Ziraat Bankasından Faizsiz Sulama Sistemi Kredisi

Dünya üzerinde kullanılabilir su kaynaklarının %70'i tarımsal sulama için kullanılıyor. Git gide su fakiri olan ülkemizin bir nebze rahatlayabilmesi için özellikle halen basınçlı sulama sistemlerine geçmemiş ve vahşi sulama yapan çiftçilerin desteklenmesi gerekiyor.

İşte Ziraat Bankası tamda bu amaçla 5 milyon TL'ye kadar kurulacak olan yağmurlama ve damlama sistemlerinin tüm ekipmanlarını kapsayan, sıfır faizli, 7 yıl vadeli yeni bir kredi kampanyası başlattı. Başvuru şartları ise :

- ÇKS kaydında açık alan olmak üzere bağ, bahçe ve tarla bulundurmak.
- Yetkili (Tarımsal yapılar ve sulama alanında proje çizebilecek) bir ziraat mühendisine proje çizdirip Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerine onaylattırmak.
- Sonrasında bankaya başvurmak.

kaynak: hürriyet

Son düzenleme:

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
20 dönüm de çok büyük bir yer degil .
Projeyi boru aldığın firma beleş çiziyor.
Hemen içini karartma bazen işi kitaba uydurmak gerekiyor Türkiye'de
Bak altında hemen bir haberde paylaştım. Haberi bir oku lütfen. Sadece sana bir cümlesini aktarayım faizden başka bir şey yok. Yani Kate külli var.
Ha birde geçen günkü konudan sonra ne hikmetse form haber yayınlamaya ağırlık verdi.

Bak altında hemen bir haberde paylaştım. Haberi bir oku lütfen. Sadece sana bir cümlesini aktarayım faizden başka bir şey yok. Yani Kate külli var.
Ha birde geçen günkü konudan sonra ne hikmetse form haber yayınlamaya ağırlık verdi.
Almaya niyeti olan okur Fehmi abi hesabını kitabını yapacak kadar aklı vardır düşünenin .
Burada iki sene önce %50 hibeli alındı .
Konu paylaşılmış bizde katılıyoruz bende senin gibiyim

• Beğen
Konuya yazdım msj geldi Fehim abi müsadenle
42A38DE0-29F0-4014-A7F6-12CB4FA1658C.png
F561795B-84D5-48B5-B04C-AD4BBCBEE36C.png

• Beğen
Tepkiler: FEHİM
Damlama metresi 45 krş olmuş dekara 325 tl maliyet yeni başlayanlara sadece hortum maliyeti
Bildiri geldi bölgeme artık damlama kullanmayanlara destek ödenmeyecek
Zaten herkes damlama kullanıyor burada
Bankanın tezgahından geçen çok olur
Bu yıl 5 yıllık netafim aldık dekara maliyeti 300 den baya fazlaydı herhalde damlama maliyetini azaltmaya bakacağız Mısır şekerpancarında sıra arasını açıp sıra üzerini sıklaştırıp biraz daha fazla suyu çalıştırıp maliyeti düşüreceğiz hala salma yapanlar var burda biz de her geçen yıl azaltıyoruz

• Beğen
Tabikide gúzel olur inşallah birşeyler değişir. Ben gazete haberini kopyaladım. Burada olmayan nedir CE belgeli veya TSE gibi belgeli ürün alınması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Buda bazı sorunları getiriyor.
Evet Fehim abi hortumların hepsi belgeli zaten
Filtrelerde markalı patentli oluyor
Bayiden aldıktan sonra sıkıntı yok proje olduğu için

• Beğen

çok yormada videonun ilk 30 saniyesini bi dinleyin. Özellik ke 23 sonrası. Söz uçar yazı kalır. Sanırım yazılı bir kağıt yoktu. Hani tarımsal faizler en az 2022 ye kadar standart kalacaktı. Sene 2023 mü oldu yoksa? İzle öğren!!!!

• Beğen

Dünya üzerinde kullanılabilir su kaynaklarının %70'i tarımsal sulama için kullanılıyor. Git gide su fakiri olan ülkemizin bir nebze rahatlayabilmesi için özellikle halen basınçlı sulama sistemlerine geçmemiş ve vahşi sulama yapan çiftçilerin desteklenmesi gerekiyor.

İşte Ziraat Bankası tamda bu amaçla 5 milyon TL'ye kadar kurulacak olan yağmurlama ve damlama sistemlerinin tüm ekipmanlarını kapsayan, sıfır faizli, 7 yıl vadeli yeni bir kredi kampanyası başlattı. Başvuru şartları ise :

- ÇKS kaydında açık alan olmak üzere bağ, bahçe ve tarla bulundurmak.
- Yetkili (Tarımsal yapılar ve sulama alanında proje çizebilecek) bir ziraat mühendisine proje çizdirip Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerine onaylattırmak.
- Sonrasında bankaya başvurmak.

kaynak: hürriyet
kuyu ruhsatı gerekiyor mu