Tt4. 75 2022 model tmr 20 saatte yağ kaçağı

Merhaba arkadaşlar new holland tt4. 75 2022 model henüz 20 saatte traktörde yap kaçağı var hidrolik pompa dan ve traktörün alt ön kısmından ciddi anlamda yağ geliyor servis geldi sıvı conta yaptı yine aktı traktörü servise getirmemi istiyor bende kabul etmedim contası değişilecekmiş gelip yerinde işlem yapmıyor traktör geri giderken tuhaf bir ses geliyor gaz pedalından ayrı bir şakırdama sesi var yolda zıplaması ise başlı başına bir sorun bu gibi sorunlarla karşılan kullanıcı arkadaşlar oldumu ne gibi bir çözüm buldular konuyla ilgili bilgileri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim yani traktörden soğudum o derece yağ kaçağı resimlerini alta bırakıyorum

Resimler ve ekler

• IMG_20220425_164858.jpg
    IMG_20220425_164858.jpg
    213.7 KB · Görüntüleme: 134
  • IMG_20220425_164909.jpg
    IMG_20220425_164909.jpg
    228.5 KB · Görüntüleme: 136
  • IMG_20220428_193932.jpg
    IMG_20220428_193932.jpg
    251.1 KB · Görüntüleme: 125
  • IMG_20220428_194533.jpg
    IMG_20220428_194533.jpg
    151.6 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG_20220428_194538.jpg
    IMG_20220428_194538.jpg
    124.1 KB · Görüntüleme: 129
  • IMG_20220428_194530.jpg
    IMG_20220428_194530.jpg
    108.9 KB · Görüntüleme: 138
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
iade et temiz düzgün çalışan bişey satsınlar sanada, çakıl taşımı veriyon para veriyon,

anahtarı çevir 2 günde her yeri yağ olsun servise getir desinler,

olmaz kardeşim getir götür iş zamanı birde onlamı uğraşıcan, para veriyosun seninde temiz düzgün işleyen makine ile huzur içinde çalışmaya başlama hakkın var, bu malı getir götür uğraş zaman yakıt para harcama cezası çekmemelisin, bunu geri alsınlar fabrikaya götürüp düzeltsinler iyice başkasınında vaktini zamanını parasını çalmasın, yeni makine yahu ourmu öyle şey, sanada yenisini göndersinler yada paranı iade al.

Bence servise götürün sorunları gidersinler zıplama işi genelde lastik basıncı ile ilgili fazla basınç oluyor fabrika çıkışında lastik tipine göre 23 falan oluyor
Traktörü yeni oldugu için garantisi bitene kadar tabiri caizse sıkıstırın yerine göre zorlayin (zorlamak kırılsın dağılsın diye uğraşmak degil) varsa başka sıkıntısı sonradan sen uğraşacağına onlar garanti bitmeden yapılsın

• Beğen

Bence servise götürün sorunları gidersinler zıplama işi genelde lastik basıncı ile ilgili fazla basınç oluyor fabrika çıkışında lastik tipine göre 23 falan oluyor
Traktörü yeni oldugu için garantisi bitene kadar tabiri caizse sıkıstırın yerine göre zorlayin (zorlamak kırılsın dağılsın diye uğraşmak degil) varsa başka sıkıntısı sonradan sen uğraşacağına onlar garanti bitmeden yapılsın
Servis kurtarıcı ile götürmeyi kabul etti tabi bir haftadır traktör yatıyor parça bekliyor 5 gün daha sürer bu süre zarfında fabrikada bayide işlerimi yapayım diye traktör tedariği sağlamadı iade etme konusuna gelince fabrika gerekirse her parçası değişilir aynı sıkıntı devam ederse traktörü alırız yenisi gönderirim diyor bu da bizim şansımız şuanda beklemekten başka yapacak birşey yok gibi görünüyor

Olmaz öyle şey ben hangi bayiden aldıysam kapısına bırakır giderim al traktörünü ver paramı derim

Fabrikaymış servismiş 2 gün çalışan traktörde muhatap alınmaz esasen, satan bayi çaresine bakacak o kadar net, 20 saat traktörde ne sıkıntı varsa servistemi yaptırır fabrikadamı yaptırır getirir teslime eder yada sana yenisini fabrikayla bayi anlaşır verir orası bayinin ilgileneceği sorundur bu gibi durumlarda.

