New Holland TD80D-Ünlü 4-12 Pulluk İle 6 KM HızdaSürüm Yapıyor...

Herkese merhaba forum ahalisi geçen tarla sürerken dedim bir video çekeyim helezon yaylı ünlünün yaptığı sanatsal sürümü çektim herkese iyi seyirler :)

Vites 2-4 - Devir 1550-1650 civarında derinlik 20-25 cm arası

Bizdede 5 li si var maxima 8195 le kullanıyoruz 1.in bucuguyle 25 santim de 7-8 km hızla devir 1400-1500 civarı sabit harika işler çıkarıyor toprak ta tabinda güzel sürüm olmuş

Aynen ünlü başka ve tarladan çıkardığı taşlara millet şok oluyor resmen
6ae30b8280103fe30e8d421eef4b8172.jpg

Herkese merhaba forum ahalisi geçen tarla sürerken dedim bir video çekeyim helezon yaylı ünlünün yaptığı sanatsal sürümü çektim herkese iyi seyirler :)

Vites 2-4 - Devir 1550-1650 civarında derinlik 20-25 cm arası

Maşallah kardeşim çok güzel bir video olmuş. Benim de almaya niyetim var ama ağırlığı korkutuyor 800 kg ağırlığı var 4 lü 12 numara yaylı pulluğun. Benim traktör case 75 maxpro 2018 model. Normalde 4 lü 12 li normal ünlü pulluk takıyorum. Yaylı pulluk almak istiyorum. Motora ağır gelir mi acaba ne dersiniz arkadaşlar ?

Maşallah kardeşim çok güzel bir video olmuş. Benim de almaya niyetim var ama ağırlığı korkutuyor 800 kg ağırlığı var 4 lü 12 numara yaylı pulluğun. Benim traktör case 75 maxpro 2018 model. Normalde 4 lü 12 li normal ünlü pulluk takıyorum. Yaylı pulluk almak istiyorum. Motora ağır gelir mi acaba ne dersiniz arkadaşlar ?
795 kilo yazıyor etiketinde benim td80 3 silindir olduğu için çok nadiren önünü tartıyor motorun ama sizin 75ler falan daha uzun 4 piston olduğu için çok sıkıntısı olmaz tavsiye ederim ben alın güzel pulluk motoru zorlamıyor hiç toprak çevirmesi güzel yaptığınız isten keyif alırsınız bu pullukla 4-5 sefer turani kırdığım taşlı tarlaya soktum tabaklar takır takır atıyor taş geldikçe sıkıntısız bir şekilde tamamladım o tarlayı malzeme kalitesi gerçekten üst düzeyde

3'lü senin traktöre daha iyi
Şöyle hesap yap 4*12=48
3*16=48
Büyük alıp motoru zorlama

3'lü senin traktöre daha iyi
Şöyle hesap yap 4*12=48
3*16=48
Büyük alıp motoru zorlama
Traktöre ağır gelir mi bilmem ama 4 lu 12 liyi 3lu 16 danndaha rahat çeker 3 lu pulluk tutuyor traktörü 4 luyle daha kasilmadan gidiyor tabi bu benim deneyimime göre eski traktörümuzde alpler 3*16 vardı kasinti çekiyordu ama 4*12 denedik komşudan traktör hem daha rahat hemde cizide kasmadan gidiyordu

Ünlünün sürümünden kalitesinden -ve taş çıkarıcılığından- şüphe yok ama bacakları şasiye bağlayan kısımları kaynak etrafları boyunca çatlak bizde, civardakiler de öyle. Bükme-pres yöntemine geçseler daha iyi olacak, ya da bacak gerildiği zaman geri inişini yumuşatacak fazladan bir yay lazım alt taraflara.

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan-KILIÇ
Ünlünün sürümünden kalitesinden -ve taş çıkarıcılığından- şüphe yok ama bacakları şasiye bağlayan kısımları kaynak etrafları boyunca çatlak bizde, civardakiler de öyle. Bükme-pres yöntemine geçseler daha iyi olacak, ya da bacak gerildiği zaman geri inişini yumuşatacak fazladan bir yay lazım alt taraflara.
Yaylarda sertlik ayarı var diye biliyorum güzel bir ayar yapılır sa sıkıntı kalmaz bence