zetorun tek çekeri tümocana yetiyo

Ynt: zetorun tek çekeri tümocana yetiyo

Arkadaslarnda yorumlarda belirttigi gibi videoda ben bi kapisma goremedim..
Bu millet te tumosana karsi bi dusmanlik var nedendir bilmem..
TÜ-MO-SAN acilimi TÜRK MOTOR SANAYİ dir..%100 motorundan diferansiyeline kadar yerli malimizdr..

İlk video 95 ' lik 4x4 Tümocanla 75 ' lik tek çeker Zetorun pulluk yarışı... zetor aldı.

En son videoya gelince 84 ' lük Zetorla-110 küsür Deutz (tamını deutzccular bilir ama ya 112 bg yada 126 bg ' de olabilir)... deutz aldı.

-----------------

Tümosan, yerli karşıtı değiliz... ustalığa, kaliteye saygımız var sadece.

Biz millet olarak çelik-çomak, saklambaç oynerken mesela Belarus 3 milyonu, Zetor 1,2 milyonu devirmiş... artık adamlara demiri ver gözleri kapalı sana traktör üretsinler. Traktörün tarihini-kitabını yazmışlar...

Geçen Erkunt 10. yılında 20 bin traktörü banttan indirdi ve kutladı... bu hızla kabaca 1000 yıl lazım ki o rakamlara ulaşsın.

Ha bu demek değil ki biz onları yakalayıp geçmeyeceğiz... inşallah o günleri de görürüz.

Ama adamlar 50 sene önce hava koymuşlar bize hala lüks, opsiyon olmasına kızmamak elde değil... adamlar senelerce anahtar vurmadan çalışan makine üretmişler bizimki daha eve gitmeden yolda teklemeye başlıyor, gelde kızma...

Bir arkadaşta Tümo var (ilk fırsatta değiştirmeyi planlıyor) abartısız 5 kere kontak arızası yapmış bi daha olursa Zetordaki-KUbotadaki gibi ip-tel başlayıp klasik stopa dönecem diyor :)

Elin japonu, gavuru bilmiyor mu kontağı ama yılların tecrübesi düz klasik stop takmış...

...................................

Ülkemizde yıllık 50 bin tarktör satılıyor %10 ' u Tümocanın payı 50-100 bin tl ortalamayla hesap yapıp... adamların çuvalla para kazanıp ama ona göre makine üretememelerine, yerlilerin elin gavurunun makinesi önünde zayıf kalmasına, dünya çapında hiçbir traktör yarışında bırak dereceyi yarışa bile katılamamaya gelde kızma bilader...

Bunu yaptıkları gün bedava reklamlarını, tanıtımlarını yapmazsam ben de adam değilim!

Geçen Erkuntun bi temsilcisiyle tanıştık, adama diyorum ki 'dünya çapındaki hemen hemen tüm traktörlerin levyesi direksiyonun hemen solundadır, yada özellikle ön kepçe için üretilenlerde bu standarttır. Erkunt ' a söyleyin artık levyeyi vitesin yanından kurtarsın' Adam 'zaten öyle bizimki' diyor... 'yok kardeşim öyle değil hatta öyle olmadığı için yerlileri tercih edemedik' diyorum... o hala 'öyle' diyor en sonunda traktörün yanına varıp derdimi anlattım 'tamam ileteceğim' dedi...

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg753881#msg753881 date=1371724584' Alıntı:
İlk video 95 ' lik 4x4 Tümocanla 75 ' lik tek çeker Zetorun pulluk yarışı... zetor aldı.

En son videoya gelince 84 ' lük Zetorla-110 küsür Deutz (tamını deutzccular bilir ama ya 112 bg yada 126 bg ' de olabilir)... deutz aldı.

abi aldığını nasıl anladınız bunu biz anlayamdık adam ilk videoda köydeki insanlardan başka ve onların konuşmasından başka bişe çekmemiş burada nasıl aldığını anladınız işte biz bunuanlamdık başa baş yarışsalardı derdini aldı ama zetor gitti tümosan sonra başladı video bitti almak böyleyse tümosanı 135 lik masseyde alırdı zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg753881#msg753881 date=1371724584' Alıntı:

-----------------

Tümosan, yerli karşıtı değiliz... ustalığa, kaliteye saygımız var sadece.

