td80d pluss degisim td90d pluss

Ynt: td80d pluss degisim td90d pluss

atom karınca link=topic=49832.msg503709#msg503709 date=1325614629' Alıntı:
bilader senin tek eksikten bahsettiğin kompresör olayı, 70-80 milyarı veripte motor alan insan 200 lirada verip seyyar kompresör alabilir,shutt olayına gelince merat etmiyelimki td serisine konulan shutt elektronik değil, o shutt halatlı bildiğin debriyaj pedalındaki halattan o shuttada var... yazı yabanda kaldığı zaman niye çekip getiremesin ben onu anlamadım, çekip getirmek aslında mantıklıda bir olay değil motor shuttluda olsa normalde olsa...
aynen katılıyorum, madem bu arkadasın görüsüne göre shuttle ' lı bir motor kullanılmaz elektronik bir motor kullanılmaz da adamlar nie ha bire heryerini elektroniklestirmeye calıstırıyolar motorların???

bnde 2006 model shuttle ' lı tl100a var simdiye kadar hiç bir sorun yasamadım, hele shuttle konusunda...

new hollandın yerli serilerinin hemen hemen hepsi tam mekanik ekim ayında new holland bayiisin deyken görmüştüm shutle kollu td 90 eski tip şuanki levyeli modellerin biraz daha gelişmiş hali gibi bişeydi ama sonuç olarak aynı geneli mekanik her türlü arazide sorun olmadan kullanılır.

masseysuper90 link=topic=49832.msg503542#msg503542 date=1325584677' Alıntı:
Arkadaşlar shutle li model diye tutturuyorsunuz ama yabanda kaldığınız zaman çekip getiremezsiniz birde bunun yıprandıktan sonra bakımı onarımı var.Koskoca NEWHOLLAD traktörüne bir komprosör koymamış hava filtresi ışığı yandığı zaman üfürükle mi temizleyeceksiniz .Bence eksikliklerinden bahsedin.Bende var 90lık pluss Kabini biraz genişletsinler komprosör taksınlar daha yararlı olur.Herşeyin mekaniği iyidir tamiri kolaydır.Bir şey elektronikleştikçe maliyeti ve masrafı artar tamiride zor olur. Avrupa new hollandları bazı servisler hariç hangisi elini dokundurabiliyor.

Bir şey elektronikleştikçe arızası ve masrafı çok olur mantığı, tam bizim çiftçimizin mantığıdır. Geleneklere bağlı kalabildiğiniz için sizi kutluyorum masseysuper90 abicim.
Evet bir şey elektronik oldukça, rahat oldukça, sizi yormadıkça, zamandan ve yakıttan tasarruf ettirdikçe o şey zararlıdır, kötüdür. Ondan uzak durun. Herşeyin mekanik olanı, gart gurt öteni, size rahat vermeyeni makbuldür. Mekanik olanı alın. Eskiler çok iyidir gidin, bit pazarlarına nur yağdırın.
Teknoloji de zaten insanlara kötülük etmek onları zarara uğratmak için var.

Kompresör de traktörde olmazsa olmaz bir zımbırtıdır. Maazallah hava filtresinin lambası yanarsa, traktör kalıverir olduğu yerde. Kurda kuşa yem olursunuz dağda bayırda...

masseysuper90 link=topic=49832.msg503721#msg503721 date=1325615401' Alıntı:
shuttleciler cevap yok mu bu shuttlenin çalışma prensibini açıklayacak NH ci kalmadımı

Çalışma prensibi çok harika abicim. İleri itiyorsun traktör ileri gidiyor. Geri çekiyorsun traktör geri gidiyor. Ne Debriyaja ihtiyacın oluyor ne de başka bir şeye. Bundan gayrı çalışma prensibi bilmem ben. Bana lazım olan prensip de bu.
Zaten mühendis olayım diye almadım o traktörü. Rahat edeyim diye aldım.

masseysuper90 link=topic=49832.msg503723#msg503723 date=1325615626' Alıntı:
Arkadaşım kullandığın traktörün markası ne.....

New Holland abi. TL90A.

masseysuper90 link=topic=49832.msg503715#msg503715 date=1325615058' Alıntı:
lafa bak seyyar komprosör 73bin Tl vereceğim seyyar takacağım sen iyisimisin fabrikayla ortaklığın yok değil mi 1976 model üniversalde orjinalinde var.halatlı derken o halat nereye bağlı açıklarmısın.
sana birşey soracam sen kaçtane motorda kompresör gördün la, lafı önce anla ondan sonra yanıtla 200 liraya alacan kompresörü motoruna monte etmiyecen evinin bir köşesinde duracak, o halatlı olayı ise şöyledir, normal shuttlar elektrikli valflar sayesinde komut verir ileri-geri gitmesine ama td serisindeki öyle değil,halat direksiyonun altındaki kolda bağlıdır direk olarak valfe komut verir... şanzumandaki valf sistemi aynı değişen tek şey komutu veren aletin değişmesi... yine normal shutta olduğu gibi debraja basmadan geçebilir vitesler.böylelikle sizin gibi shutt bozulur elektronik olduğu için diyen çiftçiler için bu td deki shutt...

