2024 ziraat faiz

Arkadaşlar 2024 yılında Bi traktör almayı düşünüyoruz 2 milyon üst limit var diyor 2 milyona alsak faiz indirimi filan 5 yıl için ne kadar faiz öderiz

Valla tam kesş olmamakla 2milyon kredi için yukarıdada söylenmiş 2.8milyon tllik fatura bedeli olan traktör alman lazım oda muhtemelen ithal olacağından 5 senede 4.5 civarı ha yerli traktör olsa 3.7 filan ödersin tam kesin değil tahmini güncel faiz oranları ile tahminidir şunuda söyleyeyim 2milyon kredi içinde 100 bine yakın masraf çıkabilir

Kardeşim 2.000.000 tl kredi eğer ithal ise motor ben dün 5s için hesaplattım ilk taksit 731 bin 2. 783 bin 3. 830 bin 4. 883 bin 5. 940 larda
Yani çok zor bu durumda bir çiftçi 3 milyon liralık malzeme satsa 1.5 mlyn kazansa ortalama 1 ml sadece traktöre gidiyor. 3 ml alan çiftçi de kaç kişi iş yapar onu bilemem bunun temeği ekmeği yese birde daha bunun eğlence ve işçi kısmına hiç geçmeyim ama 5s de iyi olur güzel traktör

Yani çok zor bu durumda bir çiftçi 3 milyon liralık malzeme satsa 1.5 mlyn kazansa ortalama 1 ml sadece traktöre gidiyor. 3 ml alan çiftçi de kaç kişi iş yapar onu bilemem bunun temeği ekmeği yese birde daha bunun eğlence ve işçi kısmına hiç geçmeyim ama 5s de iyi olur güzel traktör
5s suanda 120 bın euro yapıyor euro 32 tl 40 tl olsa euro 1 sene sonra zaten 980 bın tl karda oluyorsun motor ılk tkaısıd bedavaya gelıyor

• Beğen
Tepkiler: cmylmzzzz

Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemem ama mevcutta traktör kredisi ilana Ziraat bankasında dirsek koyma var. Bir arkadaşımdan duydum mevcutta Ziraat Bankasınds kredisi varmı bilmiyorum ama 2.000.000 TL yerli traktör için 5 yılda yaklaşık 4.000.000 TL ödeme çıkarmışlar şimdi oturup da dalga geçiyorum konforu olmasa da her yeri arıza olsa da 2020 yılında Aralık ayında nasip olan Tümosan 8095 traktörümüze 120.000 TL kredi ye 5 senede 147.000 TL mi ne ödeyeceğiz malın her yeri arıza olsa ne olur her yeri masraf olsa nolur bedava olmasa da bedavaya yakın bir ticaret uçurum kenarından kaptığımız mallar bunlar bundan sonra mal almak zor çifti olup kazanarak haaaaa tarlaya başka birşey ekip bir kilo toz bir otoboz olursa onu bilemem

Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemem ama mevcutta traktör kredisi ilana Ziraat bankasında dirsek koyma var. Bir arkadaşımdan duydum mevcutta Ziraat Bankasınds kredisi varmı bilmiyorum ama 2.000.000 TL yerli traktör için 5 yılda yaklaşık 4.000.000 TL ödeme çıkarmışlar şimdi oturup da dalga geçiyorum konforu olmasa da her yeri arıza olsa da 2020 yılında Aralık ayında nasip olan Tümosan 8095 traktörümüze 120.000 TL kredi ye 5 senede 147.000 TL mi ne ödeyeceğiz malın her yeri arıza olsa ne olur her yeri masraf olsa nolur bedava olmasa da bedavaya yakın bir ticaret uçurum kenarından kaptığımız mallar bunlar bundan sonra mal almak zor çifti olup kazanarak haaaaa tarlaya başka birşey ekip bir kilo toz bir otoboz olursa onu bilemem
Aynen haklısınız şuan traktörüneze 4 lastik alacak olsanız taksidinden fazla tutar

Aynen haklısınız şuan traktörüneze 4 lastik alacak olsanız taksidinden fazla tutar
Üstadım kimse beni yanlış anlamasın Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde kahvehanede çay 7 TL biz buğdayı kaç paraya sattık ne yaptık da ne para kazandık da 7 TL ye çay içecek durumdayız. Çok dertlendik desek bu akşam 35 lik bir rakı yapsak desek o da bize kaçar biz ülkeyi doyuran ama zor giden patlak lastik gibi kesim bu saatten sonra anca elimizde olan traktör ekipman ne varsa ustaya götürür oluruz. Bir taraftan da şuna mutluyum elinde 4 traktör olup ilave 3 tane traktör alıp galericilik yapan çiftçi gibi geçinen ama tek hırsı para olan üretim konusunu düşünmeyen aç gözlü insanların hadi ya hadi be yapsana oğlum yapsana göreyim deme konusunda hazzımı mutluluğumu anlatamam . Tabiki çiftçi olarak para kazanacağız ama üreten olarak alıp satan olarak değil

Ziraat bankasının ekipman kredisi olan proforma deniyordu sanırım, bu ekipman kredisinin limiti 100.000₺ idi. Şimdi arttığı söyleniyor. Bilgisi olan yazabilir mi?
YILBŞIN DAN ÖNCE PULLUK ALDIM 110BİNE 5 YIL ODEMELİ 168BİN ÖDEYECEM YILBAŞINDAN ÖNCE 150BİNE KADAR VERİLİYORDU EKİPMAN KREDİSİ ŞİMDİ NE OLDU BILMIYORUM.