VEEEEEEEEE BEKLENEN VİDEO.ERKUNT & FENDT ÇEKİŞME

Ynt: VEEEEEEEEE BEKLENEN VİDEO.ERKUNT & FENDT ÇEKİŞME

valtraa93 link=topic=59075.msg637835#msg637835 date=1349877403' Alıntı:
asıl yanlış olan motor çekişmede çekti diye güzel demek bu gülüneçek bi konu
kim dedi çekişmede çekti diye güzel.ama nakliye bir traktörü belirleyen unsur olamaz. traktörü pulluk, kültivatör, diskaro, disk tiller vs. gibi ekipmanlar ile hız, yakıt, dönüm gibi verileri birleştirip verimlilik hesabı yaparak deneyin.çkişme zevkine yapılan bir şeydir tam bir netice vermez, veremez.veya bir mibzerde de traktör denenmez o da hassas iştir

phantomerkunt link=topic=59075.msg637838#msg637838 date=1349877619' Alıntı:
kim dedi çekişmede çekti diye güzel.ama nakliye bir traktörü belirleyen unsur olamaz. traktörü pulluk, kültivatör, diskaro, disk tiller vs. gibi ekipmanlar ile hız, yakıt, dönüm gibi verileri birleştirip verimlilik hesabı yaparak deneyin.çkişme zevkine yapılan bir şeydir tam bir netice vermez, veremez.veya bir mibzerde de traktör denenmez o da hassas iştir
o 10 ton at vur rampaya dediğin olayla pulluk kultivatör ve diskaro arasında çok büyük bir bağlantı var onuda göz ardı edemezsin.yani büyük diskaro kullanacak adam için bu bir ölçüt olabilir..benim için kuyruk mili güçlü traktör önemlidir başkası için o..bukadarda herşeyi biliyorum edasıyla olayı genelleme..

Haydee link=topic=59075.msg637841#msg637841 date=1349878262' Alıntı:
o 10 ton at vur rampaya dediğin olayla pulluk kultivatör ve diskaro arasında çok büyük bir bağlantı var onuda göz ardı edemezsin.yani büyük diskaro kullanacak adam için bu bir ölçüt olabilir..benim için kuyruk mili güçlü traktör önemlidir başkası için o..bukadarda herşeyi biliyorum edasıyla olayı genelleme..
siz erkunt karşıtları ile baş olmuyor gidin tarlada bir erkuntla kapışında o zaman sesiniz kesilir belki ne diyeyim ben sen ve senin gibilere başka.normal normal yazıyorum insanı illaki raydan çıkarttırıyorsunuz ben motor pullukta denenir diyorum yok diyosun ben de yuh diyorum bu konuya bir daha mesaj yazmıyorum virüs gibisiniz

phantomerkunt link=topic=59075.msg637842#msg637842 date=1349878457' Alıntı:
siz erkunt karşıtları ile baş olmuyor gidin tarlada bir erkuntla kapışında o zaman sesiniz kesilir belki ne diyeyim ben sen ve senin gibilere başka.normal normal yazıyorum insanı illaki raydan çıkarttırıyorsunuz ben motor pullukta denenir diyorum yok diyosun ben de yuh diyorum bu konuya bir daha mesaj yazmıyorum virüs gibisiniz
Erkunt karşıtı filan değilim sadece sizin şu hiçbir kurala uymayan kıyaslamalarınızı anlamaya çalışıyorm.

birçok traktör markası var hepsinin ayrı ayrı avantajları ve dezavantajları var.Ama az yakan traktör yok hepside aynı yakıyor.Ayrıca dünyanın en iyi markası Fendt ve Fendtlerin hafif olduğunu hiç düşünmüyorum.Son bir şey daha söylemek istiyorum kendi markalarımız dururken hala ne diye başka markaları destekliyorsunuz onu anlamıyorum.Ondan sonra niye bizim malımız hep kötü olur diye söyleniyoruz. duva*-*0 duva*-*0 kız-*sw kız-*sw

ali şen link=topic=59075.msg637908#msg637908 date=1349889062' Alıntı:
birçok traktör markası var hepsinin ayrı ayrı avantajları ve dezavantajları var.Ama az yakan traktör yok hepside aynı yakıyor.Ayrıca dünyanın en iyi markası Fendt ve Fendtlerin hafif olduğunu hiç düşünmüyorum.Son bir şey daha söylemek istiyorum kendi markalarımız dururken hala ne diye başka markaları destekliyorsunuz onu anlamıyorum.Ondan sonra niye bizim malımız hep kötü olur diye söyleniyoruz. duva*-*0 duva*-*0 kız-*sw kız-*sw
Güzel kaliteli işler herzaman bu eleştirilerle ortaya çıkar merak etme neye nedene takma kafayı bukadar..Eleştirilecek yeri gelecek övülecek o ham demir işlenecek..

