YENİ TOPRAK İŞLEME ALETİM (Göktürk-)

Hayırlı olsun abi geçen yıl 1350 liraya aldım 100 lira ağzındaki hazır boru için aldılar 3 vidayla sabitliyorum mahsul yüklerken toprağı kazımaması için. Geçen saman yerini temizlerken ters çevirdim toprağa saplandı nerdeyse dağılıyordu.

Hayırlı olsun abi geçen yıl 1350 liraya aldım 100 lira ağzındaki hazır boru için aldılar 3 vidayla sabitliyorum mahsul yüklerken toprağı kazımaması için. Geçen saman yerini temizlerken ters çevirdim toprağa saplandı nerdeyse dağılıyordu.

Tşk.Mafsalı en zayıf yeri.Eğlenceli tarafı insanda dozer veya greyder operatörü hissi uyandırması.

Cemal abi güle güle kullan tesviye küreğini :)

Teşekkürler Alper kardeşim.

abi canın yerim :)
birde şu var..
neydisen...
eyem sen neydisen...
eyem.. ya siz eysiz..
ey valla sizde eysizzz...
ey şükür .. :)

Gerçekten ey şükür,sizler gibi dost ve arkadaş ve kardeşlerim var.

bizde de şu vardır abi :)

Nörüyon
Nörüyüm..Sen Nörüyon
Nörüyüm..Sizinkiler Nörüyo
Nörsünler

O zaman biraz özele girelim.Üç tarafım denizlerle çevrili değil ama üç tarafım var. Üniversitem,babamın yedeksubaylık yeri,ablamın doğum yeri ve anne dedemin babasının memleketi ( 93 harbinde -1876 77-rusların Erzurum'u işgali nedeniyle göç) olduğu için ERZURUM (2-3 senede bir giderim),baba toprağı KAYSERİ ve diğeri AMASYA.Hepsiyle de gurur duyuyorum.Türkiye içinde memleketim başka her neresi olsaydı orayla da gurur duyardım.

Kayseri için ekleyim: Niy, niy niy , niy niy niy (ne, ne ne ,ne ne ne)

abi tanistigimiza memnun oldum.. hayırlı olsun:)

osman niye satiyo.. geçen sene gibi yine hasta olmuş yatiyo.. kabin..haberiniz olsun..

Tşk ler.Beykoz'da yedi poyrazı yedi poyrazı,olacağı buydu.Tezelden satsın :)

Şahsıma 56 yaşı bitiriyorum hala içimdeki bu toprağı taşıma yükseği düzleme tesfiye işini bitiremedim bu işleri özendiğimden TCK da işe girdim emekli olacağım bitmedi bitmedi bitmiyor hala seviyorum...hayırlı olsun güle güle kullan...:D

• Beğen
Tepkiler: ufukk
Hayırlı olsun,yeni bıçağın abim.

Tşk ler,Alaattin kardeşim.özledik,görünmüyordun çoktandır.

Şahsıma 56 yaşı bitiriyorum hala içimdeki bu toprağı taşıma yükseği düzleme tesfiye işini bitiremedim bu işleri özendiğimden TCK da işe girdim emekli olacağım bitmedi bitmedi bitmiyor hala seviyorum...hayırlı olsun güle güle kullan...:D

Tşk ler.Toprakla oynamak iyidir,katılıyorum.Hiç bir şey yapamayan saksıda çiçek yetiştirip yine toprakla uğraşsın,bir çok sıkıntısını defeder.

Cemal abi bizde yıllarca tesviye küregi almak icin uğrastik. :) bir sürü alet edavat aldik tonla para verdik bir türlü tesviye küregine minik bir bütce ayiramadik gözümüze cok geldi hep günün birinde senin gibi anlik bir karar ile aldik. Simdi epeyce kullaniyoruz elimiz ayagimiz oldu iyice. Güle güle kullan sende.

Cemal abi bizde yıllarca tesviye küregi almak icin uğrastik. :) bir sürü alet edavat aldik tonla para verdik bir türlü tesviye küregine minik bir bütce ayiramadik gözümüze cok geldi hep günün birinde senin gibi anlik bir karar ile aldik. Simdi epeyce kullaniyoruz elimiz ayagimiz oldu iyice. Güle güle kullan sende.

Tşk ler.Ara sıra pankoop'a gidiyorum,yeni gelen alet var mı diye.Bunu görünce hemen aldım,hatta üstümdeki para karşılamıyordu kredi kartı kullandım.Böylece ilk kez kredi kartıyla tarımsal alet almış oldum.Sonra hemen köye gidip 240 s le geliş ve tesfiye küreğini takıp dönüş.Bu arada yola gelen tarafın ucuna fosforlu iş güvenliği gömleğimi sararak tedbir aldım.
Antalya'ya yazıldım.Çıkarsa orada görüşürüz inşaallah.
*

trakkulup.net

Tşk ler.Ara sıra pankoop'a gidiyorum,yeni gelen alet var mı diye.Bunu görünce hemen aldım,hatta üstümdeki para karşılamıyordu kredi kartı kullandım.Böylece ilk kez kredi kartıyla tarımsal alet almış oldum.Sonra hemen köye gidip 240 s le geliş ve tesfiye küreğini takıp dönüş.Bu arada yola gelen tarafın ucuna fosforlu iş güvenliği gömleğimi sararak tedbir aldım.
Antalya'ya yazıldım.Çıkarsa orada görüşürüz inşaallah.
*

trakkulup.net
Insallah abi benimde niyetim var bakalim gerisi nasip kısmet

İki gün önce Leyland'la çizel için tarlama geçerken diğer tarlamın evleğine düştüm(sağda ucu görülen, pancar tohumluğu ekilmiş,Agril örtü ile don korumasına alınmış tarla).Mf 240 çıkaramadı,MF 5410 4WD ancak çıkardı. 240'a tesfiye küreği takıp gelmiştim.Çukuru düzledim ,böylece tesfiye küreği ilk işini yaptı.(Leyland'ın çizel resimleri ilgili konuda)

WP_20161222_14_07_03_Pro.jpg

7f333a643bf4882c44abf63b78966ae1.jpg
086587f56954f9661ae684d869e95e72.jpg

Tesviye kureginin sase kalinligini mutlaka sorun arkadaslar ben sormadan aldim ve basima gelen bu orta boyutta bi tasi kenara iktireyim derken oldu bu

Yazık olmuş.Zorlanınca genellikle dönme ekseninin olduğu ana mili kırıyor.Sizinki orayı kıramamış şaseyi bükmüş.Ben kürek kalınlığına dikkat ettim (6 mm).En kalınları 8 mm,ağır işim olmadığı için tercih etmedim,etsemde o kalınlıkta yoktu.Şaseye de dikkat etmek lazımmış.Karton gibi bükülmüş.

Yazık olmuş.Zorlanınca genellikle dönme ekseninin olduğu ana mili kırıyor.Sizinki orayı kıramamış şaseyi bükmüş.Ben kürek kalınlığına dikkat ettim (6 mm).En kalınları 8 mm,ağır işim olmadığı için tercih etmedim,etsemde o kalınlıkta yoktu.Şaseye de dikkat etmek lazımmış.Karton gibi bükülmüş.

Evet bunun sase kalinligi inceymis simdi ayni kuregi kullandim yeni kalin U profilden yaptrdim o saglam oldu

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.