Tümo yine bölünmüş.

Ynt: Tümo yine bölünmüş.

Arkadaşlar benim bildiğim kadarı ile 5000 seri gövdeleri,İtalyan carraro firmasına ait ve bu gövdeler içi dolu geliyor.Burda motor,ön aks montajı ve kaporta aksamı montajı yapılıyor,marka olarak kötü bir imaj .Madur olan kullanıcı ,çifti ne yapsın o kadar para verdikten sonra buz gibi soğumuştur traktörden.

Arkadaşlar bu olay kendini anlatıyo zaten böyle kıytırıktan malzeme ve kıytırıktan işçiliğin sonu bunun zamanla çok örneğini gördüm 95 model üniversal traktörde sahibi 92model MF traktörün bakımını yaptırmak yerine yenidir nasıl olsa diye almıştı ve sol kovanı cerdişlisinden ikiye bölündü hatta 2011mart ayında hattat 2011 model kovan ortadan ikiye bölündü hemde 500kg lık gübre atma makinası ile çalışırken ve onun sahibide 2003 model JOHN DEERE i satıp almıştı ama şuda varki bazı kişiler varki çevremizdede makinayı isveç çeliğinden yapıp versen yine dayanmaz burada bölünen traktörlerde çamurda kaldığı zaman çekme esnasında vurdurma ile bir darbe almışda olabilir...Arkadaşlar bu konuyu yazdığım anda şimdi bir deprem oldu iyi sallandı

tümosan 8095 link=topic=59814.msg649080#msg649080 date=1352829872' Alıntı:
neya dayanarak bu yargıya vardın acabaki.
sitede bende dahil bi hayli tümosan kullanıcısı var .ben 1 yıldır bu siteye üyeyim pek memmun olmayan görmedim.
sonuçta kul yapısı .hiç bir marka ilerde n e olcanı garanti edemez.
zorlada satmıyorlar alanlar parayı yazıdanda toplamıyo.işene gelen alıyo.

çekiş konusunda sıkıntı yaşayan yok zaten ama tümosan kullananların hepsi kendileri söylüyo 'kalite çok zayıf' diyorlar.

kaldı ki yeni bir traktör büyük bi yatırım. kesinliklede garanti verebilmesi gerekir.

traktörün ortadan ayrılması, bir kaç ayda turbo patlatması vs. sorunlar hiç te öyle ' sonuçta kul yapısı ' diyerek kabullenilecek şeyler değil. korna arızası değil ki bu, basbaya ikiye bölünüyo. ' new holland ' niye ortadan ayrılmıyor ?

zorla satmıyorlar tabi ki ama biz doğru seçim yaptığımız sürece onlarda kaliteyi yükseltmek zorunda kalacaklardır, fark yaratmak istiyorlarsa tabi.

TÜRK çiftçileri olarak kesinlikle en iyisini hak ediyoruz.

saygılar..

tümosan için büyük prestij kaybı. valtrayı böldük diye senelerce konuşutular. ama geçen sürede 1 valtra bölündü, 5 tümosan. tabi bu bizim gördüklerimiz, daha da var mıdır bilemem. allah traktör sahiplerine sabır versin.

arkadaşlar böle bir konuya yorum yazarken üzüntü duyuyorum , tümosan son zamanlarda kalite ilkesinden uzaklaşmaya başladı son olarakta döküm kalitesizliğinden dolayı çıkan sorunlar var , döküm firmasını değiştirdiklerini duydum ve yeni dökümler ortada... kendim gördüm kullanılan mazot hortumları , hortumların sıkıldığı kelepçeler son derece kalitesiz , yağ kaçırma vakaları cabası .... tabi kullanmaya başladıkları hema ön dingillerde çıkan problemler . bunları düzelteceklerine inanıyorum dün gece satılan bir 8085 i inceledim arka kollar kurt ağzı , ek piston var ve çekide ufak değişiklikler, bunlar gerçekten hoşuma gitti , tümosanı kötülemek gibi bir niyetim yok ama bu işi ucuz etin yahnisi hesabına döndürdüler görüşündeyim...

arkadaşlar yargısız infaz etmeyin geçende sanayide jondere 5085 m serisi traktör iki parça hailinde sanayiye geldi sahibide ordaydı ve nasıl oldu geçmiş olsun fln derken adam anlattı arkasında gübre serpme makinesi ile farkedemedigi setten süratle geçince iki sekmede bölünmüş burda anladımki hangi marka traktör olursa olsun insan gibi kullanmazsan bölünüyor burda sagdece çekicide yüklü gördük nerde ve ne şekilde oldugunu bilmeden yorum yapmak ve kötülemek olmaz

sefa bey bende tümo kullanıcısıyım ama artık bende korkuyorum badala girdimi yüklü felan oldumu bölünürmü aceba diye hakkaten büyük zaafiyat var bugune kadar 5, tümosan hangi traktörün böyle bir geçmişte mazii si var bizim burda bi john deree patates indirmek için önyükleyici kepce yapmış oda bölünmüş tamam dikkatsizlikden jd bölündü valtra çırptırırken bölündü insafsız vefasız sürücülerinhepsi tümosanda mı da 5 defa bölündü???