Tc5070 ve biçerdöver müteahhitliği hakkında

Hangi makine ?

• Tc5070

Kullanılan: 10 76.9%
  • Tc56

Kullanılan: 2 15.4%
  • 8055

Kullanılan: 1 7.7%

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
O adamlar profesyonel hocam diyor ki kamyon şoförü tuttuk o bağladı diyor kamyon şoforü iğne kırsa 2 günde değiştiremez sente atlasa 1 hafta yatar makina
Tır şoförü, eski sezonlarda da balye şoförlüğü yapmış, kişidir.
Biçercilik işi ekip işidir. Gezici servis desteği de alıyoruz.
1978 yılından beridir biçer kullanırız.

Konu biraz amacını aşmış ama ciddi rakamlar var.Saman işini uzun yıllardır bende yapıyorum,henuz sabah erken gidip gece dönene kadar max 1700 civarını gecemedim.traktör john 6420 makinam italyan gallignanı, ardından 6330 lada aynı oranlarda oluyor biçim yaptığım için dışarıdan sapta aldığım oluyor.10 yıl evveli şu döneme göre balya işi daha çoktu 8066 yla sezonda max 35 bin bağladığımız oldu.inşallah bir senede 100000 balya bağladığımız zamanları görürüz..

bizim bölgede çalışmaz diyeyim o zaman. ben çiftçi olarak kötü biçere mısırı mı biçtirmem şahsen. bir de senede 10 bin € bile kazanamıyorsa bu işi yapmaya gerek bile yok zaten. velhasıl aldınız mı çalıştırmanız lazım bir şeye benzemesi için.
6000 dk , buğday+arpa , 30 TL/dk, 100 000 balye , 3 TL/adet
3000 dk ayçiçek , 25 TL/dk ,
İki şoför + Bir kahya ,
Varın hesabı siz yapınız.

Biçerci arkadaşım var biçer den güzel para kazanıyorlar ama nohut sayesinde biçerin yenisi 140 bin euro galıba arkadaşın biçer 80 bin euro edıyor biçerin amortismanı çok fazla ama onlarda çok aşırı çalıştırmıyor sıfırdan başlanacak belkide en hatalı işlerden birisi olur biçer çiler önceden ne kadar değerliydi şimdi durum öyle değil hepsi balya veya samandan para kazanma derdin de

Rıdvan 100 bin balya bağlayacak zaman yok sezonda 3 ay boyunca hergün 1000 adet balya üstü baglamasi lazim busezon haziran 25e kadar full yağiş gitti haziran 25de başlasa eylul 25e kadar araliksiz baglamasi lazim hicmi ariza acmadi hicmi yagmur olmadi sezonda tek makina tek şofor imkansiz 2006 dan beri buiş icersindeyim
2015 te sadece bizim burada çalışarak 1 ayda 40000 balya bağlamıştım.Egeden başlayıp Kütahya dan çıkan bir biçerci olsaydık 100000 e yakın bağlardık ama biz sadece kendi köyümüzde çalışıyorduk.Şimdide zaten piyasaya çalışmayı bıraktık .O zamanlar iyi sapta günde 1600-1700 balya rahat yapıyorduk.

6000 dk , buğday+arpa , 30 TL/dk, 100 000 balye , 3 TL/adet
3000 dk ayçiçek , 25 TL/dk ,
İki şoför + Bir kahya ,
Varın hesabı siz yapınız.
Sadece şöför ler 20 biner lira alsa kahyada alır bir miktar 50 bin gider 30 TL nin 15 TL si masrafa gider yakıt ve arıza balyayı Akif hesaplar 3 adamın günlük 2 şer paketten sadece 6 paket eşittir 120 TL sigara parası var