Biz millet olarak çelik-çomak, saklambaç oynerken mesela Belarus 3 milyonu, Zetor 1,2 milyonu devirmiş... artık adamlara demiri ver gözleri kapalı sana traktör üretsinler. Traktörün tarihini-kitabını yazmışlar...

Geçen Erkunt 10. yılında 20 bin traktörü banttan indirdi ve kutladı... bu hızla kabaca 1000 yıl lazım ki o rakamlara ulaşsın.

Ha bu demek değil ki biz onları yakalayıp geçmeyeceğiz... inşallah o günleri de görürüz.

Ama adamlar 50 sene önce hava koymuşlar bize hala lüks, opsiyon olmasına kızmamak elde değil... adamlar senelerce anahtar vurmadan çalışan makine üretmişler bizimki daha eve gitmeden yolda teklemeye başlıyor, gelde kızma...

Bir arkadaşta Tümo var (ilk fırsatta değiştirmeyi planlıyor) abartısız 5 kere kontak arızası yapmış bi daha olursa Zetordaki-KUbotadaki gibi ip-tel başlayıp klasik stopa dönecem diyor :)

Elin japonu, gavuru bilmiyor mu kontağı ama yılların tecrübesi düz klasik stop takmış...

...................................

Ülkemizde yıllık 50 bin tarktör satılıyor %10 ' u Tümocanın payı 50-100 bin tl ortalamayla hesap yapıp... adamların çuvalla para kazanıp ama ona göre makine üretememelerine, yerlilerin elin gavurunun makinesi önünde zayıf kalmasına, dünya çapında hiçbir traktör yarışında bırak dereceyi yarışa bile katılamamaya gelde kızma bilader...

Bunu yaptıkları gün bedava reklamlarını, tanıtımlarını yapmazsam ben de adam değilim!

Geçen Erkuntun bi temsilcisiyle tanıştık, adama diyorum ki 'dünya çapındaki hemen hemen tüm traktörlerin levyesi direksiyonun hemen solundadır, yada özellikle ön kepçe için üretilenlerde bu standarttır. Erkunt ' a söyleyin artık levyeyi vitesin yanından kurtarsın' Adam 'zaten öyle bizimki' diyor... 'yok kardeşim öyle değil hatta öyle olmadığı için yerlileri tercih edemedik' diyorum... o hala 'öyle' diyor en sonunda traktörün yanına varıp derdimi anlattım 'tamam ileteceğim' dedi...

iki günde zetor hastası oldum inanki özkan abi bu zetorun fiyatı nedir acaba :S
abi artık vitesli traktör kalmadı zetorunda çok eksik yanı var

İlk video Konya -Akşehir- İstasyon caddesinde halka açık bir deneme...

Zetorcunun adı: Hasan ÖNDER- 0532 3349565. Aynı zamanda servis ve merkezde oteli var. 'İnanmayan-görmek isteyen herkese kapım açık, eğer Zetor kendinden 10-15 bg traktörleri geçemezse, yol-yemek-yatak benden diyor'...

Zetorun beygirleri normal beygir değil eskiden askeriyede olan, topları çeken aygır-katanalardan diyor :)

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg753889#msg753889 date=1371729281' Alıntı:

Zetorcunun adı: Hasan ÖNDER- 0532 3349565. Aynı zamanda servis ve merkezde oteli var. 'İnanmayan-görmek isteyen herkese kapım açık, eğer Zetor kendinden 10-15 bg traktörleri geçemezse, yol-yemek-yatak benden diyor'...

