TMO Parayı Ne Zaman Yatırıyor?

Elus durum sorgulama da

Platform Tarafından İptal
Müşteri Tanımı Bulunamadı

Yazıyor? Bu nedir bilen var mı?

Ekleme turib kaydı olmadan lidaşa ürün verenlere ödeme yapılmıyor mu? Lidaşa ürün verenler, turib kaydı yaptı mı?
1. sorunuzun cevabını bilmiyorum.
Lisanslı depoya (Lidaş) ürün vermeden önce turib kaydı yaptırmamızın ve bankada yatırım hesabı açtırmamızın gerektiği söylenmişti.

1. sorunuzun cevabını bilmiyorum.
Lisanslı depoya (Lidaş) ürün vermeden önce turib kaydı yaptırmamızın ve bankada yatırım hesabı açtırmamızın gerektiği söylenmişti.
Cevap için Allah razı olsun... Tmo aradım açan yok, bankaya uğradım. Elüs hesabı ile ilgili problem yok dediler. Sonra lidaş'ı aradım, oradaki arkadaş turib kaydı olmadığı için böyle bir hata olabileceğini söyledi. (ürünü verirken sadece elüs hesabı var mı yok mu onu sormuşlardı. Başka da birşey söylememişlerdi) Ticaret borsasına geldim, turib kaydımı yaptım şimdi.

Daha şifre gelmedi. Şifre geldikten sonra, izlemem gereken yolu bilen var mı? Turib e girip bizmi satış yapacağız? Yoksa tmo mu işlemleri yapacak?

21. TMO emirlerinin TÜRİB Platformu tarafından iptal edilmesi durumunda ne yapılması gerekmektedir?

Mevcut uygulamada, TMO tarafından her iş günü 09.30’a kadar onaylanan emirler, aynı iş günü 09.30’da Platforma aktarılmaktadır. Yatırımcı kaydı olmadığı, doğru hesap tanımlanmadığı veya stok yetersizliği nedeniyle “Platform iptal” olarak görünen TMO emirlerinin yatırımcı kaydına/hesabına ilişkin acente (ticaret borsası) üzerinden gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra tekrar Platforma gönderilmesi gerekmektedir (iptal edilen emirler TMO/Platform tarafından otomatik olarak tekrar gönderilmemektedir). Bu çerçevede, yatırımcıların düzeltilmiş bilgiler ile TMO emirlerini tekrar göndermeleri, TMO Şubelerinin ise düzeltilmiş emirleri tekrar TÜRİB Platformuna yönlendirmeleri gerekmektedir. Yukarıda ilk paragrafta belirtilen saatlerde bir değişiklik olduğu takdirde web sitemizde yer alan Elektronik Ürün Senedi Piyasası Prosedürü’nde gerekli duyurular yapılacaktır.