td serisi debriyaj halatı sorunu

Ynt: td serisi debriyaj halatı sorunu

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983133#msg983133 date=1426627593' Alıntı:
omerfarukkoc link=topic=81946.msg983113#msg983113 date=1426626394' Alıntı:
Alıntı Yaptığım Cümlenin Yazdığım Cümleden Daha Sert Olduğunu Düşünüyorum...
Halatla Bi Vites Değiştirmeyi Deneyin Bakalım... Neye Dayanarak Söylüyorsunuz Bunları, Elinizde Kanıt Olmasına Dair Örnekleriniz, Fotoğraf...vs Var mı ? Varsa Sunsanız da Biz de Aydınlansak...

Sistem Sizin Bahsettiğiniz Şekilde Olsaydı;
1-66s Serisinin Levyesine Bağlanan Bi Halatla Debriyajsız İleri Geri Yapamazdınız(Debriyajsız Kelimesinin Altını Çiziyorum)...
2-Fetullah Aksu, İsmail Pelit, Cihan Özece İsimli Üyelerimiz Kavramayı Yumuşatmaya Uğraşmazlardı... Hidrolik Sistemin Tapasını Cartını Curtunu Kurcalamazlardı...
aynen öle 66 serısının levyelı kısmını kardesım satıl yerıne alıp halatla baglı ve deişik senkromec kullanılıyor 66 serısıde senkromeclı ama yenılerde kı senkromec farklı o halat senkromeclere baglı vıtes gecısını saglıyor ŞATIL gibi ,yagsız calısıyor sıstem yaglı calısıyorsa halatın bır manası yok o tapalar baska bır sısteme baglı olabılırler....kanıta gerek yok halat ve zıplama bunun kanıtı

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983156#msg983156 date=1426634314' Alıntı:
hıdrolık yag halatla nasıl kontrol edılıyor yaaa cok mantıksız gelıyor abı o halat senkromeclerın ılerı gerı yapmasını saglıyorrr senkromeclı vıteslerde debrıyajsız vıtes gecırebılırsın kardesım :) arastır

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983163#msg983163 date=1426636186' Alıntı:
kardesım bakın KENDI TEZINIZI KENDINIZ CURUTUYORSUNUZ POWER STTULLI SISTEMDE BASKı BALATA OLMAZ pekı bunu nasıl acıklayacaksın omerfaruk???

Önce Halatla Senkromeclerin Hareketi Sağlanıyor Dediniz, Daha Sonra Hidrolik Kavrama...

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983480#msg983480 date=1426712911' Alıntı:
aynen öle 66 serısının levyelı kısmını kardesım satıl yerıne alıp halatla baglı ve deişik senkromec kullanılıyor 66 serısıde senkromeclı ama yenılerde kı senkromec farklı o halat senkromeclere baglı vıtes gecısını saglıyor ŞATIL gibi ,yagsız calısıyor sıstem yaglı calısıyorsa halatın bır manası yok o tapalar baska bır sısteme baglı olabılırler....kanıta gerek yok halat ve zıplama bunun kanıtı

Önce Halatla Senkromeclerin Hareketi Sağlanıyor Dediniz, Daha Sonra Hidrolik Kavrama...
KARDESIM ALINMA AMA HARBIDEN SENDE ALGI YADA ALGILAMA SORUNU VAR ben dıyorum ki vıdeosunu attıgım zetorun kavraması hıdrolık kavrama nh ıcın hala aynı seylerı soyluyorum :)

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983536#msg983536 date=1426717344' Alıntı:
KARDESIM ALINMA AMA HARBIDEN SENDE ALGI YADA ALGILAMA SORUNU VAR ben dıyorum ki vıdeosunu attıgım zetorun kavraması hıdrolık kavrama nh ıcın hala aynı seylerı soyluyorum :)
Kusura Bakmayın Ama İstersek Atomu Parçalayalım İstersek Ufak Bişeyi Dahi Tartışıyor Olalım, Bu Konuşma Ortamında Karşınızdakinizin Herhangi Bir Özelliği, Sorunu...vs Sizi İlgilendirmez, Bir de Anlamıyormuş Gibi Forum Kurallarına Aykırı Bir Şekilde Büyük Harflerle Gözüne Sokarcasına da Yazılmaz!!
Algı Sorunum Yok... Algı Sorunum Olsa da Olmasa da Sizi İlgilendirmez...

İlk Yazdığınızda Sinir Olmuştum Ses Etmedim, Çünkü Bu Ortamda Başkasının Özelliklerini Eleştirecek Cesareti Ben Kendimde Bulamam, Yazamam Yani... 2 Oldu Bu Yazdığınız...

