Zetor 8441 Doğaçlama Çekimler :) :)

Kummu sürüyon abi o derinlik ve hızla?
İlk fotoğraftaki tarlayı öyle sürdüm kum değil de bayağı tavlı normal tavsız yerde o derinlikte 5.5 kmh gidiyorum 15 gazla..

263525a48e792b43fa7664a062f60540.jpg

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Simdi Baki abi iyi güzelde 55 yaptığını idda ediyosun hadi eyvallah, seri 6 vites var
seri 3 ile 50cm den sürdüğünüde varsayıyorum seri 3 demek en aşşağı 24km/h gibi bir rakama tekabul eder eğer 55 gibi yapıyorsa şanzuman
24 km/h hadi 20km/h olsun 50 cm den nadas yaptım dersen benim kafamda soru işareti oluşur

Sürüm derinliği aynanın hipotenüsünü ölçmekle olmaz, sürdüğün toprağa ince demir batıracaksın sert kısma gelince duracaksın batan kısmı ölçeceksin sürüm derinkiğini verecek

Hadi bakalım bundan sonra ne gelecek merakla bekliyorum birde 50cm sürüpde 1 litre mazot yaktı diyinde bayılalım...

Saygılar

Simdi Baki abi iyi güzelde 55 yaptığını idda ediyosun hadi eyvallah, seri 6 vites var
seri 3 ile 50cm den sürdüğünüde varsayıyorum seri 3 demek en aşşağı 24km/h gibi bir rakama tekabul eder eğer 55 gibi yapıyorsa şanzuman
24 km/h hadi 20km/h olsun 50 cm den nadas yaptım dersen benim kafamda soru işareti oluşur

Sürüm derinliği aynanın hipotenüsünü ölçmekle olmaz, sürdüğün toprağa ince demir batıracaksın sert kısma gelince duracaksın batan kısmı ölçeceksin sürüm derinkiğini verecek

Hadi bakalım bundan sonra ne gelecek merakla bekliyorum birde 50cm sürüpde 1 litre mazot yaktı diyinde bayılalım...

Saygılar
Hiç yakmıyormuş. üstün çek malı teknoloji harikası mükemmel efsane zetor sonuçta. [MENTION=46698]UÖZKAN.77[/MENTION] den böyle bir cevap bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Zetor tum yakıt test sonuclarinda ya 1 ya 2 numara..

Alman DLG sitesi herkese acık bakılabilir.

Biniciler KESINLIKLE yakar-ceker muhabbeti yapmaz..

Zetor u begenmeyen paletli bakacak artık..

Bizim muhabbetler nerden nasil hizli parca bulunurdur.. simdi montaj isi baslasin o da biter insallah :)

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU

Saygılar
Aynen 1.1 litre yakıyor bahar sürümünde seri 3 15 gaz 11.2 kmh sürat yapıyor seri 4 17 gazla 20 kmh yapıyor...

Aynen 1.1 litre yakıyor bahar sürümünde seri 3 15 gaz 11.2 kmh sürat yapıyor seri 4 17 gazla 20 kmh yapıyor...

yav bakı sen cocukmu kandırıyon o sınırı ne dıye ölçüyon bu mıllet safmı
yanında adam varmış verseydınde vıdeo çekseydıya demekki anlattıgın gıbı ucup kaçmıyo bu motor
2.si rolentıde tamper kaldırmayan traktör yokkı sen zetoru övüyorsun

yav bakı sen cocukmu kandırıyon o sınırı ne dıye ölçüyon bu mıllet safmı
yanında adam varmış verseydınde vıdeo çekseydıya demekki anlattıgın gıbı ucup kaçmıyo bu motor
2.si rolentıde tamper kaldırmayan traktör yokkı sen zetoru övüyorsun
Estağfirullah abi ne kandırması orası sınır değil tarla yolla bir ve o tarlayı gece sürdüm...

Amacım zetoru kötülemek değil fakat, yorumuma attığım fotoğrafta sizin gece sürdük diye belirttiğiniz toprakta yani pulluğun devirdiği toprak, üst tabakası çatlamış kurudan. Gece sürülüp sabahı video çekilen motorun yürüdüğü yerde tav oluşan bi toprak nasıl sabaha bu hale geldi birinci sorum? İkincisi ise işinize karışmak gibi algılanmasın ama yabayla ölçtüğünüz zamanı dahi videoya çekebilirken nadasınızı neden çekmediniz? Hayır 80 beygir motor bu çukurda seri 3 ile ilerliyorsa bizim burada işi ehli diye tabir ettiğimiz büyük çiftçiler neden 18 inç 4lü gaspardo pulluğu 150 beygir johndeere ye bağlıyorlar anlayamıyorum.. bir de 6. Viteste rölantide kalkma meselesi, debriyajı yavaş yavaş değilde ani bırakın o zaman nasıl sonuçlanacak yoksa biz şitayir 768i 4. Vitesten aşağı vitese atmıyoruz da

be5426fe12861a5b3d028a35c39a7ac0.jpg

bak iştee 85 beygir 50 cm 11 km surat ve 1.1 litre :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Abi tavsız yerde aynı derinlikte 2.2 litre bahar sürümünde 1.1 litre yaktı..

Bu tarlayı sürmeden önce 50 liralık mazot aldım geldim depoya koydum 10.7 litre... Depoda mazot olmadığı için en son hava yapmıştı öylece duruyordu motor.. Havasını aldım tarlaya gittim sürdüm geldim hâlâ 1 cm kadar mazot vardı içinde o da 2 litreye yakın..

Yani 2 litresini çıksak 8.7 litre kalıyor sürdüğüm tarlada 8 dönüm olduğuna göre dönüme 1.1 litre yakmış olmuyor mu.?

Kimseye yalan borcumuz ve kimseyi kandırmak gibi bir gayemiz yok Allah'a çok şükür..

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77