Tarım Kredi Borçları Erteleme

Öncelikle mustafa hocam gerçekten ayıp ediyorsunuz. Büyüğümüzsünüz diye herkes size saygılı olmaya çalışıyor. Nedense sizin olduğunuz her yerde siyasi konular hortluyor. Öncelikle bizleri kızıştırmaktan vazgeçin. Burası her düşüncede özgür olan çiftçiler grubu. Burada amiri memuru çiftçisi siyasisi her daldan insan mevcut. Aktif olanda var olamayan da var. Kaldı ki siz 60.000 kişilik bir forum da herkesi siyasi olarak sınıflandırmanız çok yanlış.

Ayrıca forum genelince girişlerde sorun olduğu için aktif sayısı çok düşük.

Şimdi gelelim arkadaşımızın sorusuna.

Arkadaşım bu ertelemenin detayları daha açıklanmadı. Sn Başbakan yardımcımız Numan Kurtulmuş bey bakanlar kurulu toplantısı çıkışında bu konuyu açıkladı. Borçların ertelenmesi ile ilgili çalışma başlatıldığını fakat bunun içeriği ile ilgili bir netlik kazanmadığını ve ilgili bakanlığın çalışmaları sonucu açıklayacağını beyan etti. Henüz net bir sonuç yok anlayacağın. Zaten böyle bir detaylı açıklama yapılsa emin olun burada sevinçle paylaşılır.

Öncelikle mustafa hocam gerçekten ayıp ediyorsunuz. Büyüğümüzsünüz diye herkes size saygılı olmaya çalışıyor. Nedense sizin olduğunuz her yerde siyasi konular hortluyor. Öncelikle bizleri kızıştırmaktan vazgeçin. Burası her düşüncede özgür olan çiftçiler grubu. Burada amiri memuru çiftçisi siyasisi her daldan insan mevcut. Aktif olanda var olamayan da var. Kaldı ki siz 60.000 kişilik bir forum da herkesi siyasi olarak sınıflandırmanız çok yanlış.

Arkadaşım bu ertelemenin detayları daha açıklanmadı. Sn Başbakan yardımcımız Numan Kurtulmuş bey bakanlar kurulu toplantısı çıkışında bu konuyu açıkladı. Borçların ertelenmesi ile ilgili çalışma başlatıldığını fakat bunun içeriği ile ilgili bir netlik kazanmadığını ve ilgili bakanlığın çalışmaları sonucu açıklayacağını beyan etti. Henüz net bir sonuç yok anlayacağın. Zaten böyle bir detaylı açıklama yapılsa emin olun burada sevinçle paylaşılır.
Cevabın için çok teşekkür ederimersenacar2234. Şuan ödememiz gereken borç var ama ödeyemiyoruz. Ne yapalım diye düşünüyoruz.

Tarım kredi borçları erteleme veya yapılandırma ile ilgili bilgisi olan var mı?

Sayın Same14;
Bu yapılandırma konusunun ayrıntıları netleşmedi şu an birşey söylemek mümkün değil ancak yapılandırma maddesininde torba kanun teklifinin içerisinde olduğu söyleniyor.Kanun yürürlüğe girince detaylarda ortaya çıkacaktır bu sebeple önümüzdeki günleri beklemeniz gerekecek.

ersenacar2234 kardes gecen yazmiztim kimse ile polemige girmeyecegimi.Bu konu ciftcimiz icin cok ama cok önemli.En azindan borclar sömürge imparatoru bankalarla yeniden yapilandirilabilir.Kaldiki bu baslik gecen hafta acildi ama almanin 4x4 Amarok kadar ilgi cekmedi.Sizi ben hergün izliyorum kim ne yorum yapmis-yapmamis diye.Ersen Bey sizin neye kizdigini ben anlamis degilim.O zaman söyle bir baslik acin bu konulara arkadaslarimiz karsit görüs bildirmesin!Hic kimse kimse ile ayni görüsü paylasmak zorunda degil ki?Herkes kendi düsüncesini yazsin ki dogru-yanlis bir ortaya ciksin.Biliyorum benim gibi düsünenlerin burada hic sansi yok onun icin siz kendi aranizda al takke-ver takke oyununa demam ediniz.Hosgörülü olmak devaminda saygi ve sevgiyi getirir.Saygilarimla.....

benim yazacaklarımı yazmışşın eline sağlık teşekkür ederim

Bilgi almak icin soran arkadasa siyasi cevap veriyor sonra neden cevap yaziliyor diye serzaniste bulunup ben artik yazmayayim falan diye bitiriyorsunuz Sn Lale Sever. Siz ciftci misiniz trol mu ?