Ama tabi senin aldığın birbuçuk ay oldu günde 2 saaat 3 saaat toplamda 20 saat anca iş yaptın üzerinden zaman geçtiyse o zaman bu yola sokarlar.Traktörü aldığın günlerde 1 hafta sabahtan akşama çalıştıracaksın işe koşacaksın, 2 günde 20 saatte bu tip sıkıntı varsa bayiye açarsın telefonu gel traktörünü al kardeşim dersin, servislen fabrikaylan işin yoktur bu durumda, oda paşa paşa gelecek alacak traktörünü yenisini getirecek yada fabrikaya gönderecek yaptıracak getirecek durum çok açık.

Bayiler dünyanın parasını kazanıyor satış işinden, en az yüzde 25 i var, hiç başı ağrımadan para kazanmak nerde varmış öyle iş?

• Beğen
iade et temiz düzgün çalışan bişey satsınlar sanada, çakıl taşımı veriyon para veriyon,

anahtarı çevir 2 günde her yeri yağ olsun servise getir desinler,

olmaz kardeşim getir götür iş zamanı birde onlamı uğraşıcan, para veriyosun seninde temiz düzgün işleyen makine ile huzur içinde çalışmaya başlama hakkın var, bu malı getir götür uğraş zaman yakıt para harcama cezası çekmemelisin, bunu geri alsınlar fabrikaya götürüp düzeltsinler iyice başkasınında vaktini zamanını parasını çalmasın, yeni makine yahu ourmu öyle şey, sanada yenisini göndersinler yada paranı iade al.
Olmaz öyle şey ben hangi bayiden aldıysam kapısına bırakır giderim al traktörünü ver paramı derim

Fabrikaymış servismiş 2 gün çalışan traktörde muhatap alınmaz esasen, satan bayi çaresine bakacak o kadar net, 20 saat traktörde ne sıkıntı varsa servistemi yaptırır fabrikadamı yaptırır getirir teslime eder yada sana yenisini fabrikayla bayi anlaşır verir orası bayinin ilgileneceği sorundur bu gibi durumlarda.

Ama tabi senin aldığın birbuçuk ay oldu günde 2 saaat 3 saaat toplamda 20 saat anca iş yaptın üzerinden zaman geçtiyse o zaman bu yola sokarlar.Traktörü aldığın günlerde 1 hafta sabahtan akşama çalıştıracaksın işe koşacaksın, 2 günde 20 saatte bu tip sıkıntı varsa bayiye açarsın telefonu gel traktörünü al kardeşim dersin, servislen fabrikaylan işin yoktur bu durumda, oda paşa paşa gelecek alacak traktörünü yenisini getirecek yada fabrikaya gönderecek yaptıracak getirecek durum çok açık.

Bayiler dünyanın parasını kazanıyor satış işinden, en az yüzde 25 i var, hiç başı ağrımadan para kazanmak nerde varmış öyle iş?
Traktörü alalı 20 gün falan oldu 35 40 dekar bir alan sürdüm pullukla Bi ara motordan indim etrafında Bi tur attım baktım ki hidrolik ten ve karterden yağ kaçırıyor servisi aradım durumu anlattım bişey olmaz devam et dedi ben de kızdım yağ gidiyor dedim traktörden o da akşama kadar 1 litre yağ eksiltir dedi neyse ben durumun ciddi olduğunu söyledim gelirsen gel gelmiyorsan başka servis getiririm dedim

Merhabalar öncelikle herkesin bayramını kutlar Aileniz sevdiklerinizle mutlu huzurlu sağlıklı nice bayramlar geçirmenizi dilerim. Benim bu new holland tt4. 75 tam 14 aydır bu traktörü bekliyordum hatanın büyüğü bende sanki başka marka traktör yokmuş gibi üstüne 245 bin 2021 mart ayında anlaştığımız traktör 452 bine 2022 Nisan ayında mal oldu bana bayi bu zaman zarfında bekletti hep gelecek az kaldı anlaştığımız fiyattan verecem dedi ama vermedi fabrikadan geliş fiyatı ile verecem dedi onu da yapmadı herşey bir tarafa traktör üretilmiyor bu seri durdu ben de başkasına teslimat yaptığını öğrenince bana vermek zorunda kaldı vermez olaydı şimdi tam olarak ne gibi bir hakka sahip olduğumu bilmiyorum traktör 20 saatte alalı 20 gün oldu traktörden yağ akıyor karter keçesi mi contası mı ve hidrolik pompa dan pompa ellerinde yok sipariş verilmiş 8 gün oldu perşembe günü takılacak mış traktör neredeyse ikiye bölünecek artık soğudum desem yeridir bunca zaman beklediğime mi yanayım iki katı para verdiğime mi yanayım süremediğim tarlaya mı yanayım bende bilmiyorum sağlık olsun herşeyin hayırlısı olsun inşallah servis problemi giderir de işimize bakarız yoksa ne yapacağımıza bende bilmiyorum..

