TT55 Hararet ibre sonu.

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Arkadaşlar Bir sorunum var.Işıkları açınca yada 4 sinyalleri açınca traktörün herhangi lambalarını açtığımda hararet göstergesi kırmızıya kadar geliyor.Işıkları kapatınca yeniden orta düzeye normale dönüyor.Bu şekilde 2 sene kullandım bir sorun olmadı.Zaten gerçekten hararet yapsa o şekilde kullansaydım çoktan giderdi motor.Şase sorunu var belli ama sorunu bulamadık.Böyle bir olay başına gelen oldumu..

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Arkadaşlar Bir sorunum var.Işıkları açınca yada 4 sinyalleri açınca traktörün herhangi lambalarını açtığımda hararet göstergesi kırmızıya kadar geliyor.Işıkları kapatınca yeniden orta düzeye normale dönüyor.Bu şekilde 2 sene kullandım bir sorun olmadı.Zaten gerçekten hararet yapsa o şekilde kullansaydım çoktan giderdi motor.Şase sorunu var belli ama sorunu bulamadık.Böyle bir olay başına gelen oldumu..

Şase değil elektrik aldığı uç kısmına dikkat edilecek diğerleri ile aynı hattan güç alıyor, kendimde hararette değil ama daha önce aynı sorunlarda öyle olmuştu:)

• Beğen
Böyle kalsa bir sorun oluşturumu?

Teknik olarak enerjiyi çok sayıda kollara aynı yoldan veriyor güç düşüklüğü olur,

Şunu yazmak zorundayım senin iyiliğin için; göstergelerde en önemli iki ikaz vardır HARARET ve YAĞ ikazı, Allah'a şükür sorun olmamış ama daha da olmaz dersek doğru olmaz, elektrikçi iki dakikada yapar ve fazla ücret almaz, yaptırırsan senin menfeatine kardeşim:)

• Beğen
TT55 lerin elektirik aksamı sıkıntı benim fren ayarını yaptırdim el frenin lambası fren inikken yanıyor o günden sonra bazen kuyruk mili devirini göstergede göstermiyor birde tepe lambası 2 3 kere sigortadan dolayı heo motoru arıza yaptı garantisi vardıda değiştirdim onu hem servisine bi danış hemde elektirikçye götür traktörü