinde sürekli aradık ama hep meşgul..
Buna istinaden Bizlerde köylü olarak dün yaşanan ekonomik dalgalanmalardan dolayı ödemeler aceba askıya alınırmı diye tedirginiz..
Sizler bu ödemeler hakkında herhangi bir duyum aldınızmı düne kadar..bu dalgalanmalardan sonra nasıl olur diyorsunuz
fikir ve görüşleriniz nelerdir..ALLAH'a Emanet
Arkadaşlar yatırılan mazot günre tohum yem bitkisi vs desteklerden %4 gelir vergisi kesiliyor. İcmal ve bankaya yatan para arasındkai fark bundan kaynaklanıyor. Kesinti dava ile geri alınıyor. Yardımcı olabilirim 5077016972

• Beğen
Tepkiler: toztoprak

Kesilen vergiler geriye dönük 5 yıl için geri alınabiliyor

• Beğen
Tepkiler: toztoprak