Zetorun beygirleri normal beygir değil eskiden askeriyede olan, topları çeken aygır-katanalardan diyor :)

abi ben burasına katılıyorum ama hala fiyat alamadık bari özelden bir biyat versen :D

arapörenli link=topic=66409.msg753690#msg753690 date=1371663794' Alıntı:
tumosancılar yıne basladı manalara.pulluk tekerı tersmıs herkes kor sen goz acıksın olemı.bırı tek ceker 72 hp bırı 95 hp ciftceker daha neyı ıspatlamaya calısıyosun.vıdeoda hıc bır kısı cıkıpta tumosan gectı yada hıle var fln demedı sen olayı yasamadıgın halde hemen hıle sezınledın ya bravo sana.tebrıkler.fanatıklıgın danıskası.hurdacıya hurdacıya
fanatiklikle ne alaka kardeş.bizim ilçede 100 beygirlik kubota 4lü 12 no pullukda zorluyordu bayii gitti gülşehirden 5li 18 no pulluk getirdi hemde köpürte köpürte çift sürdü. hakkaten zetor un iyi olduğu nasıl anlaşıldı neye dayanarak. zetor un kaç ilde kaçtane servisi var kubota nın ki bile yaygın değil. nasıl zetor tümodan iyi oluyor

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg753750#msg753750 date=1371668948' Alıntı:
Kim Volvo, MF kötü motor diyebilir, ama tekrar ediyorum Tümosan kötü değil Zetor çok iyi...

39 bg Zetor-62 bg Volvo çekişemiyor... başabaş.

http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-217/zetor ' un-bittigi-anlar-2-)/

Zetor 73 bg - MF 92 bg başabaş...

Zetor7745 vs MF3645
tarlada traktör çekiştirilirmi hemşerim iii o zaman biz de çekiştirdik 135 likle 165 (203)liği 165 lik çekemedi 135 lik kuvvetli mi o zaman 165 liğe göre kafa tutuyor??? nasıl olacak

YALNIZTÜRK_TR link=topic=66409.msg753897#msg753897 date=1371733553' Alıntı:
tarlada traktör çekiştirilirmi hemşerim iii o zaman biz de çekiştirdik 135 likle 165 (203)liği 165 lik çekemedi 135 lik kuvvetli mi o zaman 165 liğe göre kafa tutuyor??? nasıl olacak

aynen öyle kardesım anlş-*s

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg753889#msg753889 date=1371729281' Alıntı:

bak kendın dıyorsun zetor servisi dıye adam zetoru kotulermi tabıkısıde reklam yapmıslar ama unutma tumosanı çifffte her motor öle kolay kolay gecemez Siz tumosanı yerden yere vurdunuz bılmıyorum sıze ne yaptı ama bı yerlı bu kadar kotulenmez Ne ZETORMUS arkadas yav Sanki Allah gibi abartıyorsunuz ya bırakın Allah aşkına ÇEklerden bıle bızı ustun yaptınız ya daha ne dıyım o dedıgın cekler de zetor dan baska bı marka varmıymıs bı arastır bakalım o kadar traktor uretmesının sebebı devletın desteklemesı ve baska markalar yan markaların olmamasıdır senelerdir UZEL AŞ. de TRAKMAK yani TÜRK TRAKTOR de uretılen motorları kım cıkarttı ÖLDÜRÜN AMA BU KADAR da DEĞİL. anlş-*s anlş-*s anlş-*s

Liste Fiyatı; beygiri 1 tl ' den biraz fazla yani 90 ' lık 100 bin TL... lakin 2. elleri bilinmediğinden daha uygun...

Ayrıca Zetor kullanan-satan herkes kaçlık motor lazımsa 10-20 bg küçük Zetor al aynı işi görür derler...

60-160 BG aralığında değişik ama klasikleşmiş modelleri var...

Lakin distirübütör değişikliği olacak KESİN fiyat veremiyorlar...
...

Halep ordaysa arşın burda demişler... Adam oteline davet ediyor daha ne desin :)

Bana Bayburt ' a yakın olana da kapım açık gel bin dene...

Motor manken gibi vitrinde değil götüne 15-20 ton bağladımı belli olur.

Ayrıca isteyene hem Zetor-Tümosan vs... diğer motorların servisliğini yapan Tekirdağda bi ustanın telefonunu da verebilirim... arıza-parça durumları, Zetoru merak edenler için... İki motoru da tarlada görmüş, test etmişler...

Tekrar ediyorum diğer motorlara kötü demiyorum Zetor çok iyi diyorum.

Amacımız üzüm yemek, bilmediklerimiz öğrenmek, bildiklerimiz duyurmak...

