Sütten tereyağ yapıp satıyormusunuz?

Resimleri unutmuşum

Resimler ve ekler

• IMG_20210103_101345.jpg
    IMG_20210103_101345.jpg
    106.4 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20210103_101356.jpg
    IMG_20210103_101356.jpg
    147.8 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20210103_101349.jpg
    IMG_20210103_101349.jpg
    78.6 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20210103_103333.jpg
    IMG_20210103_103333.jpg
    64.4 KB · Görüntüleme: 25
ben aldığım yağı, sucuğu, eti, şekeri, helva başka markalarda bulamadım diğer ürünlerini kullanmadım. sietelerede hiç bakmadım. bakmam da.
Şimdi bende baktım son bir ay içinde terayag ile ilgili çok kötü yorumlar fiyatta a101de 48liraya düşmüş acaba a101marketler için özel margarinle karışik mi yaptılar ? 48 liraya tereyağ uretemezler 2aydir gittigim onur markette bulamıyordum

• Beğen
Tepkiler: azerr
Şimdi bende baktım son bir ay içinde terayag ile ilgili çok kötü yorumlar fiyatta a101de 48liraya düşmüş acaba a101marketler için özel margarinle karışik mi yaptılar ? 48 liraya tereyağ uretemezler 2aydir gittigim onur markette bulamıyordum
Bimde a101 de satılan tereyağlarının ambalajında 100 de 80 tereyağı içermektedir yazıyor

Okyay kraldır bir kere teneke kutusu bile süper Bizim burda pek Olmaz ama Nevşehir den alıyoruz bizde sene de 2 paket süper oluyor
Okyay da hile olmaz Türkiye'de nekadar tahin helva fabrikası varsa ustası bizim köylüdür fabrikaların çoğu da bizim köy lülerin dir
Ramazan'da köye dağıtırlar dağıttık ları iyidir de piyasaya sürdükleri ital susamdam yaparlar pek lezzetli olmaz
Okyay da hepsi kalite çıkar .

Okyay da hile olmaz Türkiye'de nekadar tahin helva fabrikası varsa ustası bizim köylüdür fabrikaların çoğu da bizim köy lülerin dir
Ramazan'da köye dağıtırlar dağıttık ları iyidir de piyasaya sürdükleri ital susamdam yaparlar pek lezzetli olmaz
Okyay da hepsi kalite çıkar .
Allah Allah ilginçmiş fabrikalarda mı Malatya'da peki emre

Allah Allah ilginçmiş fabrikalarda mı Malatya'da peki emre
Yok abi
Fırat tahin Ankara da
Aslan tahin Eskişehir'de
Hasel Samsun'da
Gesaş Konya'da
İstanbul'da da olacak adını bilmiyorum onların .
Okyay da Mersin'de
Birkaçı kapattı inşaata döndü eski kar olmadığı için
Malatya'da çakır oğlu var sadece

Yok abi
Fırat tahin Ankara da
Aslan tahin Eskişehir'de
Hasel Samsun'da
Gesaş Konya'da
İstanbul'da da olacak adını bilmiyorum onların .
Okyay da Mersin'de
Birkaçı kapattı inşaata döndü eski kar olmadığı için
Malatya'da çakır oğlu var sadece
yerli susamdan yapan hangisi,
eskiden tahin helva ustası ve helva dediğin zaman YALVAÇ gelirdi. hazende varmış öğrendiğimiz iyi oldu.

yerli susamdan yapan hangisi,
eskiden tahin helva ustası ve helva dediğin zaman YALVAÇ gelirdi. hazende varmış öğrendiğimiz iyi oldu.
Okyay yapar abi
Yerli susamda bulmada sıkıntı çekiyorlar
Yok dememek icin fıstık ve soya fasulyesinden yapıyorlar
Hazen nere oluyor bu arada

Mrb. arkadaslar internette 1 ocak 2021 de dolaşırken tereyeğı 35 liraya satan ları gördüm. Bu mümkünmü siz tereyağ yapıp satıyormusunuz. kaç lıraya satıyorsunuz. 35 liralık tereyağ güvenli mi. içinde ne var acaba tecrübenizi paylaşırmısınız.
Yani benim akkim almıyor. Tamam o fiyata olmasa da 40 tl ye düştüğü oluyor en çok da 55 tl yi görüyor ama geneli 50 tl dir. 17 kg sütten genelde oluyor. Hesabı kendin yap ustam 1 kg süt kiye gelen sütçuye bizim köyde 2.50 tl den veriyorlar yani 17 kg sütten 42 tl kazanıyorlar. Ama aynı sütten bizim yöremize özgü peynir de yapılır. Onun da kg mi 20 tl. Ama bu dediğim işler bir hayli zahmetli tek olacak işler değil.

Yani benim akkim almıyor. Tamam o fiyata olmasa da 40 tl ye düştüğü oluyor en çok da 55 tl yi görüyor ama geneli 50 tl dir. 17 kg sütten genelde oluyor. Hesabı kendin yap ustam 1 kg süt kiye gelen sütçuye bizim köyde 2.50 tl den veriyorlar yani 17 kg sütten 42 tl kazanıyorlar. Ama aynı sütten bizim yöremize özgü peynir de yapılır. Onun da kg mi 20 tl. Ama bu dediğim işler bir hayli zahmetli tek olacak işler değil.
20 liraya peynir değil su ile karışık sütün kesintisini verirler