Ziraat Bankası Hayvan Kredisi

Ben geçen eylül ayında sadece işletme belgesi ile 16,000 lira çektim. Dosya masrafları ile birlikte ödemem gereken net tutar: 16,400 lira. Geçen ayın sonunda bu güzellikten bir daha yararlanim diyerek bankaya gittim, gitmez olaydım. Sigorta, kefil, kontrol gibi bir sürü ıvır-zıvır çıkarmışlar.

En sonunda hayvancılık kredisinden vazgeçip bitkisel üretim adı altında 12,000 liralık bir kredi çektim. Yaklaşık olarak bu kredi için de 550 liralık dosya masrafı ve bir miktar tarsim kesintisi oldu. Bu kredi bana az geliyor derken, TEB beni aradı; kefilsiz, masrafsız, sigortasız ve hiç uğraşmasız 25,000 lira verebileceklerini söyledi. %1,9'luk faizle 25,000 lirayı çektim.

İşte o ziraat bankası mı simit sarayı mı ne? O aslında hiçbir zaman çiftçinin bankası olmadı.

Ben geçen eylül ayında sadece işletme belgesi ile 16,000 lira çektim. Dosya masrafları ile birlikte ödemem gereken net tutar: 16,400 lira. Geçen ayın sonunda bu güzellikten bir daha yararlanim diyerek bankaya gittim, gitmez olaydım. Sigorta, kefil, kontrol gibi bir sürü ıvır-zıvır çıkarmışlar.

En sonunda hayvancılık kredisinden vazgeçip bitkisel üretim adı altında 12,000 liralık bir kredi çektim. Yaklaşık olarak bu kredi için de 550 liralık dosya masrafı ve bir miktar tarsim kesintisi oldu. Bu kredi bana az geliyor derken, TEB beni aradı; kefilsiz, masrafsız, sigortasız ve hiç uğraşmasız 25,000 lira verebileceklerini söyledi. %1,9'luk faizle 25,000 lirayı çektim.

İşte o ziraat bankası mı simit sarayı mı ne? O aslında hiçbir zaman çiftçinin bankası olmadı.
Reis TEbin faiziyle ne kadar oduyeceksin

Biz 15 ay önce 0 faizli 200 bin tl para çektik sigorta komisyon dosya masrafı kesintisi düşülerek elimize 192 bin gibi bi para geçti. Nisan ayında tekrar 200 bin olarak ödenecek. İpotek olarak alınan paranın 100 de 25 30 u gibi fazla daire gösterdik hayvan varlığı şart,belli adetteki hayvanada sigorta yapılıyor.

Yıne böyle bır konuda yazdım ziraat çok zor kredi verir banka ya hiç bulamamak çok guzel ama bulaşmayan da yok gıbı maalesef artık durum bu gemıyı kıçını bılmem de genç işsizlerin durumu vahım gıbı ve sonunda da bu olaydan herkes etkılenıyor

İyiye iyi kötüye kötü demek lazım . Herkim malını sağlam yere satmak isterse devlette parasını geri alabileciği teminat gösterene veriyo parayı bu gayette normal ben kimseden 200 bin alamam ama bankadan faizsiz aldım çokta işime yaradı.