Tümosandan Büyük Yenilikler

Tümosana göre büyük yenilik olarak sayabileceğimiz yenilikler var. Power shuttle, common rail motor, otomatik lift sistemi... gayet güzel buldum kağıt üzerinden uygulamaya geçebilirse ve biraz daha kaliteye önem verseler çok güzel olacak. Ve hepsi tümosanın geliştirdiği şeyler sonuçta dışarıdan alıp takan markalardan ayıran bir şey olmalı bu onu cidden geç de kalınsa saygı duyulacak gelişmeler

c490885db4e19acb4be54dacdf918faa.jpg

c640334ef3dba35b78eadc60244853b9.jpg

1fd51d7e55569ae15b262e3e05fd4145.jpg

9115te kullandığımız sistem elektronik kontrol sistemi sanırım ben çok başarılı buldum kolların ayarını çok güzel ayarlayabiliyorum tarlanın heryerinde arkadaki alet eşit batıyor göstergede 0dan 100e kadar sayılar var her sayı sanırım 1 cm değerinde yani gözle görebildiğim o şekilde inip kaldırıyor ve çok rahat ettiriyor az battı çok battı derdi olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: Berkay Karadeniz
tumosanin bos teknoloji olmayan traktorlerinde bukadar ariza varken bu teknolojik motor nasil olacak bence bastan muhendisleri deyistirmesi lazim

Konuda da yazdığım gibi biraz daha kaliteye önem verilmeli fakat büyük motor olarak değilde 75liği falan ara İşler için tercih edilebilir. Özellikler güzel, ağır işe girmeyince fazla arıza yapacağını düşünmüyorum çünkü genellikle tek sorunu tümosanın şanzıman.. birde fiyat olarak çok abartacaklarını düşünmüyorum ben yine sonuçta en uygun marka fiyatta

en uygun fiyat evet babam 1982 de traktor alirken fiat 480 11 binlira demisler massey 135 lige 10 binlira demisler enteri 7500 liriya almis enter babamin hem omrunu yedi hem parasini diyer 480 /135 lik daha bi enter daha eskitir alman atasozu ucuzdan pahalisi yoktur diyo

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
en uygun fiyat evet babam 1982 de traktor alirken fiat 480 11 binlira demisler massey 135 lige 10 binlira demisler enteri 7500 liriya almis enter babamin hem omrunu yedi hem parasini diyer 480 /135 lik daha bi enter daha eskitir alman atasozu ucuzdan pahalisi yoktur diyo

O zamanın şartları işte allah versene daha iyisini aksak , bizde de 74 80 tümosan vardı ilk traktörümüz anahtar vurulmadı çok sağlamdı ama tarlada hiç yürümezdi yenilere güvenip alamadık jd aldık keşke sağlam üretselerde eskisi gibi yine almadığımıza pişman olsak [emoji17]

Şuan durum o günkü gibi değil yalnız, bir 90lık massey parasına 95lik 2,5 tümosan alınır. 2,5 tanesi bir mf eder mi bilmem ama arızadan sıkılmam diyorsan tümosanın bir şanzımanı 3,5 milyardı geçen sene, mf nin 25 liradan aşağı değildir. Arıza bu hepsi açabilir tabi ama şuan tümosanı bende tercih etmem sadece dediğim gibi ağır işe koşmamak şartı ile 75liği falan araişe gidebilir

Dayımın 8085 i götürdüler geçen gün kamyonla çekmiyor diye sıkıntı var dedi bende dedim sıkıntı yoktur o kadar çekiyodur dedi kızdı bana ama ne bileyim yılda 150 saat yapan bi traktör dayımdaki ama yine arıza

enter harcanan para hem 480 hemde 135 lik alinirdi koyde 78 de alinmis 135 lik vardi hala rektefe olmadi enteri 4 sefer yaptirdik suan kranki kirdi 3 yildir yatiyo hurdaya ayirdik 135 ligin fiyati 10/15 arasi suan