Yeni çiğ süt fiyatı açıklandı... Şimdi ne olacak?

📌 Bugün Ulusal Süt Konseyinin toplanmasıyla beraber çiğ sütte masraflar dahil, 14 Ekim'den geçerli olmak üzere yüzde 3,6 yağ ve yüzde 3,2 protein barındıran tavsiye fiyatı 8.5 TL/litre olarak açıklandı. Daha önceden Ekim-Kasım-Aralık ayları için litre başına 20 kuruş ödenmesi planlanan prim desteği ise 50 kuruşa çıkarıldı. Bakanlık tarafından yapılan yapılan açıklamada 'bu fiyatın 9 TL'yi geçmiş olduğu' belirtildi.

📌 Türkiye'nin en tanınan çiftçilerinden ve TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı Sencer Solakoğlu ise alınan kararla alakalı olarak; süt ihalelerinin prim hariç 9.30 TL ile sonuçlandığını, kendisinin ihaleye gelmesinin engellenmek istendiğini ve Merkez Birliği Başkanının süt fiyatının artmasını hoş karşılamadığını anlattı.

✋ Oluşan bu durum havada sizin düşünceleriniz nelerdir?

1665514200450.png

Benimde kafamda iş bitti ama isletmeyi nasıl yaparız bilmiyorum
Biraz koyun biraz inek kaldı elimizde dedem babam bu işle yaşadı bana kaldı ben 52 yaşındayim birtane oğlum var onunda fazla hevesi yok güvenlik görevlisi işi yapoyor
Bende gelde bu işi yap demem sonra benim suç olur
Belkide suçlu benim ki işletmeye kilit vurmak bana nasip olacak
Surdurebilirlik lazım istikrar lazim malesef
Kim neye güveniyor bilmiyorum
Aksam çektiğim fotoyuda ekliyorum

Resimler ve ekler

• 20221011_183356.jpg
    20221011_183356.jpg
    185.1 KB · Görüntüleme: 73
Benimde kafamda iş bitti ama isletmeyi nasıl yaparız bilmiyorum
Biraz koyun biraz inek kaldı elimizde dedem babam bu işle yaşadı bana kaldı ben 52 yaşındayim birtane oğlum var onunda fazla hevesi yok güvenlik görevlisi işi yapoyor
Bende gelde bu işi yap demem sonra benim suç olur
Belkide suçlu benim ki işletmeye kilit vurmak bana nasip olacak
Surdurebilirlik lazım istikrar lazim malesef
Kim neye güveniyor bilmiyorum
ismail abi haklısın,
içecek sütü,yiyecek yoğurdu-peyniri bulamaz oldukları gün,eti bu bollukta(çok fazla kesim yapılmasından kaynaklı) dahi alınamadığı bir ortamda,sayılı kalan hayvanında etinimi yiyelim sütünü mü içelim tercihini yapmak zorunda kaldıkları gün kıymetimiz anlaşılır.değilmiki çiftçiye ananıda al git dediler ; inşallah o durumlara düşmeyiz ama,olurda öyle bir günede uyanırsak anamızı aldık artık evimizde oturuyoruz ahır orada-tarla orada buyrun siz yapın diyeceğiz sanırım.
köylü bir zamanlar milletin efendisiydi şimdi dilencisi oldu.

biz düşman değil üreticiyiz!!!!bu ülkenin ekonomisi senin sattığın süt ile benim ürettiğim koyun ile ali dayının ektiği buğday ile düzelecekse devlet versin mazotu-gübreyi tohumu-yemi ben 2 yıl hiçbir bedel talep etmeden üretmeye ,çıkan mahsülü devlete vermeye razıyım.benim gibi düşünen milyon tane üretici çıkar.yazık bu millete yahu:(