Zetor & Balya Canavarı - Eskişehir

Ynt: Zetor & Balya Canavarı - Eskişehir

eyvallah 20 kg ile 25 kg elbette bir olmaz..

lakin yılmaz.. 0-6 km TEK ölçü olamaz.. farz-ı muhal 4 ileri 1 geri bi motor az mazotla, hararet yapmadan güzelce 2500 balya yapıyo vatandaş onun tablosuna vs pek bakmaz:)

not: balyadan anlamıyozda makineden de mi anlamıyoz:) hadi ben neyse TEK işi balya olan Osman usta var..:)

[size=10pt]EVRENSEL ÖLÇÜ: ne yaktı/ne yaptı (bu arada makinenin kendi ULAŞILABİLİR bi fiyatta mı)[/size]

UÖZKAN.77 link=topic=84988.msg1016537#msg1016537 date=1438856691' Alıntı:
eyvallah 20 kg ile 25 kg elbette bir olmaz..

lakin yılmaz.. 0-6 km TEK ölçü olamaz.. farz-ı muhal 4 ileri 1 geri bi motor az mazotla, hararet yapmadan güzelce 2500 balya yapıyo vatandaş onun tablosuna vs pek bakmaz:)

not: balyadan anlamıyozda makineden de mi anlamıyoz:) hadi ben neyse TEK işi balya olan Osman usta var..:)

[size=10pt]EVRENSEL ÖLÇÜ: ne yaktı/ne yaptı (bu arada makinenin kendi ULAŞILABİLİR bi fiyatta mı)[/size]

güzelce yaptıgını kim soyluyor umut abı kime göre neye göre güzel baglanan balya Norm kosullara hıc benzemıyor nedense 70 66 dan sonra zetor mercedes gibi gelecek elbet balyada :) kg düzgünlük tip ve balya durusundan kestırılebılır bır durum vıdeoyu ele alırsak norm kosullardan uzak bır cızgı var muhtemel dişlerin eksıklıgı ve kg bazında eksık bır calısma Norm dan kasıt tam diş ve 25+ balyadır...ben traktorden çok detaylı bır sekılde anlamam ama 11 ve 12. makınamızı eskıttıgımız şu donemlerde konudakı bazı verıler ve tespitler bende tebessüm yaratıyor evrensel ölçü : ne yaktı / evrensel nıtelıkte yapılan iş olarak ele almak lazım :) Balya var balyacık var 20kg var 27kg var makına var tam diş makına var göstermelik haspaylı...nasıl ki konya ile trakya toprağındaki çift sürüm zorlugu bir değilse norm kosullardan uzak balya işi de ona benzer...Zetor iiyidir güzeldir hoştur yakında parca ve servıs agıda TR capında yaygınlasacak hakkını yememek lazım ama 90 litre ile 2500 haspaylı balya dedın mi orada ? canlanıyor bende pek inanasım gelmıyor vesselam Standart kosullarda deneyıp gormem lazımki sanmıyorum 1 gunde 2500 tane baglayıpta 90 lıtre harcayacagını kullandıgı makınada 8002 sonucta...

coyote26 link=topic=84988.msg1016702#msg1016702 date=1438933567' Alıntı:
güzelce yaptıgını kim soyluyor umut abı kime göre neye göre güzel baglanan balya Norm kosullara hıc benzemıyor nedense 70 66 dan sonra zetor mercedes gibi gelecek elbet balyada :) kg düzgünlük tip ve balya durusundan kestırılebılır bır durum vıdeoyu ele alırsak norm kosullardan uzak bır cızgı var muhtemel dişlerin eksıklıgı ve kg bazında eksık bır calısma Norm dan kasıt tam diş ve 25+ balyadır...ben traktorden çok detaylı bır sekılde anlamam ama 11 ve 12. makınamızı eskıttıgımız şu donemlerde konudakı bazı verıler ve tespitler bende tebessüm yaratıyor evrensel ölçü : ne yaktı / evrensel nıtelıkte yapılan iş olarak ele almak lazım :) Balya var balyacık var 20kg var 27kg var makına var tam diş makına var göstermelik haspaylı...nasıl ki konya ile trakya toprağındaki çift sürüm zorlugu bir değilse norm kosullardan uzak balya işi de ona benzer...Zetor iiyidir güzeldir hoştur yakında parca ve servıs agıda TR capında yaygınlasacak hakkını yememek lazım ama 90 litre ile 2500 haspaylı balya dedın mi orada ? canlanıyor bende pek inanasım gelmıyor vesselam Standart kosullarda deneyıp gormem lazımki sanmıyorum 1 gunde 2500 tane baglayıpta 90 lıtre harcayacagını kullandıgı makınada 8002 sonucta...

+25kg, (tam diş) gezme yok, yer düzse 1200-1300. Hadi 1500..

