tümosan 9115

Ynt: tümosan 9115

Hayırlı olsun yeni tümo .Çekişine laf yok tümonun isteyen deneyebilir, ön çamurlukları yaylıdır kaportaya deymez.
Ama kaliteye kefil olmam :).
105 ile 115 şanzımanları çok farklı 115 in şanzımanı mf 398 in buçuk vitesi gibi her viteste buçuk yapabilirsin .
115 şanzıman ve defransiyeli yerli üretim değil ithal diye biliyorum

yorumları okuyorumda hiç alakası olmayan karalamalar yapılmış yazık yerli malı bu kadar karalanmaz helede aslının olmadığı halde noo*-*-
alana satana hayırlı uğurlu olsun tümosan kullanıcısını asla mahcup etmez
konforu yoksa çekişi ve yakıtıyla telafi ediyor aynı işi diğer makinalardan önce bitiriyor anlş-*s

Yay yok 2 tane 8105 var ikiside sifir aldi birisi dayimda benim bizzat kullandim camurluklar kaportaya vuruyo ikisindede hep bukuyo kaportayi birisi tekerleri ic dis yapti en azindan teker yaklasmiyo pek artik kaportaya ama camurluk hala vuruyo :) hem 8105 inde ital celik disli cekisine gelince dayimin motorun 14 no 5 li unlu var onla cif cekersiz hic gitmiyo zaten de cif cekerde o pullukla 2 nin 1 ile gidiyo bicak 1 karisi bullumu derinligi bogurmeye basliyo kaliyo ya yada istop ediyo bizde gecen nh td100 aldik sifir denemek icin dayimin pullugu taktik yeni oldugu icin alisik degildik tarla yokuslu ve agir toprak ilk bicagi ayarladik sonra basladik 3 un 1 ile tek cekerde yok gibi gidiyodu hic tek cekerde oldugunu fark etmeden 3_4 kez gidip geldik sonra farkina vardik cifte alinca daha guzel gitmeye basladi hic derinlik ayirt etmiyo super bsi ilk hepimiz cekmez dedik boyle oldu ;)

Mustafa 66 link=topic=75922.msg897143#msg897143 date=1401966854' Alıntı:
Yay yok 2 tane 8105 var ikiside sifir aldi birisi dayimda benim bizzat kullandim camurluklar kaportaya vuruyo ikisindede hep bukuyo kaportayi birisi tekerleri ic dis yapti en azindan teker yaklasmiyo pek artik kaportaya ama camurluk hala vuruyo :) hem 8105 inde ital celik disli cekisine gelince dayimin motorun 14 no 5 li unlu var onla cif cekersiz hic gitmiyo zaten de cif cekerde o pullukla 2 nin 1 ile gidiyo bicak 1 karisi bullumu derinligi bogurmeye basliyo kaliyo ya yada istop ediyo bizde gecen nh td100 aldik sifir denemek icin dayimin pullugu taktik yeni oldugu icin alisik degildik tarla yokuslu ve agir toprak ilk bicagi ayarladik sonra basladik 3 un 1 ile tek cekerde yok gibi gidiyodu hic tek cekerde oldugunu fark etmeden 3_4 kez gidip geldik sonra farkina vardik cifte alinca daha guzel gitmeye basladi hic derinlik ayirt etmiyo super bsi ilk hepimiz cekmez dedik boyle oldu ;)
ciddi olamassın oov-*s

Ciddiyim valla kardes ilk bende tumosan iyi cekisi sole bole dye bilyodum koyden aldilar dayim aldi fikrim degismeye basladi sonra bide nh gelipte o konforu manewrayi cekisi gorunce tumosan bitti koyun gozunde resmen komsumuz var sanayideki ustalardan iyi anlar motordan oda tumo 8195 alacakti arastirdim baktim hep sanjimandan bolunmus dedi tumoyu iyi falan bu nh den cok ceker dyodu motoru getirdigimiz gun hemen onun kapiya cektik satila falan bakti bi bu tumosandan cok ceker dedi tuno nh den cok ceker dyen adam bunla beraber gittik denemeye hep koylu geldi cekecenden hic umidimiz yoktu ki tek te bile tumodan iyi cektigine herkes sahit oldu hepimiz cok sasirdik yakinda videolarini falanda cekerim zaten :)

