Traktor Alma (Alamama) Maceramız..!!!

Bende o traktöre talip oldum yukarıya yanlış yazmışım telefonla arayıp yanına gittik ilk başta traktörü tanıttı hiç sıkıntı yoktu daha sonra 1 260 bine başka biriyle pazarlık yaptığını adamın banka kredisine göre haber vereceğini söyledi meğer yalanmış internete koyduğu fiyatı beğenmiyor sanırım
Ben takasa girmek istedim, rakam falan veremedi.Çok nazlı davranıyor.

Konu biraz farklı ama insanların ne hale geldiğini belki gösterir.Hic sevmeme me ragmen cocuklarin okulu dolayisiyla apartumanda 8.katta oturuyoruz.Gecen yil 6. Katta komşu amca vefat etti.Oglu ben burada oturmam diyerek satışa koymuş.400 binden başlamış.ilk haftadan satılınca vazgeçmiş,500 bin yazmış, bir ay sonra satılınca tekrar vazgeçmiş.bu arada tabi ülkede emlak fiyatlarında ralli var.Neyse 600 yazmış bakmış satılıyor 700 ,800 yazmış. 800 e de satılınca vazcaydim milyon isterem demiş.Evden satılık yazısını kaldırmış cocuk.Simdi vatandaş napsın,katil bile olabilirdi.
Kusura bakmayın ama komşunuz malının değerini bilmiyormuş,başlangıç fiyatlamasını yanlış yapmış.
Ayrıca,mala birden talep olunca insan malımı bedavaya mı kaptırıyorum diye irkilir,menkule çevirince pul olabileceğini ya da taşınmaz kadar artmayacağının farkına varıp geri durabilir.
Kriptocu kumarbazların halini ibretle izlemeye devam ediyoruz.
Çalışmadan,emek vermeden yattıkları yerden ne güzel kazanıyorlardı.
Biz pulluk,çizel,gübre fiyatları devam.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın ama komşunuz malının değerini bilmiyormuş,başlangıç fiyatlamasını yanlış yapmış.
Ayrıca,mala birden talep olunca insan malımı bedavaya mı kaptırıyorum diye irkilir,menkule çevirince pul olabileceğini ya da taşınmaz kadar artmayacağının farkına varıp geri durabilir.
Kriptocu kumarbazların halini ibretle izlemeye devam ediyoruz.
Çalışmadan,emek vermeden yattıkları yerden ne güzel kazanıyorlardı.
Biz pulluk,çizel,gübre fiyatları devam.
Yok üstad neden kusura bakayim,bizim de ayipladigimiz bir şey oldu.Kişi malının değerini bilmiyorsa araştırmalı ve çoğunlukla olan şey benim malim daha değerli deyip beş on daha fazlasını istediğini söylemeli, %98 de olan budur.Ayip olan bictigimiz değer her neyse ,satisin her seferinde iptal edilip üstüne açgözlülük payının eklenip tekrar satışa konulmasıdır.

Abilerim kardeşlerim ablalarım forumdaki değerli üyeler iktisatın temelinde arz ve talep vardır basitçe açarsak arz dediğimiz üretilen yada ortada olan mal ve talep de kişi şahıs yada adını siz koyun istek olarak ortaya çıkan konudur basit bir örnek arz olarak traktör çok üretilir ise talep olarak az olursa o traktör ucuzlar ama arz az ise traktör az üretilir ve talep istek fazla olursa bu mal müzayede de satılır gibi açık arttırma usulü gibi koyarak gider ve tavan fiyatını kırıp değer üstünde satılır. Ülkemiz uzun zamandır arz konusunda zayıf durumda üretim yok hatta şöyle söylemek doğru üretim var ama iç piyasa değil döviz sebebiyle dış piyasa satışı var basit örnek ülke demir üretiyor ama iç piyasada satış üretimin %20 si olursa talepden dolayı fiyat uçar yada İnegöl de mobilya menbahı olan bir yerde üretimin yurt dışı satışı çok olduğundan bir koltuk takımı 20 bin olur bu yüzden talep olarak hevesli olmak yerine mecbur durmak zorundayız ancak hayat devam ettiğinden bu süreç olamayacağından maalesef ki arz ülke içi az olduğundan yada firmalar arzı oyunlarla kar marjını tavana çekmek istediğinden bu talepden dolayı paramızı cebimizden alacaklar ancak naçizane fikrim bu çocuğu dinlerseniz eğer alabildiğiniz kadar hammaddenizi bugünden alın yatırım yapmak istiyorsanız eğer gücünüz varsa hemen alın artık şunu da hayat görüşü olarak kafanıza yazın bugün yarından daha güzel ve daha ucuz yarında öbür günden daha güzel ve daha ucuz olacak. dün akşam polo mağazasına gittim bir gömlek bir tişört olmuş 600 TL mağaza müdürü seneye 1000 liraya bulamazsın diyor tek söylediğim haklısın ama bu enflasyon sürecinde vatandaş ekmek alamaz duruma gelirde arz talep dengesinde talebimi bulamazsanız eğer 1000 lira gömleğin yanında pantalon kemer ayakkabı da hediye edersiniz demek oldu sebebi de arz talep dengesi bozuk ekonomilerde bazen sıfır talep yoluna sadece yaşamı sürdürmek için girer ülkemizi kimse o yola sokmaması dileğim var