toprak işlemede son teknoloji dünyada tek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: toprak işlemede son teknoloji dünyada tek

Ağır abi link=topic=35461.msg302153#msg302153 date=1287347773' Alıntı:
Yazdıklarınıza saygı duyuyorum mutlaka elinizde resim vardır artık yüklerseniz hem insanların kafalarındaki soru işaretli gidecek hemde nedir neşekildir görmüş olacağız
elimde yeni makinanın görüntüleri şu an için yok,bir haftaya kadar yayınlarım.

gerçekten çok teşekkur ederim yanıtınız için.. benim yorumum sadece kagıt üzerinde kabaca düşünüp yapılmış bi hesaptan ibaret.. denenip görülmeden kesin ve gercek fikirlerimizi beyan edemeyiz.. şuan o aletin nasıl calıştıgını bile bilmiyoruz.. sadece elimizde iki resim varki siz zaten daha geliştirdik diyorsunuz.. ! şuan için net bi yorumum olmayacak ama merakla bekliyorum görmeyi.. elazıg a da bekleriz.. zaten gecen yıl konustugumuz beyefendinin ismini hatırlamıyorum ama bize net bi fiyat söylemedi.. sadece cok pahalı olmayacak 5 li bi pulluktan biraz pahalı olur fiyatı belli degil dedi.. biz 7ila 10bin arası bi diyat bekliyorduk acıkcası..Ama aleti birebir görüp denemek lazım yoksa gercek degerini bilemeyiz.. eminim kalitelidir ürününüz bu kadar olgunlukla eleştirilerime ve sorularıma cvp vermeniz beni mutlu etti teşekkur ederim..

saten devlet desteklemesi varsa o kadar pağlıdır normalde 15 bin flndır bence.devlet desteklemesi olduğu için o kadar pağlıdır kanatiğindeyim.

iide devlet desteklemesi var die her$ey %50 pahalı fiyatlansa ne anlamı kaldı desteğin ciftcinin cebinden cıkan para aynı olduktan sonra .. destekleme nerde kaldı ..

başarılarınızdan dolayı sizi tebrik eder,devamını dilerim.iletilerin hepsini okudum bir şey sormama gerek kalmadı.fiyat konusu kafama takıldı açıklamşsnz tabiki herşeyin bi fizibltesi var maliyeti var haklısınız ama türk çiftçisinin durumu ortada bu aleti alıp emvanterine katacak çok az insan tanıyorm o yüzden arkadaşlarm biraz tepki göstermiş sanıyorm,ama türk çiftçisi zekidir hesabını her zaman bilir ödediği paranın son kuruşuna kadar geri dönmesi konusunda tatmin olur, alacağı ekipmanı sorgular araştırır sonra alır.sitemiz bu yönüyle bulunmaz fırsattır,sizin için içinde öyle olsa gerek tanıtım iletşim açısındn.ben uzatmadn kolay gelsin der saygılarımı sunarm. anlş-*s

bu makina türk tarımında bir devrim yaratacaktır anlatığınız gibiyse türk çiftçisine yakıt kaybından,ekipman külfiyetinden,zaman kaybından,randımansız imardan,kurtaracak çiftcimizi. çiftcimizin enbüyük sorunlarıda bunlar, sabırsızlıkla bekliyoruz.tanıtımınıza katılacağım.

arkadaşım makinanı iyi olabilir tasarrufta yapabilir ama 32 000 tl ye 2.el iyi bir traktör alınır sizin makinanız bir traktörden dahamı teferruatlı. Beni yanlış anlamayın herzaman kendi üretimlerimize destek verme taraftarıyım ama bu sizin verdiğiniz 32 000 tl destekli fiyatı ile ya çiftçiyi kazıklamak yada devleti kazıklamak anlamına geliyor. yada bu maliyet doğruysa parçalarını en az 15 000 tl ye alaçaz demek olur bunu da her çiftçi kaldıramaz.