Hukumet iyi bir girisimde bulundu, yapmasi gereken de buydu, bilgisi olanlar mutlaka cevaplayacaklardir.

Üniversiteden aklimda kalan bir söz vardi:"Karakterim ve tavrımı birbirine karıştırmayınız! Karakterim kim olduğumla ilgilidir, tavrım sizin kim olduğunuzla"

ersenacar2234 kardes gecen yazmiztim kimse ile polemige girmeyecegimi.Bu konu ciftcimiz icin cok ama cok önemli.En azindan borclar sömürge imparatoru bankalarla yeniden yapilandirilabilir.Kaldiki bu baslik gecen hafta acildi ama almanin 4x4 Amarok kadar ilgi cekmedi.Sizi ben hergün izliyorum kim ne yorum yapmis-yapmamis diye.Ersen Bey sizin neye kizdigini ben anlamis degilim.O zaman söyle bir baslik acin bu konulara arkadaslarimiz karsit görüs bildirmesin!Hic kimse kimse ile ayni görüsü paylasmak zorunda degil ki?Herkes kendi düsüncesini yazsin ki dogru-yanlis bir ortaya ciksin.Biliyorum benim gibi düsünenlerin burada hic sansi yok onun icin siz kendi aranizda al takke-ver takke oyununa demam ediniz.Hosgörülü olmak devaminda saygi ve sevgiyi getirir.Saygilarimla.....

Hocam sosyal bir haber arkadaşın sorusu. Hemen hemen herkesin ilgisini çekiyor. Kaldı ki ben forumda bu ad altında bir paylaşım görmedim. Neyse diyeceğime gelelim. Eminim sizinde bilginiz vardır ki aktif bir büyüğümüzsünüz. Soruyu soran arkadaşa ilk mesajınız da yazdığınız ince hakarete tüm üyeleri kapsayacak şekilde yorum yapmasaydınız da arkadaşımıza gerekli açıklamayı siz yapmış olsaydınız daha hoş olmazmıydı. Benim kızdığım konu benim de üyesi olduğum bu forum da herkesi akp düşmanı yada devlet düşmanı gibi yansıtmanız. Ayrıca siyasi konular içeren bir çok forum var sitelerde gidip oralarda yapılsın siyaset. Bizler siyasetçi değil çiftçiyiz. Siyaset işi bizlere göre değil.Siyasiler benim köyüme ancak seçim zamanı gelir. Mazbatayı aldı mı eline kapımı çalmazlar.

Vergi konusunda benzer af cikti, Devlet hakli olarak ,vergisini duzgun odemis olana af var dedi.

Burada da muhtemelen boyle olacak, taksitlerini duzgun odemis olana bir tur af/yardim olacak. Odemeleri yapin yarin sorun olmasin. Zaten belli bir tarih koyarlar, su tarihten sonra faizlerde indirim derler, ozamana kadar odemis oldugunuz faizlerden indirim yapilir, size geri vermezler ama borcunuzdan duserler. Kredi borcu olana Allah yardim etsin, sartlar sikisik, bu da gecer ama az hasarli olsun.

Karakterim kim olduğumla ilgilidir, tavrım sizin kim olduğunuzla"

Buna kesin katiliyorum.