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983584#msg983584 date=1426722818' Alıntı:
Kusura Bakmayın Ama İstersek Atomu Parçalayalım İstersek Ufak Bişeyi Dahi Tartışıyor Olalım, Bu Konuşma Ortamında Karşınızdakinizin Herhangi Bir Özelliği, Sorunu...vs Sizi İlgilendirmez, Bir de Anlamıyormuş Gibi Forum Kurallarına Aykırı Bir Şekilde Büyük Harflerle Gözüne Sokarcasına da Yazılmaz!!

İlk Yazdığınızda Sinir Olmuştum Ses Etmedim, Çünkü Bu Ortamda Başkasının Özelliklerini Eleştirecek Cesareti Ben Kendimde Bulamam, Yazamam Yani... 2 Oldu Bu Yazdığınız...
onu bunu gec kardesım ben ne dıyorum sen ne dıyorsun ben dıyorum ankara sen dıyorsun baska bır sey konuya gel YERLİ Nh nın power stheel sıstemı zetordakı gıbı mı deıl mı bana bundan bahset ıyı aksamlar

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983585#msg983585 date=1426723021' Alıntı:
onu bunu gec kardesım ben ne dıyorum sen ne dıyorsun ben dıyorum ankara sen dıyorsun baska bır sey konuya gel YERLİ Nh nın power stheel sıstemı zetordakı gıbı mı deıl mı bana bundan bahset ıyı aksamlar
Sorunu Böyle Sor O Zaman, Milletin Algısıyla Uğraşma!

Cevap, Değil... Yağ Basıncıyla Balata Hareketi Sağlanıyor, O Yağ Sistemi de Halatla Kontrol Ediliyor...
Bu Broşürleri Basan Koca Şirket Mal mı da Sistemi Sizin Dediğiniz Gibi Yapsın, İşin İçinde Yağ Olmasın... Da Heryere Hydraulic PowerShuttle Diye Yazsın...

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983584#msg983584 date=1426722818' Alıntı:

ömer şu formda nh yi senden daha iyi açıklayacak biri varsa ben bidaha traktora binmem valla 2 akşamdır bu konu tartışması son bulsa artık
benim kafama takılan soru yeni power shutle tdd serisinde baskı balata varmı yokmu benimde kafama takıldı
ali abi 2 kez deiştirdim diyor td110d nin kini kimisi power shutle de baskı balata olmaz diyor

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983587#msg983587 date=1426723844' Alıntı:
Sorunu Böyle Sor O Zaman, Milletin Algısıyla Uğraşma!

Cevap, Değil... Yağ Basıncıyla Balata Hareketi Sağlanıyor, O Yağ Sistemi de Halatla Kontrol Ediliyor...
Bu Broşürleri Basan Koca Şirket Mal mı da Sistemi Sizin Dediğiniz Gibi Yapsın, İşin İçinde Yağ Olmasın... Da Heryere Hydraulic PowerShuttle Diye Yazsın...
KOCA SIRKET MAL DEIL KARDESIM alanlar bilinçsiz bak adam ne dıyor baskı balata yedı dıor 2 sefer EGER HIDROLIK KAVRAMA olsaydı baskı balata deişmezdi hıdrolık yagı deısırdı :) zetorun vıdeosunu ıı ıncele halata daır bır sey var mı ya sen kac yasında bır adamsın halat fızık de ne ıcın kullanılır guzel kardesım soruyorum sana ? halat bnm bıldıgım fızıksel olarak ' ' cekme ' ' kuvvetını gerceklestırmek ıcın kullanılır ?

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983589#msg983589 date=1426724204' Alıntı:
KOCA SIRKET MAL DEIL KARDESIM alanlar mal bak adam ne dıyor baskı balata yedı dıor 2 sefer EGER HIDROLIK KAVRAMA olsaydı baskı balata deişmezdi hıdrolık yagı deısırdı :) zetorun vıdeosunu ıı ıncele halata daır bır sey var mı ya sen kac yasında bır adamsın halat fızık de ne ıcın kullanılır guzel kardesım soruyorum sana ? halat bnm bıldıgım fızıksel olarak ' ' cekme ' ' kuvvetını gerceklestırmek ıcın kullanılır ?
ya bu teşekür butonu yerimi deişti alıntı die teşekür ettik
şimdi sen fazla oluyon bende nh kullanıyorum 10 senedir tdd serisi kullanıyom sen bana mal mı diyosun şimdi
bu formun :% 50 den fazlası nh kullanıyor yönetim gereği yapılmasını istiyorum ne hakla mal diyosunuz laflarınıza dikkat ediniz

ibrahim_11 link=topic=81946.msg983590#msg983590 date=1426724389' Alıntı:
ya bu teşekür butonu yerimi deişti alıntı die teşekür ettik
şimdi sen fazla oluyon bende nh kullanıyorum 10 senedir tdd serisi kullanıyom sen bana mal mı diyosun şimdi
bu formun :% 50 den fazlası nh kullanıyor yönetim gereği yapılmasını istiyorum ne hakla mal diyosunuz laflarınıza dikkat ediniz
deiştirdim yorumu sıze ıtınaden bır sey solemedım lutfen ustunuze alınmayın.