Mustafa 66 link=topic=75922.msg897148#msg897148 date=1401967678' Alıntı:
Ciddiyim valla kardes ilk bende tumosan iyi cekisi sole bole dye bilyodum koyden aldilar dayim aldi fikrim degismeye basladi sonra bide nh gelipte o konforu manewrayi cekisi gorunce tumosan bitti koyun gozunde resmen komsumuz var sanayideki ustalardan iyi anlar motordan oda tumo 8195 alacakti arastirdim baktim hep sanjimandan bolunmus dedi tumoyu iyi falan bu nh den cok ceker dyodu motoru getirdigimiz gun hemen onun kapiya cektik satila falan bakti bi bu tumosandan cok ceker dedi tuno nh den cok ceker dyen adam bunla beraber gittik denemeye hep koylu geldi cekecenden hic umidimiz yoktu ki tek te bile tumodan iyi cektigine herkes sahit oldu hepimiz cok sasirdik yakinda videolarini falanda cekerim zaten :)
videolarını bekliyoruz

Cekiyim atarim zaten nh yi biz ankaradan getirdk yozgatin bolge muduru gldi motrn her turlu arkasindayim herturlu garanti veririm dedi zaten yan koydede bi kac tanidik geldi motor degil altin almissiniz dedi nh nin fabrikasinda calisyo gelenlerden biri ankarada onlardada var nh 2009 model falan daha hic anahtar degmedi bu bizim komsununda yegeninde var oda 95 lik oda 2006 model oda sifir aldi her turlu ise sokuyo onada,anahtar degmemis hic oda tek cekerde pullukla rampaya gidiyo dyo komsumuz tumosandan sogudu iyice,adam tumodan baska bsi almam bunlar guzel dyn adam oyle bakalim ins bizde sonuna kadar bu memnuniyetle gideriz

Nh fanatigi olmamla alakali degil orda bastada yazdim bende dahil tumoyu nh den ve emsallerinden cok cektigini dusunyodum iyi motor dyodum ama nh yi getirip tarlaya sokunca herkes sasirdi nh den oncede 398 vardi zaten tumoya gore tek kotu yonu yakiti ondan fazla biraz oda sifir oldugu icin normalde yinede tumo az yakar ona bsi demiyom ama boyle oldu valla ister inan ister inanma kardes

Oyle zaten hem nh ile isimiz olmasa bizde tumo 8105 aliyoduk hep burda dayimin var daha 195 saatte sifir aldi biri daha aldi oda sifir onlardan gordugumuz kullandigimizla ve kullananlara fan sorarak karar verdik oyle yani kardes tumosan dusmani degilim yani anlş-*s

Hileyle alakasi ne adam tutupta onunu kendi kaldirmiyoya bosuna kimse kizmasin bugun tumosan ne,bi nh ile ne mccormikle ne,baska bi avrupa markayla kiyaslanamaz hem kafa tutarsan tak ikisinede ayni pullugu daldir iyice bakalim tut kafa tumosan adami aldatir arkasindan hic bakmadin heralde zora gelince otomatik kendi kaldiriyo pullugu cekiyo dye degil o gidis neyse iyiki bi yorum yaptim he alk-*s

Mustafa 66 link=topic=75922.msg897201#msg897201 date=1401976473' Alıntı:
Hileyle alakasi ne adam tutupta onunu kendi kaldirmiyoya bosuna kimse kizmasin bugun tumosan ne,bi nh ile ne mccormikle ne,baska bi avrupa markayla kiyaslanamaz hem kafa tutarsan tak ikisinede ayni pullugu daldir iyice bakalim tut kafa tumosan adami aldatir arkasindan hic bakmadin heralde zora gelince otomatik kendi kaldiriyo pullugu cekiyo dye degil o gidis neyse iyiki bi yorum yaptim he alk-*s
senin niyetin acıkca belli daha fazla konuşupta seviyeni düşürme anlş-*s