Tohum firmalarının kazığı

22.11.2012
1,354
1,512

Flamura 85 diye ekiyosun bi dünya para veriyosun sonuç.hüsran selimiyeyle karışık çıkıyor.seneye birde mecburi sertifikalı ekecez ya.
e0f188fbf4f21c72fc7f9105449b5b2f.jpg
172bfb113bc065c4c212c45149ca7187.jpg
033b0a3ca879d75403edcb1091d2faab.jpg
e0b91f459220bd2abe7de8a21a929f18.jpg
de6cbae0ebcdc49c36c826d2d83318ba.jpg
52d7011d8ca283b32db25fd51af8ee31.jpg

Hiç mi değişmez sorunlar.

Tigem e ait Larende Arpa aldım 3 senedir ekiyorum, benden bir sene sonra Tigemin lisans verdiği bir firmanın ürettiği aynı cins Arpa ile yan yana Ekim yaptık. Firmanın Arpa çavdara döndü. Aynı şekilde Kızıltan cinsi buğday kırmızı iken ilk ekimde beyaza döndü, baya bir çavdar da getirdi.

Henüz şahsıma bir zararı olmadı ama bir çok arkadaşım bu yüzden sıkıntıda. Konya bölgesi tohumu eken arkadaşlar isterseniz firma ismi verebilirim, almayın.

para kazancam diye ne halt edeceklerini şaşırıyor bazı firmalar Allah razı olmaz o tohumu satandan 3 kazandıysa 5 kaybeder böyleleri
Hiç bişey olmaz olelerine olan sana bana olur onların haram kazanç artık helalleri olmuş haramdan korkan bizleriz siyasiler ülkeyi çalıyor hangisine bisi oluyor uyanık olmak lazim

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci48
Firmaların ifşası şart o halde. Uyarılarımıza rağmen Tarım Kredi aynı firmadan üst üste iki sene aynı ürünleri getirtti. Yine uyarılarımıza rağmen göz göre göre aynı firmanın ürününü ikinci sene tekrar eken oldu.

"Kul hakkı,kimsede kalmaz "diye diye kimleri zengin ettik.

Üreticinin emeğine yazık,Arkadaşlar tohumlukta sıkıntı yaşadığınız firmaları gidin bağlı bulunduğunuz Tarım gıda ve hayvancılık il müdürlüğünde tohumlukları kontrol eden birim var oraya yazılı dilekçeyle şikayet edin.Şikayet edince elimize ne geçecek diyorsunuz bişey geçmeyecek ama seneye kontrole geldiklerine o firmayı daha sıkı kontrol edecekler bu sorunları kaldırmak bizim elimizde bizim çiftçimiz şikayeti bağırmak çagırmak anlıyor. Çogu yerde canı yandığı için haklı oldugu için bağırıp çağırıyo ama haklıyken haksız oluyo Medeni bi şekilde yazılı şikayet dilekçenizi verin onlarda size cevap versinler.Birde sıkıntı yaşadığınız tohumluk firmalarını söyleyin burda protesto edelim.Bu ispiyonculuk değil arkadaşlar bu vatandaşlık görevi senin canın yanmış başkasının canı yanmasın.