• Beğen

Hiç bir yer bir yağ kaçağı için sıfır traktör vermez. Kendinizi kandırmayın. Bir ürün 3 kez aynı noktadan arıza çıkarıp onarım görürse ancak yenisi ile değişim talep edilir

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin 58 58
Geçmiş olsun, artık üretilmediğini bilmiyordum, iş olacağına varır sen sağlığına dikkat et işler güçler bişeklde düzene girer, ayar tutmazsa bayiye iade almasını teklif etsen bişekilde bakarlar icabına.

cümleten bayramınız mubarek olsun hayırlı bayramlar.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
T4 75s serisi cikti 75 beygir ama 3 silindir o seriye yöneldilerse bu serideki son traktörler olabilir belkide gecmis olsun gercekten bizde akrabamiza bir erkunt 90e+ almistik traktor kapiya getirdik calişmadi şalteri oksitlenmişti. 30 saate ileri geri vitesinin halati koptu. Fabrika hatasi.120 saate ileri geri şanziman icindeki hilali kirdi şanziman indi traktör iki bölündü hidrolikte sikinti yaşadik vs vs traktör biraz da şanş isi bir traktörden soğuduğun zaman traktör bitiyor insanin gözunde umarim sorununuz cözülür dahada ariza acmaz.

T4 75s serisi cikti 75 beygir ama 3 silindir o seriye yöneldilerse bu serideki son traktörler olabilir belkide gecmis olsun gercekten bizde akrabamiza bir erkunt 90e+ almistik traktor kapiya getirdik calişmadi şalteri oksitlenmişti. 30 saate ileri geri vitesinin halati koptu. Fabrika hatasi.120 saate ileri geri şanziman icindeki hilali kirdi şanziman indi traktör iki bölündü hidrolikte sikinti yaşadik vs vs traktör biraz da şanş isi bir traktörden soğuduğun zaman traktör bitiyor insanin gözunde umarim sorununuz cözülür dahada ariza acmaz

Geçmiş olsun, artık üretilmediğini bilmiyordum, iş olacağına varır sen sağlığına dikkat et işler güçler bişeklde düzene girer, ayar tutmazsa bayiye iade almasını teklif etsen bişekilde bakarlar icabına.

cümleten bayramınız mubarek olsun hayırlı bayramlar.
Teşekkürler yorum öneri ve temenniniz için dediğiniz sağlık olsun hakkımızda hayırlısı traktör üretiliyor sınırlı sayıda geliyor bu çevrede bu traktöre yazılan bekleyen çok kişi var bayinin bize yaptığı tezgahtı başka birşey değil.

Hal olmucak Bi sorun değil. Servis halleder ustayı boşlamayın. Öfkeyle kızgınlıkla davranmayın ustayla aranızı iyi tutun. Yapılıcakları garantiye yansıttırın. Bu tip şeyler bu modellerde kronik Bi sorun değil motoruda şanzımanıda yıllardır kullanılıyor. Bu pahalılıkta öyle yada böyle mal sahibi olmuşsunuz küçük şeylere takılmayın. Moralinizi bozucak Bi şey yok.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Hal olmucak Bi sorun değil. Servis halleder ustayı boşlamayın. Öfkeyle kızgınlıkla davranmayın ustayla aranızı iyi tutun. Yapılıcakları garantiye yansıttırın. Bu tip şeyler bu modellerde kronik Bi sorun değil motoruda şanzımanıda yıllardır kullanılıyor. Bu pahalılıkta öyle yada böyle mal sahibi olmuşsunuz küçük şeylere takılmayın. Moralinizi bozucak Bi şey yok.
Sabır ve zaman herşeyin ilacı bekleyip göreceğiz

• Beğen
Tepkiler: toztoprak