yagış biçercileride vurdu

yagan aşırı yagmurdan dolayı biçerler tarlada mahsur dereler taştı ekinleri su bastı çiftçiler perişan sabah tepeden baktım 8 tane biçer saydım tarlalarda kimi kaçmaya çalışmış kaydırmış öle bırakmış biri riskli dere kenarındaki tarlada yarı beline kadar su sahibi yoldan hiç ayrılmıyor arabadan öle bakıyo harman yapıp tarlaya dökenlerin bugdaylarını da sel aldı iki gündür acayip yagıyor ve komşu köyden 1 inek 2 düveyide sel suları götürmüş 30 yaşındayım daha böyle birşey olmamıştı .... allah biçtiremeyenlere yardım etsin

Ynt: yagış biçercileride vurdu

nailyetek link=topic=44516.msg418065#msg418065 date=1308326047' Alıntı:
Böyle giderse bu sene de biçerci sıkıntısı olur, kimse söz verdiği yere yetişemez.:)
nail abi daha çukur ova yarı olmadı sayılır bugdaylar mahvaoldu beyaz bugdaylar başakta bitiyor. biçim hep rutubetli oluyor her tarlada biçer yanında cisibi ıh-*-s palet takacaklar böle giderse cçr-*-s

gezegen link=topic=44516.msg418091#msg418091 date=1308332706' Alıntı:
nail abi daha çukur ova yarı olmadı sayılır bugdaylar mahvaoldu beyaz bugdaylar başakta bitiyor. biçim hep rutubetli oluyor her tarlada biçer yanında cisibi ıh-*-s palet takacaklar böle giderse cçr-*-s
Allah yardımcınız olsun.. :( 1997 yılında bende öyle bir harman hasat etmiştim, hemde orak makinası ve patoz devriydi o zamanlar.. Başakta yeşerdiği gördüm, hatta köy okuluna depolamıştım, orda devam etmişler filiz sürüp kök salmaya..

nailyetek link=topic=44516.msg418112#msg418112 date=1308333888' Alıntı:
Allah yardımcınız olsun.. :( 1997 yılında bende öyle bir harman hasat etmiştim, hemde orak makinası ve patoz devriydi o zamanlar.. Başakta yeşerdiği gördüm, hatta köy okuluna depolamıştım, orda devam etmişler filiz sürüp kök salmaya..
sagol abi ben otuz yaşındayım at 10yılını 20 yıldır böyle birşey görmedim ilk oluyor amcamlara sordum oldu ama böyle olmadı bu ilk diyorlar

gezegen link=topic=44516.msg418122#msg418122 date=1308334356' Alıntı:
sagol abi ben otuz yaşındayım at 10yılını 20 yıldır böyle birşey görmedim ilk oluyor amcamlara sordum oldu ama böyle olmadı bu ilk diyorlar
Hani tv de program çıkar; ' İz Bırakanlar ' diye.. Bu işte insan hayatında iz bırakıyor, en azından bende öyle. :)