Valtra A95 soğuklarda geç çalışma

Öncelik le hepinize merhab değerli arkadaşlar 2008 model valtra A95 traktörüm var bu Traktörtör kış aylarında soğukta geç çalışıyor kızdırma bujisi var fakat yerini bilmiyorum sorun kızdırmadan diye tahmin etmekteyi yerini bilen arkadaşlar veyahut başka bir sorundanmı kaynaklanıyor bi fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Öncelik le hepinize merhab değerli arkadaşlar 2008 model valtra A95 traktörüm var bu Traktörtör kış aylarında soğukta geç çalışıyor kızdırma bujisi var fakat yerini bilmiyorum sorun kızdırmadan diye tahmin etmekteyi yerini bilen arkadaşlar veyahut başka bir sorundanmı kaynaklanıyor bi fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum
Kızdırma bujisidir veya başka bir sorun da olabilir servis net çözüm bulmada daha etkili olacaktır.
Mozot besleme pompası bazen tuhaflaşıyor mozotu depo ya veriyor araya vekvalf sibobu atarak çözüm bulunuyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kızdırma bujisidir veya başka bir sorun da olabilir servis net çözüm bulmada daha etkili olacaktır.
Mozot besleme pompası bazen tuhaflaşıyor mozotu depo ya veriyor araya vekvalf sibobu atarak çözüm bulunuyor.
Mazot otomatiğini değiştirdim ondan değilmiş mazot geri verme vardı fakat 1 ci mazot filtresi somunun dan yapıyordu somun aşınmış galiba onada çözüm buldum son çare kızdırma kaldı servis malesef sıkıntı burda kızdırmasını bulursam bu iş çözülecek gibi detaylı bir inceleme yapmam lazım zaman gerekli birazda teşekkür ederim

Mazot besleme pompası bazen tuhaflaşıyor mazotu depo ya veriyor araya çekvalf sibobu atarak çözüm bulunuyor.
Ad blue sistemlerinde sıvının donma ihtimaline karşılık, sıvı pompası sıvı borusunu boşaltıyor, benzer bir durum sizdeki traktörde de olabilir, nede olsa soğuk iklim traktörü, huysuz özellikleri olabilir.
Bizim Case 75C de yakıtı ısıtma özelliği var.

Ad blue sistemlerinde sıvının donma ihtimaline karşılık, sıvı pompası sıvı borusunu boşaltıyor, benzer bir durum sizdeki traktörde de olabilir, nede olsa soğuk iklim traktörü, huysuz özellikleri olabilir.
Bizim Case 75C de yakıtı ısıtma özelliği var.
Soğukta iyi çalışıyor hocam sıkıntı yok
3060 pahantom da yakıt sistemini komple boşaltır dı stop edince ama o zor çalışırdı soğukta.

Artık yeni yöntem yaptım tumosanlar çalışmıyor kışın köyde bazen emanet alıyoruz onada hava filtresinden pürmüzle gaz veriyorum

Mazot pompasında stop muşuru arıza verebiliyor.
Açma ve kapama net yapmaz.
Isıtma bujisi de olabilir.
Hocam sıcakta hiç sorunsuz tek marş ama soğuk havada 3-4 kere 10 saniye marşla çalıştıra biliyorum stop müşüründen olsa zannediyorum ki sıcaktada yapar şuan ısıtma bujisi üstünde yoğunşatım eskimiş ve yeterli ısıtma yapmıyor ve yahut hiç ısıtmıyor olabilir yerini bilen bir arkadaş tarif eder diye ümit ediyorum

Doğru2008 model de akü 2008 demedimki aküde bi olasılık doğru diyosun kışın sık çalıştırmıyorum
Hani beni bilmis sanma o en buyuk olasilik cunku kisin bin donum tarlasi olanda en az iki ay mars basmiyo hayvancilikta kullanmiyosa sonuc duran aku cabuk ölür net bu boyledir degistiremezsin

• Beğen
Tepkiler: Günyüzü26