TürkTraktör, Türkiye’nin en büyük filo satışını TİGEM’e yaptı

Ynt: TürkTraktör, Türkiye’nin en büyük filo satışını TİGEM’e yaptı

ibrahim_11 link=topic=56495.msg607107#msg607107 date=1339796747' Alıntı:
173 tane aferim türk trktöre tigemde zaten bol miktarda t 7000 serisi var

zaten bundan biz rahatsız değil mutluluk duyarız çünki tigem denilen kuruluş bizim gibi gariban çiftçiler ile haksız rekabet ediyordu ,yani nh alması demek tigemin git giden zayıflıyor olması demek yani yavaş yavaş dağılıyor olması demek bir dağılsa onun yerine belki 10 bin çiftçi daha fazla para kazanacak ülke daha çok kalkınacak ama biz bunların yüzünden hayvanımızı satamıyoz buğdayımızı satamıyoz devletin 100 binlerce dekar arazisi bu kuruluşa çalışıyor vergis yok algısı yok oh ne güzel be iyi olmuş, fendtlere güçleri yetmedi tabi eskiden olsa 90 lık nh yerine 209 fendt alırlardı

Gençler bırakın kim ne almış ne satmış buğday 55-60 kuruş ,bizler yeni traktör aldıkça birbirimize çekemedikçe hangi hükümet olsa buğdaya fiyat vermez. bizler nafakamıza bakalım boşverin elalemi.

gönül isterdiki erkunt alsınlar yerli malımız kazansın ama nh da bence yerli gibi ankaradaki kocaman fabrikada çalışan onun yan sanayi parçalarını üreten insanlarımızda türk ama bu nh da karşı bizim arkadaşların düşmanlığı ve öfkesi neden hiç dinmiyor anlamıyorum sürekli kötülüyorlar piyasada en çok satan traktör nh bakıyoruz yinede hala böle bi düşmanlık var :(

hamza40_7 link=topic=56495.msg607280#msg607280 date=1339879569' Alıntı:
gönül isterdiki erkunt alsınlar yerli malımız kazansın ama nh da bence yerli gibi ankaradaki kocaman fabrikada çalışan onun yan sanayi parçalarını üreten insanlarımızda türk ama bu nh da karşı bizim arkadaşların düşmanlığı ve öfkesi neden hiç dinmiyor anlamıyorum sürekli kötülüyorlar piyasada en çok satan traktör nh bakıyoruz yinede hala böle bi düşmanlık var :(

kardeş nh ye karşı aslında düşmanlık eden yok iç-*-* nh ciler biraz eleştiri yapınca hemen saldırıyorlar sop-*-sa
bak konunun sapması nasıl olmuş en başı okursan hak vereceksin yoksa nh ye karşı neden düşmanlık edelimki ben mesela bu yıl Yüce Rabbim müsade ederse işleri yetiştirmek için ikinci traktörümü 60 56 almaya karar verdim erkuntu almdan önce onu almaya karar vermiştim sonradan arkadaşın biri beni erkunt almaya zorladı şimdi bakıyorum hala içimde 60 56 sevgisi gitmemiş bir aylıığına alacam galeriden işleri bitirip geri verecem yoksa sürekli durmayacakta .bu gün konuştun galerici bana dedi sen gel bir şeyler yaparız. bakalım hayırlısı.. :)

şerefli1 link=topic=56495.msg607287#msg607287 date=1339880337' Alıntı:
kardeş nh ye karşı aslında düşmanlık eden yok iç-*-* nh ciler biraz eleştiri yapınca hemen saldırıyorlar sop-*-sa
bak konunun sapması nasıl olmuş en başı okursan hak vereceksin yoksa nh ye karşı neden düşmanlık edelimki ben mesela bu yıl Yüce Rabbim müsade ederse işleri yetiştirmek için ikinci traktörümü 60 56 almaya karar verdim erkuntu almdan önce onu almaya karar vermiştim sonradan arkadaşın biri beni erkunt almaya zorladı şimdi bakıyorum hala içimde 60 56 sevgisi gitmemiş bir aylıığına alacam galeriden işleri bitirip geri verecem yoksa sürekli durmayacakta .bu gün konuştun galerici bana dedi sen gel bir şeyler yaparız. bakalım hayırlısı.. :)
kardeş bizimde kimseye saldırdığımız yok fikirlerini herkez efendi bi şekilde söylüyor burdaki insanlar saldıracak demek onlara hakaret etmek gibi bişi saldıran felan yok nh da alsa ertkunta alsa nh cıların cebine giren bişi yok herkez kendi emekleriyle uraşıyor başkasının markası içinde insanlara saldırıyo gibi sıfatlar kullanmakta günahdır daha doğru düzgün kelimeler kullanırsanız sevinirim....

bizim kullanamadıgımız koca koca motorları alıp mazot düşmanlıgı yapıyorlardı şimdi biraz daha işe dönük olmuş bence hayırlı olsun inşaallah