tumosandan TUMDENOSANDIM

MERHABA ARKADASLAR 2015 MODEL 8195 TUMOSAN TRAKTOR ALDIK SIFIR GARANTISI BIER BITMEZ ŞANZUMAN ARIZALADI SERVISINDEKI USTAYA GOTURDUM 5300 TL MASRAF CIKARDI DEDIM USTA BU TRAKTORU SEN UYGUN GORDUN SEN ONCU OLDUN HANI ARIZA YAPMAZ DIYORDN NE OLDU DEDIM VELAKIN INZIN DEDI YAPTIRDIK LAKIN BAKIN IKI GUN SONRA EVET YANLIS DUYMADINIZ IKI GUN SONRA AYNI ARIZAYI YINE YAPTI ONCEKINE BABAMA HATA BULUYORDU HACI EMMI DUSUK VITESTE KULLANMIS EL FIRENI YARI CEKIK GITMIS FELEN BENDE DEDIKI USTA KARSINDA COCUK YOK ELFIREINI BALATAYA ARIZA VERIR SANZUMANLA NE ALAKA LAKIN TEKRAR GOTURDU TAMIRINI YAPTI YENI DISLILERI TAKINCA YAGI DEGISTIRMEMIS USTAYA GUYA BENDEN YAG PARASI ISTEDI VERMEDIM LAKIN TUM OSANDAN TUMDEN SOGUDUM FATURAYI KULLANICI HATASI DIYE BIZE KESIYOR SONRA DEBRIYAJ ARIZALANDI VITES GECMEDI NEYSE ONU SIKINTISIZ HALLETTIKTE ŞANZUMAN İŞİ CANIMI SIKIYOR ILERDE YINE YAPARMI YAPARSA USTAYI DEGISTIRECEGIM YINE YAPARSA TUMOSANDAN TUMDEN KURTULMAK LAZIM DURUM BOLE ARKADASLAR

• Beğen
Tepkiler: ozgur...
geçmiş olsun inşallah tekrar sorun çıkarmaz geçen yıl bende 2012 erkuntun şanzımanında sıkıntı yaşadım önce 1-2 iki hafta sonrada 3-4 vites dişlileri değişti ilk arızayı cebimden ödedim ama ikinci arızada fabrikayı aradım servisle görüştüler herhangi bir ücret istemediler
servis hatalarını ve yaşadığınız sorunları fabrikaya bildirin belki yardımcı olurlar

Yerli traktorlerin arizasi bitmiyor lakin yedek parca ve iscilik ucuz iyi bir ustaya yaptirmak lazim ben de 8185 kullaniyorum 700 saatte baski balata degistirdim pompa enjektor ayari felan yaptirdim 1500 tl almislardi 1400 saatte istavroz milini kirdi dislilerle birlikte degisti 1000 tl de ona verdik
Bu arizalar da 1 gun icerisinde giderildi

geçmiş olsun inşallah tekrar sorun çıkarmaz geçen yıl bende 2012 erkuntun şanzımanında sıkıntı yaşadım önce 1-2 iki hafta sonrada 3-4 vites dişlileri değişti ilk arızayı cebimden ödedim ama ikinci arızada fabrikayı aradım servisle görüştüler herhangi bir ücret istemediler
servis hatalarını ve yaşadığınız sorunları fabrikaya bildirin belki yardımcı olurlar

Tümosanın fabrikası ürettiği malın arkasında değil şikayette etsen boşa gidiyor, sözlü şikayetin yanında yazılı evraklı ispatlı servisin yaptığı usulsüzlüğü fabrikaya evraklarla birlikte bildirmeme rağmen geri dönüş yapıp servisin arkasında durdular üstüne bide ‘siz köylüsünüz traktör kullanmaktan ne anlarsınız’ diye bi cümle kurunca fabrikanın yetkilisi baya bi tartıştık sonra hesabımıza aldırdığımız an değiştirdik rahatladık,
Bi alırken sevindik yeni traktör aldık çiftçeker güçlü diye bide satarken daha çok sevindik kurtulduk diye.
Tümosan alanların geneli böyle iki sevinç yaşar sonrası hep hüsran hayal kırıklığı, yerli milli markamız diye övünürken biraz da kaliteye sağlamlığa önem verseler keşke ama.

