YENİ TOPRAK İŞLEME ALETİM (Göktürk-)

14.10.2010
2,245
4,080
Amasya

Çoktan beri peşinde olduğum tesfiye küreğini nihayet edindim.
Son Bursa tarım fuarında Karaova'nın sahibi ile pazarlık yapmıştım ama Konya'dan nakliye ile fiyat çok artıyordu.Pancar kooperatifinde görünce kaptım :) ,bu da Konya malı.

WP_20161203_16_26_07_Pro.jpg

WP_20161203_16_26_18_Pro.jpg

WP_20161203_16_26_43_Pro.jpg

Hayırlı olsun güle güle kullan:)
Sağol.

Hayırlı olsun abi bizde 5 yil önce bu marka tesviye küregi aldık kullanıyoruz.Bizimkinin bıcak ön arka pozisyonu ayar yeri vidalı seninki pimli galiba abi.
Tşk.Pimli.Kimisi pimli kimisi dişli iyi diyordu,iş uzadı bulduğumu aldım.Merzifon'da da yapılıyor ama gözüme bu daha güzel göründü,çokta hesaplı.

Hayırlı olsun abi
Tşk Berat.

Hayırlı olsun abi [emoji5]

Tşk Yasin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı olsun abi. Güle güle kullan...
Tşk Erkan.

h.olsun kaça geldi-

Tşk.Fiyatlar iş genişliğine ve kalınlığa göre değişiyor.Benim baktığım 220 cm genişlik,6 mm kalınlık olanlar 1300-1400 civarındaydı.(+Konya'dan 150 TL nakliye).Yerel ürün 2000 TL,nakliye onlardan ve 8 mm.
Ben bunu 973 TL ye aldım(bu tip koop gibi yerlerde fiyatlar böyle küsürlü oluyor).

Hayirli olsun abi, kaca geldi?

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tşk. Bize 1400+nakliye dedikleri aleti pankobirliğe toptan yaptıkları için ne kadar ucuza yapıyorlarsa artık,pankobirlik nakliyesini,karını,kdv sini ekleyip ,faturasını da keserek bize 973 TL ye veriyor.Ne sivri !! değil mi?

öncelikle hayırlı olsun diyorum çift yönlü pistonlu veya pistonlu tekerlekli olanlarıda varmıydı tarım kredide...

Bizim buralarda toprak tesviyesi genelde Bu tapan dediğimiz aletle yapılıyor
Aceba bu tesviye küregi tapandan dahamı başarılı bilgisi olan arkadaşlar varmı?

tapan-ne-ise-yarar_568d478f57182.jpg
A111_1.png

Son düzenleme:
Hayirli olsun Abi :)

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hayırlı olsun

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolun.

öncelikle hayırlı olsun diyorum çift yönlü pistonlu veya pistonlu tekerlekli olanlardan varmıydı tarım kredide...

Bizim buralarda toprak tesviyesi genelde Bu tapan dediğimiz aletle yapılıyor
Aceba bu tesviye küregi tapandan dahamı başarılı bilgisi olan arkadaşlar varmı?

Ekli dosyayı görüntüle 15483
Ekli dosyayı görüntüle 15484

Tşk.Tekerlekli veya pistonlu olanlardan yoktu.Resimdeki tapanın benzeri sıkıştırıcı parçası hariç bende de var.Tesfiye küreği aynı işi yapamaz çünkü diğerine göre çok kısa. Tesfiye küreği daha çok tarla sınırlarına komşudan su taşmasını önleyici tek yönlü hendek açmak,tarla yolu düzeltmek,küçük yerlerde yüzey düzeltmek,gereken yerlerde çift yönlü (V şeklinde)hendek açmak,gübre yığınlarının çabuk kuruması için üzerini sıyırmak, çukur yerlere dolgu yapıp üzerini düzeltmek gibi işlerde kullanılıyor.Arazi tesfiyesi için lazerli veya lazersiz çok geniş aletler kullanılıyor.

eger toprak tesviyesi konusunda tapandan daha başarılı ise bende bundan almayı düşünüyorum
Bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa sevinirim teşekürler

Ekli dosyayı görüntüle 15485
Ekli dosyayı görüntüle 15486
Ekli dosyayı görüntüle 15487

Bu aletin yukarda söylediğim gibi ,yararlı olacağını sanmıyorum.Manuelin hidrolik gücüyle çalışan tipi.

değerli abim hayırlı olsun..
çok güzel ekipman..
arkaya çevirip geri geri giderken
dikkat et ..
aniden yere girdimi herşeyi mahvediyor..

Tşk.Söylediğin gibi ters çevirip geri gidersen: boynu kıldan ince ÇITT
Buda yorumun için hediyem Yusuf Kardeşim

erzurum1.png

hayırlı olsun güle güle kullan

Sağol.

Tşk. Ercan kardeş.