Tümo yine bölünmüş.

Ynt: Tümo yine bölünmüş.

arkadaşlar bu tümosan arkasında bozyiğit marka tekerleksiz pancar yükleme kepçesi ile pancar yüklerken bölündü malum pancar alıp sallarken motor silkeleniyor 51 serisininde gövde beygir gücüne göre küçük olduğu için bölünüyor şimdi bunun sahibine yeni model 7175 kabinli verildi alk-*s alk-*s onun için tümoyu kötülemememiz lazım

YALNIZTÜRK_TR link=topic=59814.msg652968#msg652968 date=1353696974' Alıntı:
sefa bey bende tümo kullanıcısıyım ama artık bende korkuyorum badala girdimi yüklü felan oldumu bölünürmü aceba diye hakkaten büyük zaafiyat var bugune kadar 5, tümosan hangi traktörün böyle bir geçmişte mazii si var bizim burda bi john deree patates indirmek için önyükleyici kepce yapmış oda bölünmüş tamam dikkatsizlikden jd bölündü valtra çırptırırken bölündü insafsız vefasız sürücülerinhepsi tümosanda mı da 5 defa bölündü???
anlayışından ötürü teşekkürederim anladıgınız üzere pancar yüklerken olmuş bir olay işin aslını görünce azdaha olsa yüregimize su serpiliyor 4 ton kaldırma kapasitesi lan hangi marka traktöre 5 6 ton kaldırtırsan kaldırmaz degil kaldırır ama nekadar dayanır onu siz söleyin birde öle düşünün 4 ton kollarda bir yüklen giderken yolda sarsılması ve sekmesi ile 1 2 ton fazladan yer çekimi ile artıyor bu yüzden bu şekilde sorunlar ile karşılaşıyoruz

dün köyde komşu anlattı komşu köyde de olmuş.gece götürmüşler bayi servis uzak bir serviste yapılmış.söylentim olrak duymuştum ama tümo oldugunu dün ögerendim.onların yalancısıyım.ama bir şüphe dogurmuş ucuza traktör satıyorlar ama inanın herkes bilgisayarın karşısında bakıyorlar resimlere haberler ama kötü oluyor.
tümosana kızıyoruz çünkü rakabeti yapamıyor.
şuan mf güzel gidiyor.başak hiç haber yok.
kalite gelsin konfor gelsin ki rekabet olsun.
ah uzel ah uzel...

Kardeş uzel saglam yapmaktan başka ne yaptıki?
92 de 3 vites buçuklu şanzuman bi çıktı uzel batana kadar hala aynı sistem.iyiki motorları degiştirdiler.

köylü link=topic=59814.msg653825#msg653825 date=1353873291' Alıntı:
öyle deme rakabeti ayaga düşürdüler.
uzel balans görevi yapıyor du.

Şimdide rekabet ortamı olabilir ama NH ya yerli ürünlere talepten memnun yada ithal serilerden türk pazarında çok şey bekliyor.
Erkunt zaten yeniliklere son sürat devam ediyor.Ama nh bu konuda bence çok rahat.Gerçi ar-ge ye 1 kuruş para harcamadan o kadar traktör satsam bende yenilik yapmam.

çiftçinin sesine kulak vermiyor fabrika.çiftçide fabrikanın ucuzuna sarılıyor.yani fabrika =çiftçi birbirinden razı.
iyiye kötüye kulak asmıyorlar.
kim nederse ona koşuyorlar nereye kadar gidecak bu..

bartu link=topic=59814.msg653836#msg653836 date=1353874042' Alıntı:
peki NH 12+12 şanzımanı nezamandır kullanıyor?

aynı.benim nh yi savundugumda yok.hatta nh uzeldende kötü.motor blokları 35 senedir aynı türkiyede.

wood link=topic=59814.msg653841#msg653841 date=1353874329' Alıntı:
aynı.benim nh yi savundugumda yok.hatta nh uzeldende kötü.motor blokları 35 senedir aynı türkiyede.
bende buna değinmek istiyorum, Türkiye nin en çok traktör satan üreticisi kaportayı değiştirip değiştirip
bizlere satıyorlar, 35 yıllık motor blok ' u, 35 yıldır aynı cer sistemi, 20 yıllık aynı şanzıman ha buyıl hidrolik-shutle debriyajla
devrim yaptılar...