Bizden dünya çapında yarışan, dereceye giren marka çıkarsa sözlerimin hepsini geri alacağım :)

----------

Köyde, tarlada, sağda solda yapılan çekişmeler sorunlu olabilir, bayiler hile-hurda yapabilir eyvallah... ama 'dünya ağırlık çekme şampiyonasında 30 seçme traktör arasından şampiyon' olmak herhalde tesadüf değildir.

Motor, kalite ve orjinal makina meraklıları için Zetoru incelesin, binsin denesin diyorum başka bi derdim yok...

Daha kuyruk mili, pulluk çalışması yapmadık... römork, kepçe çalışması yaptı. İlerleyen zamanda fırsat buldukça Zetorun +/- yönlerini, çalışma videolarını paylaşacağım inşallah...

Ama bizim 90 ' lık için sıra bağımsızı rahat çalıştırıyor demişlerdi... birde kuyruk mili hem sağa hem sola dönüyor...

105 ' lik Zetorun kuyruk mili...

Wood chipper Skorpion 500 RB + Zetor 105 hp

videoyu yükleyen bir akşehirli olarak bu bir idaa üzerine yapıldı zetor bayisi 8441 getirdi satmaya tümocan da biri amcaoglu olan biri benim tümo buna 2 tur bindirir dedi oda bu sana 2 gömlek büyük gelir deni tek çekerle geçerim dedi hiç bu iş yok bunda 7441 kullanan servis değil alacak olan adam tümo kullananda amcaoglu video yarım kalmış ama zetora yetişemiyo bunda hile var diyo pulluk değiştirdiler bu sefer tümo onde başladı tumonun 4 adımda üstüne çıktı gidip gidip pulluklarda beşli kaldıramaz bunu diyolardı gene nefes aldırmadı kabullenin tümo beygirin hakkını veren bi traktör değil kendinden bekleneni veremiyo akşehir de çok tümo var ama millet yavaş yavaş elden çıkartıyo çift çekerler tek çekerleri gibi saglam değil onun kadar iş görmüyo diyolar 8280 tek çeker bütün tümoların en iisi kanatindeler

Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az! Adamlar o kadar çekebilmiş, dizi film çekecek halleri yok...

Türkçe konuşup, türkçe yazıyoruz... adam Tümocan dahil, Zetor kendi dengini bırak kendinden 10-20 bg büyük traktörleri geçemezse yol+yemek+yatak benden diyor, zaten oteli de var :)

Şimdiye kadar kim bu kadar açık net hodri meydan demiş, daha ne desin...

İlk fırsatta deneyip görünce dizi film tadında videolar çekip koyacam inşallah, arkası yarınlı heyecanlı...vs :)

Bizzat römork çekişini, kepçe çalışmasını gördük, eğer pulluğu da böyle çekerse otelim olmadığı halde ben de aynı teklifi verceğim, gelin buraları bi gezmiş olun... :)

UÖZKAN.77 link=topic=66409.msg754076#msg754076 date=1371814282' Alıntı:
Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az! Adamlar o kadar çekebilmiş, dizi film çekecek halleri yok...

Türkçe konuşup, türkçe yazıyoruz... adam Tümocan dahil, Zetor kendi dengini bırak kendinden 10-20 bg büyük traktörleri geçemezse yol+yemek+yatak benden diyor, zaten oteli de var :)

Şimdiye kadar kim bu kadar açık net hodri meydan demiş, daha ne desin...

İlk fırsatta deneyip görünce dizi film tadında videolar çekip koyacam inşallah, arkası yarınlı heyecanlı...vs :)

Bizzat römork çekişini, kepçe çalışmasını gördük, eğer pulluğu da böyle çekerse otelim olmadığı halde ben de aynı teklifi verceğim, gelin buraları bi gezmiş olun... :)
sen konuşanlardan anladınmı bişeyde gelişi güzel sivrisinek saz diyosun bizde dizi filim yapsın demiyoruz ama birazda karşı tarafa anlaşılır çekilebilmeli deyilmi sen güzel videolar koyda bizde ona göre yorum yapalım ordan insanların ve çıkardığı seslerden başka bişi sören varmı ne hodri meydanlığı yapmış ben göremedim gören varsa açıklasın bende teprik edeyim