Haydee link=topic=59075.msg637914#msg637914 date=1349889908' Alıntı:
Güzel kaliteli işler herzaman bu eleştirilerle ortaya çıkar merak etme neye nedene takma kafayı bukadar..Eleştirilecek yeri gelecek övülecek o ham demir işlenecek..
hak veriyorum size ama sadece eleştiri ile olmaz desteklemekte gerek desteklenmez ise erkunt veya tümosan kime traktör satacak ve kendini nasıl geliştirecek? bu arada kimseyi kırmak istemem eğer ki kırdıysam özür dilerim.

ali şen link=topic=59075.msg637928#msg637928 date=1349892742' Alıntı:
hak veriyorum size ama sadece eleştiri ile olmaz desteklemekte gerek desteklenmez ise erkunt veya tümosan kime traktör satacak ve kendini nasıl geliştirecek? bu arada kimseyi kırmak istemem eğer ki kırdıysam özür dilerim.
Yok kardeşim ne alınması kırılması yok öyle birşey...desteklenmesini en çok ben isterim zaten neden harıl harıl çalışan bi erkuntum olmasın bugün hatası varsa yarın düzelir...

ali şen link=topic=59075.msg637928#msg637928 date=1349892742' Alıntı:

kardeş sen merak etme erkuntu kullananlar bilir vede az geçemezler bende 80 t var 2008 model canavar gibi daha ne olsun çok yakıyormuş ağırmış hiçte bile 4 5 km de 1 litre yakıyor nakliyede nadasta 1 litre nohut ekiminde 600 650 gr yakıyor daha ne olsun sonradan intercoller ve ld taktırdım şu an ölçemedim hiç fırsatım olmadı ama yolda yakıtı tahminim 6 km 1 litreye düştü çünki gözle görülür bariz bir azalma oldu rampadada hiçte bayılmıyor o rampada yarışalım diyenler gelipte yarışırsa yanılgıya düşerler 4 l ile filan tırmanıyor yüklü 3 h 3l ile tırmanıyor daha ne olsun uçsunmu 6 7 ton yükle rampada 10 yıl sonra kimsenin erkunt almaya gücü yetmeyecek geliyor gümbür gümbür o avrupa avrupa diye burada nefes harcayanlar büyük yanılgıya uğrayacaklar boş ver biz bir yıldan fazladır burada çok tartışık dinleyen olmadı

Benim hep takıldıgım bı husus var bu konudada karşıma çıktı yine. 10 ton atıp rampaya vuracakmışsın sonra gorecekmışsin. Hafif traktörle yamaca vur sonra yamacın ortasında patinaj yapıp kal. Ama ağır traktör olursa bir vites düşür çık git.

aksazli link=topic=59075.msg637134#msg637134 date=1349694650' Alıntı:
ben erkunt sahibiyim. çekişmelerde genelde erkunt çekiyor. ağırlık olarak diğerlerinden üstün. rampada boğulup duman atmasını,ağırlıklarını söküp traktörü normal kiloya düşürerek önleyebilirsiniz. ben öyle yapıyorum. ağırlıkları gerektiği yerde takıp kullanıyorum. sonuçta ağırlıklar portatif. işine göre kullanırsın olur biter. birde bu çekişmeler türklerin kanında var,evvelden öküzleri boğaları güreştirirmiş atalarımız,bizlerde traktörleri güreştiriyoruz. ata sporumuz yani..benim görüşlerim bunlar.
erkuntun ağır olduğunu idda eden lafozanlar. bütün traktörlerde ağırlıklar portatiftir. herif keyfiyemi portatif ağırlık koymuş. nakliye yaparken sök. tomruk sürüklerken tak. çift sürmeye giderken yeterince tak. ben öle yapıyorum.
bazılarınızın kafası kalın heralde yada kasıtlı anlamamazlık yapıyorsunuz. rampaya gel rampaya. bestemi yazıyorsunuz türkümü çığırıyorsunuz. ben ağırlıkları sökeyim siz bana rampada yetişin hadi. teknolojiymiş. yesinler sizin teknolojınizi. zuha-*-s

Erkuntla ilgili konularda maalesef çok tartışma çıkıyor, birbirimize kırıcı sözler söylemeyelim arkadaşlar. Kusursuz bir traktör olmayabilir, eleştirilecek yönleri de olabilir ama neticede Türk malı bir traktör eleştiride dozu kaçırmayalım. Bakarsınız, denersiniz işinize gelirse alırsınız, işinize gelmezse beğenmediğiniz yönleri çok ise almazsınız. Alan kişilerde memnun olmazsa zaten çok demeden satarlardı, kim, neden işine yaramayan makinayı kapısında tutsun ki.