masseysuper90 link=topic=49832.msg503728#msg503728 date=1325615837' Alıntı:
teknik konularda bilginiz eksik.....NH türk çiftcisini kekliyor. TDD serisi Avrupa 5040 serisidir. 5040 ın teknik özelliklerini incele nasıl keriz yerine konulduğunu anlarsın
teknik konularda bilgimiz var KARDEŞ new hollandın eski tl serisi şimdiki t serisi alaksı yok td serisiyle bikere adamalAr ozaman içine KOYMUŞLAR GENEL ÖZELLİKLERİ lift omatik desen elinin altında BEN 2 TRAKTÖRÜDE KULLANMIŞ OALRAK HEM TD SERİSİ HEMDE T SERİSİ TEK KELİMEYLE T SERİSİNİN UCUNDAN GEÇER DERİM.

Sayın masseysuper90 abim; ilk verdiğim linkte New Holland T5000 serisinin teknik özelliklerini içeren broşür mevcut. Bu broşürde 5040 modelini de bulabilirsin.

http://www.newholland.com.tr/UserFiles/TractorSeries/Brochures/20_09_2011_17_09T5000.pdf

Bu ikinci linkte de TDD serisinin teknik özelliklerini içeren broşür mevcut.

http://www.newholland.com.tr/UserFiles/TractorSeries/Brochures/22_09_2011_16_09TDD.pdf

Şimdi ikisini karşılaştırırsan anlarsın kim teknik bilgi konusunda yetersiz. Kim az da olsa bir şeyler biliyor.

Ha kekleme konusunda da elektronik ve teknolojinin kötü olduğunu düşünen çiftçilerimiz oldukça daha çok zaman zevkle keklerler bizi.

teknik konularda bilginiz eksik.....NH türk çiftcisini kekliyor. TDD serisi Avrupa 5040 serisidir. 5040 ın teknik özelliklerini incele nasıl keriz yerine konulduğunu anlarsın
4 yıldır new holland servisinde çalışıyorum, new holland tamirciyisim massey fergusonunda hayranıyım. sen söyle bakalım yüce bilgiç bey hiç shuttlu motor kullandınmı, senin dediğin 5040 serisinide sen anlatta biz dinleyelim. shuttun çalışma sistemini..

Arkadaşlar bugun td100 bayiye gelmiş bizde arabanın plakasını çıkartmak için gitmiştik nh ile renault bayi aynı zaman kırşehirlililer bilir ikiside çağlayanlar neyse orda td100 yeni gelmiş baktım shutteli biraz inceledim shutte kolu biraz daha kaliteli olabilirdi çalıştırmadım motoru ama genel olarak bi o değişmiş bide kuyruk milini çalıştıran kol değişmiş biraz daha ufak güzel yapmışlar geri kalan yerleri aynı ha bide lastikler artık radial oluyormuş bütün hepsi bugun benim baktımdaki starmaxs markaydı genel olarak fazla bi değişiklik yok fiyatını sordum td100 e 95 diyo td90 85 --td80 ede 80 milyar --diyo shutte li olanlarının fiyatları

kardeşim sen neden kendini keriz yerine koyuyorsun istemiyorsan t5050 al bizim gibi yada beğeniyorsan yerli üretim al case al tümosan al tercih senin ithal mf al sen keriz yerine koyan yok

bizde td90 alacaktık td75 almaya karar verdik.bizim burda 2011 hem td75 var hem td 90 var.td90 çok yakıyor.ben ikisinide kullandım pamuk römorkları çekiyoruz(bir römork 11 ton civarı) td75 de 2 tane takıyoruz td90 ada 2 tane takıyoruz.kullanan biri olarak sanki aralarında 15 beygir yok gibi.fiyatlarda öyle uçuk değil.td75 66bin td90 72bin td100 76 bin.arkadaşlar liste satış fiyatından 13-14 nin asagıya veriyorlar.

hamza40_7 link=topic=49832.msg503782#msg503782 date=1325621110' Alıntı:
Arkadaşlar bugun td100 bayiye gelmiş bizde arabanın plakasını çıkartmak için gitmiştik nh ile renault bayi aynı zaman kırşehirlililer bilir ikiside çağlayanlar neyse orda td100 yeni gelmiş baktım shutteli biraz inceledim shutte kolu biraz daha kaliteli olabilirdi çalıştırmadım motoru ama genel olarak bi o değişmiş bide kuyruk milini çalıştıran kol değişmiş biraz daha ufak güzel yapmışlar geri kalan yerleri aynı ha bide lastikler artık radial oluyormuş bütün hepsi bugun benim baktımdaki starmaxs markaydı genel olarak fazla bi değişiklik yok fiyatını sordum td100 e 95 diyo td90 85 --td80 ede 80 milyar --diyo shutte li olanlarının fiyatları

alaydın bıtane td 100 de baksaydık hamza abı anlş-*s