MERHABA ARKADASLAR 2015 MODEL 8195 TUMOSAN TRAKTOR ALDIK SIFIR GARANTISI BIER BITMEZ ŞANZUMAN ARIZALADI SERVISINDEKI USTAYA GOTURDUM 5300 TL MASRAF CIKARDI DEDIM USTA BU TRAKTORU SEN UYGUN GORDUN SEN ONCU OLDUN HANI ARIZA YAPMAZ DIYORDN NE OLDU DEDIM VELAKIN INZIN DEDI YAPTIRDIK LAKIN BAKIN IKI GUN SONRA EVET YANLIS DUYMADINIZ IKI GUN SONRA AYNI ARIZAYI YINE YAPTI ONCEKINE BABAMA HATA BULUYORDU HACI EMMI DUSUK VITESTE KULLANMIS EL FIRENI YARI CEKIK GITMIS FELEN BENDE DEDIKI USTA KARSINDA COCUK YOK ELFIREINI BALATAYA ARIZA VERIR SANZUMANLA NE ALAKA LAKIN TEKRAR GOTURDU TAMIRINI YAPTI YENI DISLILERI TAKINCA YAGI DEGISTIRMEMIS USTAYA GUYA BENDEN YAG PARASI ISTEDI VERMEDIM LAKIN TUM OSANDAN TUMDEN SOGUDUM FATURAYI KULLANICI HATASI DIYE BIZE KESIYOR SONRA DEBRIYAJ ARIZALANDI VITES GECMEDI NEYSE ONU SIKINTISIZ HALLETTIKTE ŞANZUMAN İŞİ CANIMI SIKIYOR ILERDE YINE YAPARMI YAPARSA USTAYI DEGISTIRECEGIM YINE YAPARSA TUMOSANDAN TUMDEN KURTULMAK LAZIM DURUM BOLE ARKADASLAR

Yağı değiştirmedi ise eski dişlilerden kalma talaşlar veya büyük parçalar yeni dişlileri de parçalamış. Büyük geçmiş olsun. Bizde Tümosan kullanıcısıyız. Ufak tefek sorunlar dışındı bir şeyle karşılaşmadık. Siz diğer ustaları bir araştırın derim nede olsa Çiftçi kolay kazanmıyor parayı.

Tümosanın fabrikası ürettiği malın arkasında değil şikayette etsen boşa gidiyor, sözlü şikayetin yanında yazılı evraklı ispatlı servisin yaptığı usulsüzlüğü fabrikaya evraklarla birlikte bildirmeme rağmen geri dönüş yapıp servisin arkasında durdular üstüne bide ‘siz köylüsünüz traktör kullanmaktan ne anlarsınız’ diye bi cümle kurunca fabrikanın yetkilisi baya bi tartıştık sonra hesabımıza aldırdığımız an değiştirdik rahatladık,
Bi alırken sevindik yeni traktör aldık çiftçeker güçlü diye bide satarken daha çok sevindik kurtulduk diye.
Tümosan alanların geneli böyle iki sevinç yaşar sonrası hep hüsran hayal kırıklığı, yerli milli markamız diye övünürken biraz da kaliteye sağlamlığa önem verseler keşke ama.

Dur şimdi öyle deme biz 9 10 senedir kullanıyoruz. Baskı balatayı değiştirdik birde Turbo değişti neredeyse kartel yağını motora veriyordu. Şimdi İthal alsak fiyatlar belli kolay kolay arıza vermiyor ama verdi diyelim ateş pahası bekleme durumu varsa bir diğer artı. Çiftçimizin yerli malı seçmesindeki amaç herkesin bildiği gibi zaten parça bolluğu ve ucuzluğu belki birde traktörlerin mekanik olma durumu diyelim. İşin garibi arızalar hep garanti bittikten sonra olması sanki yerli firmalar yedek parçadan da kazanmak için kaliteyi önemsemiyor gibi geliyor bana ithallerin durumu da belli nasıl olsa gelecek diyorlar gibi.

Kardeşim nerdeyse aynısı bire bir de bizim başımıza geldi senin hesap iki sevincide biz yaşadık bunlar danışıklı dövüş yapıyorlar akılları sıra milleti kandırıyorlar ama öbür tarafı hiç düşünmüyorlar. İşte bizde böyle reklamlarını yapıyoruz belki bi duyan gören olurda vaz geçer diye biz yandık millet yanmasın güç bele kazandığı parasını da götürüp bu düzenbazlara da vermesin diye.

2014 5275 bahçe var. Yar yamaç yarım debriyaj çalışıyoruz mecburen. Daha tık yok. Başka motor olsa şimdiye iki sefer değiştirirdim. 8095 var onda da bi sıkıntı yok.

Yok Kardeşim yok fabrika hiç umrunda bile değil aradık en son traktörü degistirdikte kurtulduk tumosanin sanzumanı çok küçük arizayida o yüzden sık sık yapıyor kullananların çoğu tumosanin yeni modellernde bu siknti var eski kabin olanlar var onları bilmiyorum nasil

şuan sanki olin yağ tenekesini kıvırıp yapmışlar. keske devletin kalsaydi tumosan çünkü o zamanlar belli bir kalitesi vardi. 1. sinif işçilikle,üstelik Çinden Hindistandan parca alınmadan kendi imkanlarimizla üretiyorduk.

IMG_20210627_222246.jpg