Hocam sosyal bir haber arkadaşın sorusu. Hemen hemen herkesin ilgisini çekiyor. Kaldı ki ben forumda bu ad altında bir paylaşım görmedim. Neyse diyeceğime gelelim. Eminim sizinde bilginiz vardır ki aktif bir büyüğümüzsünüz. Soruyu soran arkadaşa ilk mesajınız da yazdığınız ince hakarete tüm üyeleri kapsayacak şekilde yorum yapmasaydınız da arkadaşımıza gerekli açıklamayı siz yapmış olsaydınız daha hoş olmazmıydı. Benim kızdığım konu benim de üyesi olduğum bu forum da herkesi akp düşmanı yada devlet düşmanı gibi yansıtmanız. Ayrıca siyasi konular içeren bir çok forum var sitelerde gidip oralarda yapılsın siyaset. Bizler siyasetçi değil çiftçiyiz. Siyaset işi bizlere göre değil.Siyasiler benim köyüme ancak seçim zamanı gelir. Mazbatayı aldı mı eline kapımı çalmazlar.
Size bastan sona kadar katiliyorum.Bende bu sitede siyasetten bahsedilmesinden hic mi hic haz almiyorum.Siyasetin tartisilacagi platformlar cok daha farkli.Ben hic bir zaman AKP ye oy vermedim!Benim Ülkücü oldugumu herkes bilir.Ne var ki burada herhangi bir arkadasimizin acmis oldugu bir konu (Örnek:Amarok)direkt olarak siyasete kayiyor.Biz Türk Milleti olarakta siyaseti Allah icin cok severiz.Ve cok aktif olan olan arkadaslarimiz var. Ki onlarinda düsüncelerine saygim var.Benim hic benimseyemedigim siyasi görüsleri olabilir.Amaaaaa ülkemizin AKP döneminde cehenneme döndügünü söyleyenleri hicte gercekci bulmam.Ben madalyona her iki taraftan bakarim.Hükümet bugüne kadar neyi yanlis neyi dogru yapmis bunun hesabini tutarim.Haaa yanlislari mi elbetteki cokkkkkk.Örnegin Suriye politikasi, egitim politikasi,baskanlik referandumu(suan o nun zamani degildi),muhalefetle isbirligi yapamama,KHK ler,FETÖ sorusturmasi ile coook eksik ve yanlislar vs....vs gibi bunlara benzer cok yanlislar yapildi.Ama buda demek degildir ki hic bir sey yapilmadi!Tabiiki bunlarida bilmek gerekiyor.Örnegin ben eskiden araba ile Ipsaladan cikip Isparta ya varasaya kadar müthis zorluk cekiyordum.Simdi bazi yerler 3 serit yol olmus.
Borc meselesi sadece arkadasini ilgilendiren sosyal bir sorun degil.Benim yegenlerimi abimi babami da ilgilendiren bir sorun.Bu konuyu inan ben gecen hafta televizyonda duydum cok sevindim ve Burda bir baslik acmayi düsündüm.Ama arkadaslardan gelecek tepkiyi bildigim icin ilgilenmedim.
Burada ki arkadaslarinda birbirine saygili töleransli olmasi gerekiyor.Örnegin IRAN (sunuda yazayim o ülkeyi hic mi hic sevmem)yukarda bir arkadasim "Trol" musun diye yazmis!Bende diyorum ki dalkavuk olmaktansa trolligi yeglerim.Iste bunun gibi igneleyeci hakaretvari asagilayici bir sürü yazi yaziliyor.Ama ben buranin bir CHAT sayfasi olmadigini bildigimden fazla uzatmiyorum.
Bazi arkadaslar gercekten cok güzel basliklar aciyor.Bilgileniyoruz ögreniyoruz ne güzel.
Yinede saygili cevabin icin Tesekkürler

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33

Bu ne kardesim ben buyugum ben oyum buyum diyerekten edebiyat yapip duruyorsun , adam bi konu acmis yekten siyaseti yapistirip yok su oldu bu oldu derler deyip konuyu genislettin durduk yere vatandasin konusunu neden kirletiyorsun bu adama cikan kanun cercevesinde cevabin varsa verirsin yoksa zaten susarsin ortaya tasi atiyorsun sonra hop geri cekil oh ne ala neyin cabasi bu..

Bu ne kardesim ben buyugum ben oyum buyum diyerekten edebiyat yapip duruyorsun , adam bi konu acmis yekten siyaseti yapistirip yok su oldu bu oldu derler deyip konuyu genislettin durduk yere vatandasin konusunu neden kirletiyorsun bu adama cikan kanun cercevesinde cevabin varsa verirsin yoksa zaten susarsin ortaya tasi atiyorsun sonra hop geri cekil oh ne ala neyin cabasi bu..
Ben sizden yasliyim bilmem ne dedim mi?Ben neyi kirletmisim? Sen neyin kafasini yasiyorsun?Cevabi yukardaki linkte verdim!Tasi ortaya atip neden geri cekileyim ki?Herhalde her konuya cevap verebilecek bir cevabim ve birikimim var!Hem sen neyin havasindasin?Seninle muhatap olan kim?Iki kisi arasinda düzeyli bir yazisma oldu.Bu seni neden ilgilendirdi?Ben senle dalasmayacagima calinin etrafini dolanirim.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33