:D

Abiler balya işinden anlamam ama kuyruk mili devir ve yapilan işe gore max hızda şartlara uygun. Vites oldumu her motor az yakar
Örnek vereyim yer fıstığı hasat makinası ile piyasaya çalışıyoruz ayni marka makina yan yana tarla ls 70 erkurt 80 td75
Ls 750 devir 12 gaz
Erkurt 540 devir 17 gaz
Te 750 devir 15 gaz
En seri is yapan ve enaz yakan (dönme menavra artisi da var)

ls saata max 5lt
erkurt 7lt
td 6.5

coyote26.. osman ustanın telefonunun özelden attım.. zaten hemşerin belkei denk gelir görüşürsün:)

abdullah NASILSIN.. 7421 ne yapıyo:)

Zetor ve özellikle balya konusunda çok tecrübeli.. bikaç zetorla büyükçaplı balya işi yapan bi arkadaş-üye var ama ne yazıkki foruma senede 1 gün giriyo.. denk gelse de o konuşsa konu daha bi netleşşe:) (arayıp biraz paylaşım isteyecem bugün-yarın)..

Zetor 105

1 balya yaptığım yoktur.. benim balyadan anladığım budur:) (şaka bi yana blaya özelinde bişe diyemem ama genel tolamda gerçekten az yakıp çok çektiğine ve parça-sevis dışında bi sorunu olmadığına şahidim)

https://youtu.be/hxYmIexMmzU

Osman ustayla. oğlu yasinle epey konuştuk bugün sağolsunlar yeni videolar:)

balyaların hiçbiri 25 KG ' nın altında değil tarla sahipleri ellerinde kantarla geziyomuş:)

2500 balya her zaman her gün zorlanamıyo ama 2 BİN çok rahat diyo usta.. tek kelime ile 'motor mükemmel' dedi..

VİTES: seri 1-2-3 (en düşük takviye 4=seri 0,5) bu Zetor 40 km yapan SERİ devirli ve 12/12 vites..

https://youtu.be/HTeAy1ES7VM

https://youtu.be/1vqs534y2KE

UÖZKAN.77 link=topic=84988.msg1017081#msg1017081 date=1439114269' Alıntı:
atalar ne güzel demiş 'güzele ne yakışmaz' diye:)

yılmaz niyeyse filimlerden memnun değil usta değişcem diyo.. arkayı da komple çıkartcakmış:)

Çok koyu. Bu derece koyu film kullanışsız olur. Yazın içerisinin aşırı ısınmasına neden olur ayrıca. 2 numara açık olsa daha kullanışlı olurmuş.

UÖZKAN.77 link=topic=84988.msg1016014#msg1016014 date=1438620059' Alıntı:
balyadan anlarım desem yalan olur.. ama 'ugurcn123'.. forumdan biri.. elimizde zetor 84 ve erkunt 110 var.. aynı yakıtla zetor '150 balya' fazla yapıyo demiş.. 16.08.2014 tarihinde.. dediğiniz doğru aynı tarlaş aynı balya makinesi olarak denenmeli.. yoksa hesap şaşar..

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-214/bu-fiyata-6441-4x4-(2009)/msg912004/#msg9
öncelikle kusura bakmayın iletiyi yeni gördüm ikisinde de sönmezler balya makinası var zaten adanada peş peşe çalışıyoruz akşam oldugunda 150 balya farkı vardı

Iste boyle ayni tarla ayni ekipman pespese degerlendirmeler onemli.. yoksa bosa kurek ceker dururuz.. yani balyada zetor ustun diyebilir miyiz.. yada eskisehirdeki 90 likta bi hile hurda yok desek..

Bide gecen pulluk mevzu gecti.. ona da tarafsizca bu cevap yazarsan iyi olur.. attim linkini..

Amacim.. koru korune.. ovmek kotulemek degil.. yarin 2 marka arasinda kalan.. +/- yonlerini bilip kendine uyana karar versin..

O yuzden erkunt-zetor kiyaslama diye bi konu acayim.. orya yakar ceker parca servis hepsini yaz sana zahmet.. baska her 2 markayi kullanan varsa onlarda yazsin..

telefonumun ekranı kırılmamış olsa şuan bütün videoları atardım ama artık ilkbaharı tarla tapan zamanının açılmasını bekleyecegiz ama elimden geldigi kadarıyla sizlere bilgi vermeye çalışırım

Osman amcaya bi merhaba dedik biraz once..

seri 3 ile klima tüm gün açık balya yapiyom..

safta balya makinesine bişe olcak diye korkup yavasliyom diyo..

kullanici özeti bu:)

Makinanın gerekli güç ihtiyacı 75 hp iken 90hp traktör takılınca birsey olması normal zaten bizim 100 lük erkunt bu sene balya makinasının saftını büktü kopardı.Ayrıca seri üçle balyayı nerede yapmış bu sene seri ikiye bile zor cıktım balyada hep takviyeden:D