2019 ayçiçek 25temmuz

Bereketli olsun çeşit ne sulama yapıldı mi

60 dekar da sirana ektik ama daha sirana ekmeyi düşünmüyorum. Sulayınca boyu çok uzuyor. Birde meteor gibi kelleyi tam doldurmuyor. Meteor’un tutumu daha güzel sanki siranaya göre tabi hasatta daha kesin bilgi edineceğiz. Tabi domuzlar fırsat verirse.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
dd76747a83c24d69b2347b418931261b.jpg
100e3bb2fd6977b4cdc7baf184f917f4.jpg

Hayrabolu’dan LG 5542

MAHMUT BİZİM BURALARDA TABLALAR SANKİ GERİ KÜÇÜLDÜ SİMSİYAH KARARDI YANIK GİBİ YAPRAKLAR YEŞİL TABLALAR KÖMÜRLEŞTİ RESMEN ÇİÇEKLER ÇOK KÖTÜ .SİZİN ORALARDA ÖYLE Mİ
Abi bilirsin bayram kombesi yaparlar aynı onun gibi kelleler verim yok bu yil. Çoğu cekirdek yandı bedeni yeşil kafa yanmış akrabalarin falan bictirdik biraz 160 180 falan. 15 dönüm yerden 2240 kg geldi ve hiç tadı yok çekirdeklerin abi

• Beğen
  • Üzgün
Tepkiler: MASAY ve The_Hoca
Sulama imkanı olan yerlere herkes genelde danelik mısır ekiyor. Su imkanı olmayan tarlalara buğday ve ayçiçeği değişikli ekiliyor her yil, normalde 250 verirdi en az hep bu yil böyle oldu. Siz hatay'lı misiniz

Tokat Turhal’lıyım kardeşim. Memuriyetim sebebiyle Hatay’da görev yaptım. Bizim şahsi olarak sulanmayan arazimiz yok. Danelik mısırı biraz azalttım. Dekara 600₺ masrafı var mısırın. Bu yıl rekolte ve taban fiyata göre bakıp, karar vereceğiz seneye ne kadar ekeceğimize. Geçen yıl Mısırın kilosunu 1150₺ ye sattık, dekara ortalama 1300 kg aldık.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Tokat Turhal’lıyım kardeşim. Memuriyetim sebebiyle Hatay’da görev yaptım. Bizim şahsi olarak sulanmayan arazimiz yok. Danelik mısırı biraz azalttım. Dekara 600₺ masrafı var mısırın. Bu yıl rekolte ve taban fiyata göre bakıp, karar vereceğiz seneye ne kadar ekeceğimize. Geçen yıl Mısırın kilosunu 1150₺ ye sattık, dekara ortalama 1300 kg aldık.
Haklısınız maliyet arttı şu an tarla ürünleri fiyatı girdileri kurtarmıyor tarlalar icarsa birde. En iyisini yapıyorsunuz ayçiçeği gübre atılmadanda oluyor sulayinca güzel verim yapar, danelik mısır da 1500 kg alacaksin mi masraf çıksın kâr kalsin çiftçi ye, memnun oldum bu arada

Haklısınız maliyet arttı şu an tarla ürünleri fiyatı girdileri kurtarmıyor tarlalar icarsa birde. En iyisini yapıyorsunuz ayçiçeği gübre atılmadanda oluyor sulayinca güzel verim yapar, danelik mısır da 1500 kg alacaksin mi masraf çıksın kâr kalsin çiftçi ye, memnun oldum bu arada

Teşekkür ederim kardeşim. Bende memnun oldum. Dededen, babadan kalan tarlaları ziyan etmeyelim diye uğraşıyoruz. Yoksa bu maliyetlerle çiftçilik gerçekten çok zor. Elektrikli yerli traktör geliyormuş, bakalım kurtaracak hepimizi!

Teşekkür ederim kardeşim. Bende memnun oldum. Dededen, babadan kalan tarlaları ziyan etmeyelim diye uğraşıyoruz. Yoksa bu maliyetlerle çiftçilik gerçekten çok zor. Elektrikli yerli traktör geliyormuş, bakalım kurtaracak hepimizi!
Bakalim onun fiyatı nasıl olacak. Tesla araba gibi fiyatı yüksek olursa kimse alamaz:)