2019 ayçiçek 25temmuz

244ca0bf7324cf6c812c0947e15cf75c.jpg
ae3a5510b11001d315379e06c4a040be.jpg
farklı bir tarlam 5542 şimdi çektim

Karık açılıyor mu? Sulama nasıl olmali

Merhaba, tarlalar lazerli tesviyeli, başından drenaj kanalı geçiyor. Adana-Ceyhan’dan 8’lik pompa getirttin (Kaykaç marka) saatte 800 ton su basıyor, pompayı kurup salma sulama yapıyoruz. Bu yıl çapa makinasının arkasındaki karık aparatlarını söktüm. Sulama süresini uzatıyor.

Merhaba, tarlalar lazerli tesviyeli, başından drenaj kanalı geçiyor. Adana-Ceyhan’dan 8’lik pompa getirttin (Kaykaç marka) saatte 800 ton su basıyor, pompayı kurup salma sulama yapıyoruz. Bu yıl çapa makinasının arkasındaki karık aparatlarını söktüm. Sulama süresini uzatıyor.
Yani karık açmadan mi ?sulama yapıyorsunuz?
Yoksa kaz ayakla hafifçe karik açmak yeterli mi geliyor?
Karık açmak sulama süresini kısaltır,karık yoksa nasıl salma sulanır.

Yani karık açmadan mi ?sulama yapıyorsunuz?
Yoksa kaz ayakla hafifçe karik açmak yeterli mi geliyor?
Karık açmak sulama süresini kısaltır,karık yoksa nasıl salma sulanır.

Merhaba, tarla sınırlarını tesviyeyle yığdırıp, suyu basıyoruz. Karıktan kastınız; bizim oralarda tava derler, onla tarlayı eşit şekilde bölmekse bu zamana kadar uygulamadım ama seneye yapacam. Ben çapa makinasıyla bitkiye boğaz vermek olarak anladım. Su o karıklara dolduğu için sulama süresini uzatıyor dedim. Onun için bu yıl boğaz vermedim.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Merhaba, tarla sınırlarını tesviyeyle yığdırıp, suyu basıyoruz. Karıktan kastınız; bizim oralarda tava derler, onla tarlayı eşit şekilde bölmekse bu zamana kadar uygulamadım ama seneye yapacam. Ben çapa makinasıyla bitkiye boğaz vermek olarak anladım. Su o karıklara dolduğu için sulama süresini uzatıyor dedim. Onun için bu yıl boğaz vermedim.
Evet çapa makinasiyla,mısır karigi gibi açıp
Sulamayı yapsak olur mu, ?Rüzgarlar olursa, iyimi olur bu yöntemle,tarla hafif meyilli

Yaş sebze ve meyve üretimi yapan çiftçilerimizin ihracat yapabilmelerini, ihracat yaparken de ürünlerinin fiyatlarını kendilerinin belirlediği, aracı ve komisyoncunun tamamen ortadan kalktığı bir sistem zaten var. Yoksa siz FARMER EXPERT'i hala duymadınız mı?

• Beğen
Tepkiler: gencaga