aksazli link=topic=59075.msg637968#msg637968 date=1349898235' Alıntı:
erkuntun ağır olduğunu idda eden lafozanlar. bütün traktörlerde ağırlıklar portatiftir. herif keyfiyemi portatif ağırlık koymuş. nakliye yaparken sök. tomruk sürüklerken tak. çift sürmeye giderken yeterince tak. ben öle yapıyorum.
bazılarınızın kafası kalın heralde yada kasıtlı anlamamazlık yapıyorsunuz. rampaya gel rampaya. bestemi yazıyorsunuz türkümü çığırıyorsunuz. ben ağırlıkları sökeyim siz bana rampada yetişin hadi. teknolojiymiş. yesinler sizin teknolojınizi. zuha-*-s

ismail kardeş bunlar peynir ülkesinde yaşıyorlar laf anlatamzsın bunlara boşuna uğraşma benim aldığım gezer biçeri onları 100 hp leri bile servetin ekin biçtiği rampada gezdiremez boş konuşuyolar peynir gemisi yürümüyecek boşuna bunlara çatmayalım sürüsüyleler...
kürekle kovalayacam sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

yok rampada 10 ton yüküle gelde yok pullukda gelde bilmem nede sende o zaman rampa tarlada gezer biçerl geeeellll. düzde gel kaç tonuna gelirsen gel istersen 15 tonuna varım rampada dahilllll gellll hadi yiyosaaaaa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

başa baş varmısın yarışa yiyosa

şerefli1 link=topic=59075.msg637989#msg637989 date=1349900470' Alıntı:
ismail kardeş bunlar peynir ülkesinde yaşıyorlar laf anlatamzsın bunlara boşuna uğraşma benim aldığım gezer biçeri onları 100 hp leri bile servetin ekin biçtiği rampada gezdiremez boş konuşuyolar peynir gemisi yürümüyecek boşuna bunlara çatmayalım sürüsüyleler...
kürekle kovalayacam sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

yok rampada 10 ton yüküle gelde yok pullukda gelde bilmem nede sende o zaman rampa tarlada gezer biçerl geeeellll. düzde gel kaç tonuna gelirsen gel istersen 15 tonuna varım rampada dahilllll gellll hadi yiyosaaaaa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

başa baş varmısın yarışa yiyosa
yanlış anladığın bi konu var burda erkuntu kötüledigim yok benim herkesin motoru herkese güzeldir orası ayrı bi konu ama benim motorumun götürdüğü yükü daha atmaya cesaret edecek kimse yok o rampalarda ve bu motor hız için yapılmadı uçak veya jet değil ama ilede istiyorsan denerim benim valtrami hızda geceçek bi motor biliyorsan getir deniyek ben hertürlü iddasinada varım çevrede ben çok motorla yarıştım senin gibiler tozumda kaldı bizim bu arazide td 95 e 12 ton yük attılar arkayı dağıttı ben benim valtraya 10 11 ton yük atıp o rampaları inip çıkıyom daha tık demedi 6 sene olacak alalı

ydincbayram link=topic=59075.msg637984#msg637984 date=1349900116' Alıntı:
Erkuntla ilgili konularda maalesef çok tartışma çıkıyor, birbirimize kırıcı sözler söylemeyelim arkadaşlar. Kusursuz bir traktör olmayabilir, eleştirilecek yönleri de olabilir ama neticede Türk malı bir traktör eleştiride dozu kaçırmayalım. Bakarsınız, denersiniz işinize gelirse alırsınız, işinize gelmezse beğenmediğiniz yönleri çok ise almazsınız. Alan kişilerde memnun olmazsa zaten çok demeden satarlardı, kim, neden işine yaramayan makinayı kapısında tutsun ki.
bayram abi bende bu yüzden kızıyorum benim erkuntumda yok tümosanımda yok fanatiklik yapmıyorum bu traktörler kötü olsa o kadar kullanıcısı var şikayet ederler haa illaki şikayetler oluyor ama geneline baktığımızda çoğu kullanıcı memnun böyle olunca da kendi malımızı niye kullanmıyoruz niye desteklemiyoruz ben bu duruma çok üzülüyorum benim şimdi imkanım olsun erkunt veya tümosan alırım zaten kusursuz olacak diye bir şey yok. almanlar gibi milliyetçiliğimizi yapmıyoruz buda bizim aleyhimize :(

aksazli link=topic=59075.msg637973#msg637973 date=1349898641' Alıntı:
http://www.izlesene.com/video/aksazli-erkunt/5321697# *098*- oap*-s

[size=12pt]yeri geliyorda çanta ağırlıklar yetmiyo babamı dedemi ağırlık yapıyorum. siz hala roman havasında harmandalı oynayın.ancak kendi dediklerinize kendiniz inanırsınız. bu işler anlatılmaz yaşanırrr.[/size]
ismail kardeş sana katılıyorum çoğu zaman ağırlık bile yetmiyor bir vites düşürüp çıkmak o kadar zor değil işin içinde hafiflikten dolayı çıkamamakta var