2. EL TRAKTÖR ALMAK İÇİN KIŞI BEKLEMEK

Ortalama bir ekonomi takipçisi olarak piyasalar her anlamda 19 kasımdaki toplantıda faiz arttırımı bekliyor. Üst limit 500 en düşük 350, ortalama olarak 450 baz puan faiz gelecek diye dşünüyorum. Bu faiz doları 7.00 7. 10 seviyesine çeker diye umuyorum. Faiz artırımı olmaz ise dolar 9'a doğru sıçrar ve işler karışır. Faizlerin artması sonucu kredi havuzu daralır ort traktör kredisi bu gün yıllık yuzde 9 civarı ilerde 13 14 leri bulur,o zamanda kredi çekmek imkansız hale gelir. Faiz gelirse kredi, gelmez ise dolar maliyeti artar yani her türlü kayıp kayıp durumu var çokomelli saolsun. E ne yapayım kardeşim dersen hızlı bir şekilde traktörü bul ve al. Yarın işin yoksa git bankaya kredi başvur o derece. O tanıdığın bankacı arkadaşa gelince o suni balon patlarsa patlayacağı yer biz üreticilerin kıçıdır bu da böyle biline. Cümleten iyi geceler.
abı faız arttırsa bıle ne kadar sure tutabılcek doları :D

Bu traktora 2 defa pazarlıga gittim
3.sünde aradım dedi traktor satildı bi 2 gün sonra ilan kalktı simdi tesaduf gordum
Ilk ilan 165 bin tl di ben td65d + 75 bin tl peşin para teklif ettim iş oldu gibiydi bikacgun oyaladi satmaktan vazgecti 80 bine kadar verecektim
1 ayda 18 bin koyup tekrar yayına koymuş
Screenshot_20201118-003153_sahibindencom.jpg
20200922_173800.jpg

Bu modeli baya arastirdim tutulmadigini duydum. Bizim burada kullanan biri var uzun suredir sormak nasib olmadi
Tutulmaz tabi , Perkins motor grafiğinin dumanını çıkarmışlar.
Simpson S436 , çap/strok : 95/127 mm , 47 kw , 226 n.m. tork., (55 hp traktör torkunda)
Torkla tekerleri çevirdiğimiz için 1800 rpm de 55 hp motor yürüyüşünde.
Max tork noktası , 1800 rpm , max güç noktası , 2300 rpm , bağımsız kuyruk mili bulunmuyor.
Kuyruk mili tek devir , 540 bulunuyor.
1400 rpm deki 1. en az yakıt noktası grafikten çıkarılmış ,
Toprak işlemede 1800 rpm ve 2300 rpm motor yük dengeleme noktaları var.
Hidrolik kapasite 2 ton, hidrolik debi çok vasat, 18 litre/dakika , basınç : 176 bar normal değerlerdedir.
MF 285 pompa debisi , 30 lt/dk , basınç 180 bar.
Damper kullanırken çay içebilirsiniz. :)
Uzak durulacak cinsten.

Tutulmaz tabi , Perkins motor grafiğinin dumanını çıkarmışlar.
Simpson S436 , çap/strok : 95/127 mm , 47 kw , 226 n.m. tork., (55 hp traktör torkunda)
Torkla tekerleri çevirdiğimiz için 1800 rpm de 55 hp motor yürüyüşünde.
Max tork noktası , 1800 rpm , max güç noktası , 2300 rpm , bağımsız kuyruk mili bulunmuyor.
Kuyruk mili tek devir , 540 bulunuyor.
1400 rpm deki 1. en az yakıt noktası grafikten çıkarılmış ,
Toprak işlemede 1800 rpm ve 2300 rpm motor yük dengeleme noktaları var.
Hidrolik kapasite 2 ton, hidrolik debi çok vasat, 18 litre/dakika , basınç : 176 bar normal değerlerdedir.
MF 285 pompa debisi , 30 lt/dk , basınç 180 bar.
Damper kullanırken çay içebilirsiniz. :)
Uzak durulacak cinsten.
EyvAllah hocam sağolun

Bu traktora 2 defa pazarlıga gittim
3.sünde aradım dedi traktor satildı bi 2 gün sonra ilan kalktı simdi tesaduf gordum
Ilk ilan 165 bin tl di ben td65d + 75 bin tl peşin para teklif ettim iş oldu gibiydi bikacgun oyaladi satmaktan vazgecti 80 bine kadar verecektim
1 ayda 18 bin koyup tekrar yayına koymuş
Ekli dosyayı görüntüle 54290Ekli dosyayı görüntüle 54291
Cemal bu devirde parayı koycan cebe gidip anında alıp aynı gün eve getircen motoru yoksa göt atarlar her gün böle oluyo bu.
Ben araba aldım 155 bine tık para aynı gün [emoji6]

abi bunu biraz açar mısın, ironik mi yazdın tam anlayamadım, bu aralar zaten kafalar karışık, iyice mavi ekran vericez:)
demek istiyoki hukuka karışmıcaksın egolarını bastıracaksın gereksız masraf yapmıcaksın cebe ındırmıceksın uretım yapıcaksın yandaşları beslemıceksın bunun gıbı nıce sey daha guve verıceksın şeytana namaz kılıcaksın demek gıbı birşey... :D

Ben özgür hocayı çoktan takip ederim fazla konuşamıyor yani bildiklerini tam anlatmıyor veya anlatmak istemiyor bu alemde Selçuk geçer den gerisi hikaye
Tamam kardeşim bundan sonra hep Selçuk geçer izleriz. Selçuk geçer totale hizmet verip sokak ağzıyla izlenme sayısı peşinde koşuyor. Uslup olarak beğenmediğim biri. Demirtaş için çok aristokrat diyenlere Atilla yeşilada da bir seçenektir. Bu hayatta çok emin konuşulmaması gerektiğine inananlardanım.

Tamam kardeşim bundan sonra hep Selçuk geçer izleriz. Selçuk geçer totale hizmet verip sokak ağzıyla izlenme sayısı peşinde koşuyor. Uslup olarak beğenmediğim biri. Demirtaş için çok aristokrat diyenlere Atilla yeşilada da bir seçenektir. Bu hayatta çok emin konuşulmaması gerektiğine inananlardanım.
Ben senin kardeşin değilim biraz seviyeli ol istersen ben sana illa bunu izle demiyorum sadece kendi fikrimi söyledim saygısızlık yapmaya gerek yok

Kardeşim denememe kızan ilk insan. Hahaha ne deseydim forumdaş felan mı? Seviyem geyet yerinde istersen engel atarsın. Gerisi hikaye yazmasını biliyorsan cevabına da katlanacaksın [emoji6]
Ben yaşın dan dolayı dedim saygı anlamında ama anladığım kadarıyla sende o kapasite yok daha kiminle nasıl konuşacağını bilmiyorsun bizde seni adam yerine koyup cevap yazıyoruz sana hayatta başarılar Allah a yakın bana uzak haydi

Ben yaşın dan dolayı dedim saygı anlamında ama anladığım kadarıyla sende o kapasite yok daha kiminle nasıl konuşacağını bilmiyorsun bizde seni adam yerine koyup cevap yazıyoruz sana hayatta başarılar Allah a yakın bana uzak haydi
Dayı sen kimsin de benim adamlığıma laf ediyorsun. Ha, yaşını nereden bileyim hakkında kısmı boş ama dediğin gibi sana uzak haydi gittim