Ünlü Pulluk Büyütme Fikirleri Olan

Arkadaşlar selamın aleyküm
Elimizde 2013 yılımda sıfır aldığımız 3 lü 14 inç Ünlü marka pulluk var Maksimum 300-400 dönüm yer anca işledi bu zamana kadar
Çiftçeker traktör aldığımız İçin Bu pulluğu 4 lü 14 yaptırmak istiyoruz
Geçen sene ünlü firmasıyla görüştük 4 lü yapmak İçin gerekli şase ve parçaları gönderebiliriz tarzında konuşma gerçekleşti Ama sonuca bağlanmadı

Daha önce bu tarz bir pulluk da büyütme yapan var mı
Yada bu konu hakkında fikri olan var mi ?
IMG_7549.JPG
IMG_7551.JPG
IMG_7550.JPG

Tüm Z yarım Z ve Zenin araya U olması lazım civataları, teker ve orta kolu taktığın yerden arka pulluğu birleştirme yerinin oraya uzanan sağlamlık için uzun yuvarlak iki kol
lazim benim 3 lü ve dörtlü arasındaki gördüğüm farklar bunlar birde iyi bi ayar belki
İyi bi pulluk tamircisi halleder senin işini

• Beğen
Tepkiler: OkumuşMühendis
Aynı durumu bende yaşadım. Aynı pulluğu aydın markası var bende 4 lüydü traktör değişince 5 li ihtiyacımız oldu. İyi bi usta buldum fabrikadan orjinal malzemeleri istedi 5 li yaptı. 5 yıldır da sorunsuz kullanıyorum. Zaman sorunun yoksa ustaya bile gerek olmadan orjinal malzeme temin edip kendiniz bile yapabilirsiniz.

Aynı durumu bende yaşadım. Aynı pulluğu aydın markası var bende 4 lüydü traktör değişince 5 li ihtiyacımız oldu. İyi bi usta buldum fabrikadan orjinal malzemeleri istedi 5 li yaptı. 5 yıldır da sorunsuz kullanıyorum. Zaman sorunun yoksa ustaya bile gerek olmadan orjinal malzeme temin edip kendiniz bile yapabilirsiniz.

Fabrika ile görüştük olur demişlerdi ustaya gerek duymadan takarsınız demişlerdi
Ama sonuçlanmadı
Peşine de düşmedik biz de
Burada iyi bir pulluk Ustası da sakın elletme bozarsın randıman alamazsın diyor

Astarı yüzünü gecer temiz ikinci el pullukla takas edebilirsen yada 2.el alip kendininkini satabilirsin bana sadice üsü payanta ve yukarı dogru olan orta kol bağlantısına 1250 lira para istedi 2 sene önce seninde üst payanta ve yan uzun z ve yarım z birde 4. Kanat 3 4 bine yakın para tutar

Sen bunu sat yenisini al bence yada senın gıbı satan birini bul bu sene bizim pullugun bir demiri kırıldı tam 500 TL verdik galıba senın parçalarda 2 bın tutar bırde dediğin gibi ayar işi var hatta durumun ıyıyse pullugun bile dursa olur eski aydın pullukların dan 3 lü bir pulluk sattık hala pişmanız

Astarı yüzünü gecer temiz ikinci el pullukla takas edebilirsen yada 2.el alip kendininkini satabilirsin bana sadice üsü payanta ve yukarı dogru olan orta kol bağlantısına 1250 lira para istedi 2 sene önce seninde üst payanta ve yan uzun z ve yarım z birde 4. Kanat 3 4 bine yakın para tutar

Bayağıdır ikinci el bayılıyorum da adamlar sıfır fiyat çekiyor geçen hafta aydın pulluk sanayide sordum 8₺ istedi

Firmadan bir fiyat alıp o şekilde ilerleyeyim uygun olmaz ise mecbur yeni alacağız
Ama uygun olur diye düşünüyordum sonuçta sadece eksik parça tamamlayacağız

Sen bunu sat yenisini al bence yada senın gıbı satan birini bul bu sene bizim pullugun bir demiri kırıldı tam 500 TL verdik galıba senın parçalarda 2 bın tutar bırde dediğin gibi ayar işi var hatta durumun ıyıyse pullugun bile dursa olur eski aydın pullukların dan 3 lü bir pulluk sattık hala pişmanız

Pulluk da takas eden zor olur bizim burada o yüzden evde tek çekerimiz de duruyor Satmayı galiba diye düşünüyorum
Bakalım firma parka fiyatına göre birşeyler düşüneceğiz