YENİLENMİŞ ERKUNT TRAKTOR

3 farklı seriyi tanıtmışlar bunlar:
1- ZF 537 pover shuttle yani buçuklu 16x16 olan model
2- ZF 557 pover shuttle+poversift 24x24
3- Carraro pover shuttle yani 12x12

24x24 olması iyi olmuş. İnşallah seri bir şanzımandır. Ama kabin içi bence eksik yapmışlar. Niye tam anlamıyla yapmamışlar anlamıyorum. Yan konsol güzel. Gel gelelim direksiyon bizim eski 50 NC' nin direksiyon gibi. Sinyal ile shutlle kolu D1210 Ford' un sinyal kolları gibi. Daha güzel ayarlı ve göstergenin birleşik olduğu bir direksiyon yakışırdı. Hostes koltuğu daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum. Bu masa gibi şeyde niye inat ediyorlar çözemedim. Üstüne biraz sünger kaplamışlar o kadar. Onlarıda az daha güzel yapsalardı kabin çok güzel olacaktı. Arkadaşların dediği gibi yarısı eksik kalmış gibi. Yaptın yaptın bari onlarıda düzelt.... :(

24x24 olması iyi olmuş. İnşallah seri bir şanzımandır. Ama kabin içi bence eksik yapmışlar. Niye tam anlamıyla yapmamışlar anlamıyorum. Yan konsol güzel. Gel gelelim direksiyon bizim eski 50 NC' nin direksiyon gibi. Sinyal ile shutlle kolu D1210 Ford' un sinyal kolları gibi. Daha güzel ayarlı ve göstergenin birleşik olduğu bir direksiyon yakışırdı. Hostes koltuğu daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum. Bu masa gibi şeyde niye inat ediyorlar çözemedim. Üstüne biraz sünger kaplamışlar o kadar. Onlarıda az daha güzel yapsalardı kabin çok güzel olacaktı. Arkadaşların dediği gibi yarısı eksik kalmış gibi. Yaptın yaptın bari onlarıda düzelt.... :(
Direksiyon ve gösterge kısmı evet kötü duruyor kopacak gibi sanki direksiyon
Örnek olarak case jxc gibi yapmalılar bence. Aslan traktör bile öyle yapmış :D
Shuttle kolu yine serko üretimi galiba hidromeklerinkine çok benziyo ayrıca o kolun bi muhafazası olmalı o sekilde sıkıntılı olur.inerken binerken giysilere takılıp hareket edebilir ...

son olarak 80lige talibim :D

Direksiyon ve gösterge kısmı evet kötü duruyor kopacak gibi sanki direksiyon
Örnek olarak case jxc gibi yapmalılar bence. Aslan traktör bile öyle yapmış :D
Shuttle kolu yine serko üretimi galiba hidromeklerinkine çok benziyo ayrıca o kolun bi muhafazası olmalı o sekilde sıkıntılı olur.inerken binerken giysilere takılıp hareket edebilir ...

son olarak 80lige talibim :D

Zf 557 eski 90 üstü zfli modellerin şanzımanı değilmi 24X24 vites nasıl elde edilmiş 3 kademe powershiftmi aceba ?

537 ile 557 arasında vites sayisi dışında diferansiyel büyüklüğü gibi bir fark varmı acaba .
Pek bilgim yok ama bana göre
Kesinlikle fark vardır çünkü 537 maximum 80hp ye dayanabilecek kapasitede oldugunu duymuştum
557 ise 65hp gibi ufak hp lere ağır gelecek bi yapıda...
Zf 557 eski 90 üstü zfli modellerin şanzımanı değilmi 24X24 vites nasıl elde edilmiş 3 kademe powershiftmi aceba ?
Evet öyle
Söylentilere göre 3 takviye ile elde edilmiş poversift degil. Bence gereksiz olmuş poversift olsa tadından yenmezdi

• Beğen
Tepkiler: essess