bartu link=topic=59814.msg653852#msg653852 date=1353875358' Alıntı:
bende buna değinmek istiyorum, Türkiye nin en çok traktör satan üreticisi kaportayı değiştirip değiştirip
bizlere satıyorlar, 35 yıllık motor blok ' u, 35 yıldır aynı cer sistemi, 20 yıllık aynı şanzıman ha buyıl hidrolik-shutle debriyajla
devrim yaptılar...
alk-*s

köylü link=topic=59814.msg653807#msg653807 date=1353871922' Alıntı:
dün köyde komşu anlattı komşu köyde de olmuş.gece götürmüşler bayi servis uzak bir serviste yapılmış.söylentim olrak duymuştum ama tümo oldugunu dün ögerendim.onların yalancısıyım.ama bir şüphe dogurmuş ucuza traktör satıyorlar ama inanın herkes bilgisayarın karşısında bakıyorlar resimlere haberler ama kötü oluyor.
tümosana kızıyoruz çünkü rakabeti yapamıyor.
şuan mf güzel gidiyor.başak hiç haber yok.
kalite gelsin konfor gelsin ki rekabet olsun.
ah uzel ah uzel...
iyide kardeşim uzel de yıllardır çiftçiyi kandırdı,s-g-t-d yazılarıyla çoklarımızı avutmuştu,ne zaman 6000 serileri geldi çiftçi konforu lüksü gördü..son senelerinde motorla kaputu değiştiler, gerisi 40-50 sene önceki sistem

berat06 link=topic=59814.msg649247#msg649247 date=1352845920' Alıntı:
tumosanlara nazardegmıs galıba.. buyuk gecmıs olsun yazık ya kım bılır sahıbı ne kadar bekledı. onu almak ıcın. gecmıs olsun
evet bizim burda biride 61-65 aldı 2012 model 1 yıllık traktör gövdesi kırmızı renk oldu mc cormick gibi bi daha tümosan alanı kovalasınlar diyor bende salaklık sende edim 1998 model 60-66 vardı avrupa onu sattı da aldı daha fiat a yaptığımı yapsam bunlar adetliymiş bölünüveriyomuş diyor.....

Uzelin çok yenilik yaptığı falan yok,hatta dediğiniz gibi hiç yok,ancak beğenmediğiniz 3 vitesli şanzımana sahip traktör kendi emsalleriyle değil kendinden büyüklerle kıyaslanıyor,phantom serisi için konuşuyorum.Yalansa yalan deyin,tamam dediğiniz yönden eksikler çok ama direk gömmeyelim bu traktörleri :) Çekiş ve yakıt olarak konuşuyorum

Çağrı link=topic=59814.msg653897#msg653897 date=1353879410' Alıntı:
Uzelin çok yenilik yaptığı falan yok,hatta dediğiniz gibi hiç yok,ancak beğenmediğiniz 3 vitesli şanzımana sahip traktör kendi emsalleriyle değil kendinden büyüklerle kıyaslanıyor,phantom serisi için konuşuyorum.Yalansa yalan deyin,tamam dediğiniz yönden eksikler çok ama direk gömmeyelim bu traktörleri :)

yiğidi öldür hakkını yeme 13 yıldır ortadan ikiye ayıramadım sağlamlığı yeter

ayrıca 3000 d serisi üretildiği zaman herkes eleştiriyordu yok ortadan vitesmiş yok şöyleymiş diye ama 3085 tek çeker td 95 in çiftçekerine meydan okuyordu uzel bu ülke için büyük bir değerdi çok yazık ettiler

kim kandırmadı ki.
jondere mi
newholland mı
uzel mi
erkunt mu
tümosan mı
maf mi
hattat mı
başak mı
hema mı
üniversal mı
landini mi
mc cormik mi
fıat mı
kiotosu kunatosu vs uzar gidre kim kandırmadı kanmasın çiftçide.