Yerli sıfır traktör alacak olsaydınız tercihiniz hangi marka olurdu

Ynt: Yerli sıfır traktör alacak olsaydınız tercihiniz hangi marka olurdu

valla yerlide Erkunt olmasa diğerleri de atağa geçmezdi öylece epey bi daha giderlerdi.. kesinlikle çıtayı yükseltti, piyasaya renk kattı..

UÖZKAN.77 link=topic=84253.msg1006749#msg1006749 date=1433616840' Alıntı:
valla yerlide Erkunt olmasa diğerleri de atağa geçmezdi öylece epey bi daha giderlerdi.. kesinlikle çıtayı yükseltti, piyasaya renk kattı..
Bencede dediğin gibi abi rekabet olmadan gelişme yavaş oluyo

Asagida ki gibi bir ithal traktör bence daha uygun olurdu.

Biz de Same Silver 110 var, 2.traktör olarak da case maxpro 100 aldik. Same 2005 model olmasına rağmen Case dan çok daha önde.

http//www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-naziroglu-traktorden-2007-model-ts110a-plus-kabinli-klimali-215828650/detay

Bence de Erkunt. Başarılı çalışmalarıyla sürekli kendini geliştiriyor ve bu gelişimi diğer markaları da gelişime yönlendiriyor.

UÖZKAN.77 link=topic=84253.msg1006739#msg1006739 date=1433616287' Alıntı:
şaka yaptım.. yalnız bildiğim kadarıyla devlette baya iyiymiş, özele geçince para gözlerini bürümüş salmışlar.. bide 1980 ' lerin teknolojisini kaput değiştirip satıyolar gibime geliyo..

burda da baya yaygın, binen biniyo..
İlk cikanları iyimişti sonradan kaliteyi bozdular bizim yan köyde bir tumosanın fiat 70-56 ya benzer bir traktörü vardı sahibi yillarca kullandı hem sağlam hem çekişi iyiydi ama son 6-7 senedir kaliteyi bozdular .

ne yazıkki 'meslek ahlakı, iş ahlakı' henüz oturmadı bizde..

buda eski hasta bi tümocu amcamız var.. ilklerden memnundu o hızla yeni kasa 95 ' liklerden aldı 1-2 sene hiç tad alamadı, arıza-uğraş dur.. verip buranın İLK Maksimasını aldı güzün.. bahara sordum balata değişmiş.. tüm kış yattı oysa..

UÖZKAN.77 link=topic=84253.msg1006762#msg1006762 date=1433617620' Alıntı:
ne yazıkki 'meslek ahlakı, iş ahlakı' henüz oturmadı bizde..

buda eski hasta bi tümocu amcamız var.. ilklerden memnundu o hızla yeni kasa 95 ' liklerden aldı 1-2 sene hiç tad alamadı, arıza-uğraş dur.. verip buranın İLK Maksimasını aldı güzün.. bahara sordum balata değişmiş.. tüm kış yattı oysa..
Birde o maksimalar için alanlar 5-6 ay sıra bekliyor sen o kadar bekle traktör al sonra is yapamadan balata değiştir ilginç doğrusu ;D

UÖZKAN.77 link=topic=84253.msg1006739#msg1006739 date=1433616287' Alıntı:
şaka yaptım.. yalnız bildiğim kadarıyla devlette baya iyiymiş, özele geçince para gözlerini bürümüş salmışlar.. bide 1980 ' lerin teknolojisini kaput değiştirip satıyolar gibime geliyo..

burda da baya yaygın, binen biniyo..
abi devlet üretimi tümosanlar mübarek tank tank italyan 780 liğin kalitesi neyse aynı o. 60 60N yi denemek amaçlı kullanmıştım cok güzel bi traktör piyasalarıda uygun 2008 den sonra olması lazım tümosan bozuldu bence