yanlız adam link=topic=35461.msg302515#msg302515 date=1287481928' Alıntı:
arkadaşım makinanı iyi olabilir tasarrufta yapabilir ama 32 000 tl ye 2.el iyi bir traktör alınır sizin makinanız bir traktörden dahamı teferruatlı. Beni yanlış anlamayın herzaman kendi üretimlerimize destek verme taraftarıyım ama bu sizin verdiğiniz 32 000 tl destekli fiyatı ile ya çiftçiyi kazıklamak yada devleti kazıklamak anlamına geliyor. yada bu maliyet doğruysa parçalarını en az 15 000 tl ye alaçaz demek olur bunu da her çiftçi kaldıramaz.
degerli arkadaşım tabiki bende seni ve senin gibi düşenen dostlarımızı anlıyorum.herkesin düşüncesi,fikri bir olmayabilir.bu makineye ihtiyacınız yoksa almayabilirsiniz,traktöre ihtiyacınız varsa traktör alırsınız,bu alet size 2.el traktörde,sıfır traktörde aldırır,hesabınızı iyi yaptıktan sonra, bu sizin elinizde.ayrıca bir balya makinası 35000 tl,bir pancar makinası 30.000 tl,taş toplama makinası 30.000 tlkdv hariç.vb.bunun gibi aletler traktörden dahamı tefferuatlı,yanlış anlamayın biz kimsenin malını kötülemiyoruz,kıyaslamıyoruzda demekki maliyeti yüksekki bu fiyatlarda,ayrıca biz kimseyi kazıklamıyoruz.bizim çiftçimiz bilinçli herkese saygı duyuyorum.devleti felanda kazıklamıyoruz aklın mantıgın alırmı devlet hiç kendini kazıklatırmı,aksine destekliyor diger aletlere göre daha çok iş yaptıgını belgelendirdi resmi onaylı,ve listeye aldı.
hiç bir tarım aletinin sürümü,traktör ve otomobil gibi binlerce milyonlarca satamaz.sürüm olunca işçilik ve maliyet düşer,bunu herkes biliyor.
parça konusunda alan kişi 1000 tl 15000 tl masraf edecek diye birşey yok,böyle bir riske kimse girmez bizim açımızdanda alan çiftçi açısındanda.önceki yazılarımda belirttim bu konuyu.
ilginiz için teşekkür ederim.(en kısa zamanda video ve resim eklenecektir)

abi bunu yapan adam şimdiye kadar denemedimi bizde bir haftadır bekliyoruz ki vidyo koycaksınız nasıl iş resmi yok vidyosu yok neye dayanarak diyorsun bu alet hepsinin yaptığı işi yapıyor bana çok ilginç geliyor

fatih DUMAN link=topic=35461.msg303339#msg303339 date=1287759652' Alıntı:
abi bunu yapan adam şimdiye kadar denemedimi bizde bir haftadır bekliyoruz ki vidyo koycaksınız nasıl iş resmi yok vidyosu yok neye dayanarak diyorsun bu alet hepsinin yaptığı işi yapıyor bana çok ilginç geliyor
dostum görüntüler varda kalitesi iyi degil tüm arazi şartlarında tektek çalıştırılıp görüntü alınacak bizde yagmurdan dolayı bir türlü araziye giremiyoruz.bir şeye dayanarak hayal kurmuyorum.teşekkürler.biraz sabır

o resimdeki aletin bir benzerini iki ay kadar önce kendim yaptım anız bozanın arkasına taktım gir tarlaya sür arkasından gir ek iki metre yer sürüyor kesek namına hiç bir şey kalmıyor abartılı olmazsa 100 liraya malettim hurdacıdan malzemeleri kafama göre buldum yaptım şahane iş yapıyor.

bütün yorumları okudum bence bu haber şişirmece dediği gibi değil arkadaşın net veriler yok elde kaçamak cevaplar bunlar reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı hani ne resim ne teknik bi veri....

simyam link=topic=35461.msg304293#msg304293 date=1288213677' Alıntı:
bütün yorumları okudum bence bu haber şişirmece dediği gibi değil arkadaşın net veriler yok elde kaçamak cevaplar bunlar reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı hani ne resim ne teknik bi veri....
hadi çalışma fotolarından geçtik normal bi resmini istiyoruz ama o da yok..

Bir de beyefendiye tesekür ediyorsunuz.Niye? Sizi kaziklamaya calistigi icin.Fiyata bak fiyata 32 000 tl.
Gaspartonun dippatlatini var zyni görevi görüyor.
Neyse kardesim alanada satanada hayirli olsun.

Bu makinayı yaklaşık bir sene kadar önce duydum ilgimi çekti,takdir ettim,gurur duydum.Fakat dünya da tek olacak kadar iddialı bir makinayı google defalarca aradım,ne bir resim,ne doğru dürüst bir internet sitesi ,nede bir video buldum.İnternet sitesi var ama ,Sadece bir el broşürünün taranıp internete koyulmuş halini andıran bir internet sitesi çıkıyor karşımıza http://www.kostebeg.com/

Google da 'köstebeg' diye ararsanız, 31 ocak 2009 tarihli haberi bulursunuz.Başkada bir şey yok http://www.tarim.com.tr/haber/haberdetay.asp?ID=38

Fotolar kaliteli değil ondan yayınlanmadı diye belirtilmiş,bunca zamandır hiç foto ,video çekilmedi mi?.
Bunu üretenin resim ve video koymaya niyeti yok gibi,acaba hiç alan kullanan da mı yok,foto video koysun.....

Makinanın tanıtımı, iddiası ve fiyatı ters orantılı........32000tl isteniyor,kağıt üstünde herşey gayet güzel ama ortada makina yok.....şimdi 500 tl ye bile internet sitesi kuruluyor,hadi oda olmuyor,bir sürü video sitesi var,facebook var,hiç olmadı cep telefonuyla foto video çek at......insanlar görsün fikir edinsin.........Bursa tarım fuarında özellikle bu makinayı aradım ama göremedim....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...