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983589#msg983589 date=1426724204' Alıntı:
KOCA SIRKET MAL DEIL KARDESIM alanlar mal bak adam ne dıyor baskı balata yedı dıor 2 sefer EGER HIDROLIK KAVRAMA olsaydı baskı balata deişmezdi hıdrolık yagı deısırdı :) zetorun vıdeosunu ıı ıncele halata daır bır sey var mı ya sen kac yasında bır adamsın halat fızık de ne ıcın kullanılır guzel kardesım soruyorum sana ? halat bnm bıldıgım fızıksel olarak ' ' cekme ' ' kuvvetını gerceklestırmek ıcın kullanılır ?
Güzel Abicim 3 Oldu Hala Diyorum Bak, Benim Düşüncelerimle İlgilenme, Dile Getirme Burda Rica Ediyorum!

Onun Yerine Yazdıklarımda Anlam Bulmaya Çalışsan Anlaşacağız Seninle...

Hidrolik Kavrama Dediğim Kısım Oturmadı Heralde, O Yüzden Hala 'EGER HIDROLIK KAVRAMA olsaydı' Gibi Bir Cümle Kuruyorsunuz...
Balata Hareketinin Mekanik Değil de Hidrolik Bir Şekilde Yağın İtişiyle Yapıldığını Düşünün, Bu Yağ Sistemini De Uyaracak İşin Halatla Yapıldığını Düşünün... Anlarsınız Elbet Burayı Değil mi ?

Zetor ' un Sistemini TD ' ninkiyle Karıştırıp Durmayın. O Sistemin TD ' ninkinden Farklı Oldugunu Zaten Biliyor Burdaki Herkes...

Size Yağın Halatla Kontrol Edilmesinin Mantıksız Geldiği Gibi, Sizin Savunduğunuz Senkromecin Hareketinin Halatla Yapılması da Bana Mantıksız Geliyor...
Ben de Bunu Sorayım, Bu İş Benim Dediğim Şekilde Yağla Değil de Halatın Asılmasıyla Nasıl Yapılır, Açıklayın...

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983592#msg983592 date=1426725032' Alıntı:
Güzel Abicim 3 Oldu Hala Diyorum Bak, Benim Düşüncelerimle İlgilenme, Dile Getirme Burda Rica Ediyorum!

Onun Yerine Yazdıklarımda Anlam Bulmaya Çalışsan Anlaşacağız Seninle...

Hidrolik Kavrama Dediğim Kısım Oturmadı Heralde, O Yüzden Hala 'EGER HIDROLIK KAVRAMA olsaydı' Gibi Bir Cümle Kuruyorsunuz...
Balata Hareketinin Mekanik Değil de Hidrolik Bir Şekilde Yağın İtişiyle Yapıldığını Düşünün, Bu Yağ Sistemini De Uyaracak İşin Halatla Yapıldığını Düşünün... Anlarsınız Elbet Burayı Değil mi ?

Zetor ' un Sistemini TD ' ninkiyle Karıştırıp Durmayın. O Sistemin TD ' ninkinden Farklı Oldugunu Zaten Biliyor Burdaki Herkes...

Size Yağın Halatla Kontrol Edilmesinin Mantıksız Geldiği Gibi, Sizin Savunduğunuz Senkromecin Hareketinin Halatla Yapılması da Bana Mantıksız Geliyor...
Ben de Bunu Sorayım, Bu İş Benim Dediğim Şekilde Yağla Değil de Halatın Asılmasıyla Nasıl Yapılır, Açıklayın...
dedıgım gıbı halat senkromeclere baglı asılınca şak dıe gecıyor ama bu senkromec sıstemı 66 serısı nın vıtesındekı senkromecten gelısmıs bır sıstem

pekı tamam madem senın dedıgın gıbı y se NIYE HALA BASKI BALATA KULLANIYOR
HIDROLIK KAVRAMA KULLANMIYOR ?

ibrahim_11 link=topic=81946.msg983588#msg983588 date=1426724064' Alıntı:
ömer şu formda nh yi senden daha iyi açıklayacak biri varsa ben bidaha traktora binmem valla 2 akşamdır bu konu tartışması son bulsa artık
benim kafama takılan soru yeni power shutle tdd serisinde baskı balata varmı yokmu benimde kafama takıldı
ali abi 2 kez deiştirdim diyor td110d nin kini kimisi power shutle de baskı balata olmaz diyor
Abi Yorumlarda Dediğim Gibi Baskı Balatanın Hareketini Yağ Sağlıyor, O Yag Sistemini de Devreye Halat Sokuyor...
İşin Özü Bu... Senkromeci Halatla Asılttırma Çok Garip Geliyor Bana, Bu Kadar Üyemiz, Site Dışında Binlerde TD Kullanıcısı Servislerde Yağ Basıncıyla, Tapayla Uğraşırken...